Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők, ti örülnétek ennek?...

Szülők, ti örülnétek ennek? Jó ötletnek tartjátok? (kezdő óvodapedagógus)

Figyelt kérdés
Úgy jutalmaznám a gyerekeket,hogy aki valami nagyon jót csinált pl. megnyerte a kidobóst tesin,meglocsolta a növényeket,segített teríteni stb. az kap egy kis kártyát amire felírom hogy mit csinált és egy matricát vagy egy nyomdát is kap rá,nap végén pedig megmutathatja hogy miért dícsérték meg aznap. Ez szerintem a szülőknek is tetszene(?),és információnak is jó,hogy mit csinált aznap a gyerkőc. Vélemények? Nem adnám minden orrfújásért természetesen.
2019. jan. 30. 18:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg beszéld meg ezt az intézmény vezetőjével, jobb esetben Ő szakember, ne a gyakoris anyukákkal.
2019. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Rossz ötlet. Már az egész elgondolás is, hogy a gyerek nem tudja, miért fog jutalmat, dicséretet kapni. segített teríteni? na és? az a napos dolga, feladata... sikerült bekötni a cipőjét? oké, eddig nem ment, kap jutalmat. De akkor a másik miért nem?

Hogy szelektász, ki kaphat összepakolásért és ki nem? szerdánként jár, ha segít pakolni, többi napon nem? vagy csak random, mert most olyanod van, hogy az összepakolásért adsz, másik napon meg hiába teper, segít, nem kap semmit?

Nem következetes, nem kiszámítható, márpedig ezekre szüksége van a gyereknek.


Oviban meg amúgy tök felesleges... nem kell versenyeztetni őket.

Én szülőként háborogtam volna, hogy a másik gyerek jutalmat kap a cipő bekötéséért, és ezzel nyilván büszkélkedik is (mert hát legyen is rá büszke, ha egyszer megdicséri az óvónő), közben meg az enyém kirekesztve érzi magát, szomorú, mert egyszerűen nincs olyan szinten a finommotorikája, hogy képes legyen ezt megcsinálni. Ugyanez a rajzolásra is igaz.

Nem mérheted össze a gyerekeket ilyenekben!

2019. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van hasonló. Ha valamiben sokat fejlődött magához képest kap matricát. Persze nem minden nap és mindenért. (pl összepakolásért nem). Fiam amiatt kapott múltkor, mert eddig sose maradt a vonalon belül a színezéssel, kapkodott stb most sikerült, kapta rá a matricát. Amikor 2.alkalommal is sikerült már "csak" dicséretet (mint mindenki más is, aki szépen, türelmesen csinálta, nem összecsapta). Egyik kislány azért, mert végig mert menni a torna padon (eddig valamiért félt), azóta végigszalad rajta, de csak az első alkalommal kapott. Ezért a "mutatványért" az enyém nem, mert ő tipikusan az a fajta aki a csillárra is felmászna ha lehetne. Sose volt ezekből vita vagy versengés.
2019. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért kaptál jutalmat a logopédustól, mert jól megoldottad a feladatot. Ez a pozitív megerősítés. Ezért kapnak a sportolok érmet.

Ezeknek semmin koze ahhoz, hogy egy óvodás segít e locsolni, vagy nyer e a kidobóban. A locsolás nem kiemelkedő tevékenység, egy ügyes vagy, köszönöm épp elég jutalom érte. A kidobó egy játék, ami ha nem versenyként volt beharangozva, szinten nem érdemel jutalmat. Ha azzal indítassz, hogy gyerekek, kisdobozunk, aki nyer kap egy pecsétet, az más helyzetet teremt.

A gyerekek amúgy nem hülyék, ha azt mondod Katikának, higy nagyon ügyes voltál ma, mert segítettel virágot locsolni, ő azt bizony megjegyzi.

Versenyhelyzetben lehet és kell is a nyertest jutalmazni, de a te ötleted nem jó. Maradva a virágos példánál: hétfőn Katika meglocsolja a virágot, ezért kap tőled egy nyomdat. Másnap Zsuzsika és Juditka neki áll locsolni, mondván kapnak érte ők is egy nyomdat. Adsz nekik is, vagy mivel nem kell naponta locsolni, nekik nem jár? Szerdán már a fel csoport virágot locsol, tehát az ötleted vizbefullad

2019. jan. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Lányoméknál is hasonló van, minden plusz segítségért kap egy nyomdát a névsorban és 10 nyomda után kap egy apró ajándékot. Pl búcsús gyűrű, kulcstartó stb... Az óvónéni hozza ezeket otthonról.
2019. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
A matricakat nalunk a gyerekek csak azert is raragasztjak az oltozoszekrenyre. Szerintem nem jo otlet a matrica. De a tobbi sem. Belso motivacio kell, nem kuldo jutalmazas.
2019. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
40%

Pár éve dolgozom óvodapedagógusként és először én sem voltam híve a jutalmazásnak meg úgy tanultuk főiskolán is, hogy nem szabad a gyermekeket tárggyal motiválni, jutalmazni, mert akkor csak azért fog dolgozni stb. De szerintem igenis jól esik a gyereknek, ha van nyoma a cselekedeteinek. Nyilván nem szabad túlzásba esni, mert akkor tényleg csak a jutalomért dolgozik. Én egyébként szoktam jutalmazni ha segít a társainak, ha tisztelettudó, segítőkész aznap vagy a foglalkozásokon aktív és jó dolgokat mond. 5 dicséret, alkalom után választhat magának játékot. De láttam már akik kártyát vagy matricát adnak a gyermekeknek.


Most bocsánat, de se a felnőttek se a pedagógusok nem szóbeli dicséretért dolgoznak, hanem azért hogy el tudják tartani magukat a családjukat. Sajnos vagy nem sajnos a gyermekeket sem mindig elég a szóbeli dicséret.

2019. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
81%
27-es, az óvodásnak hál'istennek nem kell eltartania a családját. És ha nem elég nekik a szóbeli dicséret, az az őket elrontó felnőttek bűne, köztük ezek szerint a tiéd.
2019. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
74%
Hol jàr-hol nem jár matrica és dicséret. Hol ezért jár, hol azért jár - teljesen rossz ötlet, páran már leírták. Felénk tornaórán osztottak érmet az ügyeseknek, 5-4 db-ot egy-egy tornaórán és bizony, aki nem kapott szomorú volt. Össze mérni se jó őket, pláne különböző korúakat, de még ennél legalább tudják, hogy miért kapták. Illetve ki mit tud féle jàtéknál gyűjthettek nyomdát. Itt szintén tudták miért kapták és örömmel mutogatták, hogy milyen okosak, ügyesek voltak aznap.
2019. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!