Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánovoda konkretan mivel ad...

Magánovoda konkretan mivel ad többet egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Azt mondják egy állami óvoda sem ad kevesebbet. Elő vannak irva mikor milyen foglalkozasokat kötelező adni, mikor milyen területet "fejlesztenek".

Pl lexikàlis tudás (evszakok, a het napjai,stb), mozgaskoordinacio (tornaora.), finommotorika (rajz), zeneorak, kirándulas, uszás, foci, stb


Amiert ugy erzem hogy többet tudna a gyerekem ha többet foglalkoznànak velük. Pl találomra el tud mondani pár napot, de ha tanitanák is többet akkor simàn fujnà a hét napjait.


Gondolkodom azon hogy heti pár napot magánba hordanám, de nem vagyok biztos abban, hogy ott többet adnának egy gyereknek mint az eloirt kvota mint az államiban.


Csak megijesztett az, hogy pedagogiai szakszolgàlatos vizsgalaton,azert hozták ki alacsony-atlagos intelligenciajunak a gyerekem mert pl találomra tud kb 4 napot a hétből, mikozben 10 perc alatt megtudnék ilyeneket neki tanitani.

Vagy pl azt hogy a palcikaemberre ha hajat orrot is rajzol az már uristen, reszletgazdag rajz es magasabb a gyerek pontja, azaz az intelligenciaja a szakszolgalat szerint.


Mivel az állami ovi ennyit hozott ki a gyerekembol, hogy lassan 5 evesen a hét 7 napját csak akkor tudná ha en megtanitottam, egy magánovitol azert többet várhat a szülő?


2019. febr. 2. 11:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 5eves,3.eve jár Montessori maganoviba. Először azért irattuk ide, mert 2,5eves volt,es a Montessori is nagyon szimpatikus volt. A kis létszám az előny, az hogy tudom h normális körülmények között van a gyerek, ovi időn belül vannak foglalkozások. (tánc, jóga, úszás). Ő nagyon szeret ide járni. Nekem ez a legfontosabb.A szülői közösség is szuper, nagyon sok közös program van. Egy csoport van, az is vegyes.steretem,hogy tanulnak a nagyobbaktol sok mindent. Segítik egymást. Nincs verekedés, agresszió. Elég sok gyerek tud írni olvasni mikor suliba megy. Nem erőltetik, de ha valami érdekli a gyereket, akkor azt erősítik benne. Én nagyon örülök, hogy ide járhatunk.
2019. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

A szakszogálatos intelligencia teszt viszont a tanult es nem veleszületett dolgok alapjan vizsgal.


A tud e egyedül öltözni, kezet, fogat mosni kerdeskör is csak arrol szol.


Nem az ovira terhelem mert lusta lennék, pont az zavar hogy az ovi foglalkoztatja javareszt mert dolgozom es itt tartunk az ovival. Hogy joforman onnan semmit nem hoz haza. Engem ez zavar.


Mondokat is kértek tőle, hát miket szaval? À véletlen sem ovisat, csak azok ugranak be neki amiket tőlem tanult.


En nem akarom hogy az oviban szinte csak butuljon a gyerekem, ahol viszont már pedagogia van es nem csupán megőrző, hanem értékelés is megy.

2019. febr. 2. 15:26
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Azért tisztában vagy vele mi az az intelligencia teszt? A fiam átlag feletti intelligenciával rendelkezik, mégis 7 évesen pálcika embereket rajzolt. Semmi köze az öltözködésnek stb. hozzá. Szerintem ovi rá válogatja. Nálunk az unokaöcsém magánba járt, az utolsó évben államiba, amit jobbnak találtak.
2019. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Jelen voltam a tesztnél.

Ilyen feladatok voltak(amikre emlekszem)pl.:

- beszélgetésen: hogy hivnak, anyudat hogy hivjàk, hol laksz, melyik oviba jársz, mit játszol legszivesebben, szerepjázekozni szokott e, egyedül mit tud felvenni, mikor lett szobatiszta, mondjon mondokát

- tedd a jobb kezed az orrodra, bal kezed a fejedre, fogd meg jobb kezeddel a bal fuledet, bal kezeddel az orrod stb, kirako (háromszög kocka teglatest kör felkörbol allo vizilovat kitenni)

- szinsort kitenni, pl egy sarga egy feher egy sarga egy feher, ket sarga ket feher -ezt kb egy oras feladatozás végén fáradtan

- memoriajatekok mutat 4 -5 abrát melyiket latta, sorolt őt szot, pl kályha, stb, mondd vissza sorrendben, rajzolj abrák utan, kör kocka, ház, képeken rajzold meg mi hianyzik a rajzokrol pl cica farka, bögre füle, rajzolj palcikaembert, szamolj 10 ig, mondd a 7 napjait, evszakokat, melyik kupac jatek több-kevesebb, sorolj jarmuveket vizen levegőben, tedd sorrendbe a mesét (kicsi a fa az egyik kepen, aztan a masikon nagyobb, vagy pl kacsa megy a tohoz, masikon elotte all, harmadikon uszik (ezeket 4 keppel), reszekbol allits össze autot (kerék, ablak ajto, tető, eleje hatulja), ujra szinsor kirakás


A pálcikaemberétòl elájultak mert pupillát is rajzolt a szemére,az átlagát az huzta le hogy az utolso feladatoknál már dacolt, passziv lett. egyébként átlagosan teljesit, es a dac miatt lett alacsony-atlagos.

De ha csonk nelkul tudta volna pl a hét napjait, evszakok, nem szégyenlosen sejpeg a mondokanál, gyakoroltuk volna naponta a szinsorokat hogy félálomban is menjen, jobb -bal oldaliságot, kirakokat, stb akkor több a pont.

Minden csak gyakorlas kerdese es akkor meg atlag feletti lenne.

A memoriajatekban volt kiemelkedő főleg ami talan az alap képességeit tukrozheti es nem azt hogy betanult séma szerint csinalja mint pl a napok neveinek felsorolasa

2019. febr. 3. 09:46
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

A szakszolgálatos intelligencia teszt is mindent mér, az eredménye nem csak a tanult dolgoktól függ, hanem nyilván a gyerek alap képességeitől is, öröklött dolgoktól, plusz amiket lát.

Az óvoda nem iskola, nem arra van hogy megtanuljon dolgokat. Napi egy olyan foglalkozás van általában, hol az ismereteit bővítheti, ilyenkor beszélnek például az évszakokról, színekről, stb., de ez csak fél óra, és mivel 25 gyerek van egy csoportban, lehet hogy valamelyik nem figyel oda stb., nem úgy megy hogy felmondatják minden gyerekkel hogy na Pistike, sorold fel a hónapokat, tudod-e fejből...

Szerintem ebben az életkorban (is) nagyobb jelentősége van annak amit a családban hall a gyerek, hogy foglalkznak-e vele, válaszolnak-e a kérdéseire, vagy mindig csak tévét néz és egyedül játszik.

Mi voltunk a szakszolgálatos vizsgálaton, és igen, csináltak IQ-tesztet is, a lányomé kiemelkedően magas lett (állami oviba járunk, aminek egyénként nincs is túl jó híre itt a városi ovik között), plusz például olyanokat mondtak hogy tökjó, hogy a 6 éves lányom simán tudott válaszolni hogy hol lakik (pontos cím), pedig ezt a gyerekek többsége nem szokta tudni - namost ezt is nyilván nem az oviban tanulta hanem otthon beszélgettünk sokat róla. stb. stb. Mi például 4 éves kora óta sokat foglalkoztatókönyveztünk is, persze csak amikor volt kedve, de pl. a Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyvet imádta, abból szinte az összes feladatot megcsináltuk, persze vannak köztük társasjátékok is és mesék... szóval csak játékosan. Mindig volt 1-2 hét mikor a lányom rákapott és sokat csinálta, élvezte, aztán volt pár hét amikor ráunt és félre lett téve.

Az oviban például csak nagycsoportban kezdenek el ilyesfajta feladatokat csinálni, és sztem nem is minden nap.

Szóval ami alapvető az az, hogy otthon a szülők hozzáállása milyen, és ne azt várják hogy mindent az ovi-iskola tanítson meg a gyereknek.

2019. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%
En sosem hallottam senkitől hogy jártak volna a szakszolgálatnál és csináltak volna a gyerekkel ilyen tesztet. El sem tudom képzelni kik és miért viszik gyereküket ilyen tesztre. Innentől max azt mondhatod hogy azok közt a gyerekek közt ez a teljesítménye akiket elvittek ide. És ki tudja kik azok a gyerekek. A másik instant egy helyzetes dologból nem vonnék le messzemenő következtetéseket sőt semmilyet. A gyerekem 6. osztályos, nem vagyok meggyőződve róla hogy fel tudja sorolni a napokat, tudja a lakcímét, illetve hogy sorba rakna történetet. Es erős magánoviba/iskolába jár. De egyszerűen nem az a típus akinek ilyesmik megragadnak a fejében vagy érdekelné. Ettől függetlenül nagyon kis ügyes és biztos vagyok benne hogy olyan dolgokat kiválóan csinál amit meg más gyerek nem. És mi arra koncentrálunk nem arra amit nem tud. Angliában olyan tárgyat amiben nem jo a gyerek nem is tanul 3 tárgyból érettségiznek amikben a legjobbak es kettőből kell jó eredmény egyetemhez, egy percig nem foglalkoznak azzal amit bem tud a gyerek, nemhogy treníroznak, és bárki bármit mond szeretnénk mi Anglia GDP-jet, életszínvonalát. ÉS ezek az országok ahol elengedik ezket a dolgokat, jobban teljesítenek OECD teszteken is. Mert mi van ha nem tudja a napokat? Vesz egy naptárat abba bele van írva nap nap után. Ha nem tudja melyik a bal meg jobb és kell neki, köt egy szalagot a jobb kezére és ennyi.
2019. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
37%
Ja de egyébként volt most egy vizsgálaton, addig jutottam eredmeny elolvasásában, hogy UDVARIAS kisgyerek....a többi nem érdekelt. Ennek viszont örültem. Mert ez tényleg fontos, és tényleg tőlünk tanulta, rólunk másolta.
2019. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

18 honaposan amikor bölcsibe került, onnanstol abszolut megkukult és nem beszèlt. Pedig már kb 15-20 szo volt volt a szokincse, köztük összetett szo is.

A bölcsiben nyaggattak mindig hogy vigyem kivizsgáltatni de a szakszolgalat elutasitott hogy 3 ev alatt nincs elvárás a beszédben ill tilos eröltetni, vigyem máskor.

Kb 32-36 honaposan jutottunk el vizsgálatig amikor kezdett már beszékni kezdeni ujra (a bölcsi végére)ahol megállapitották h a kommunikacioja 27 honapos szinten van, amit kapásbol összevontak az értelmével, azaz nem csak a beszédet hanem minden mást is feltérképeztek rajta


A szakszolgalati vizsgálatok kovetelmenyrendszere NEM a gyengebb képességuek szerint van meghatàrozva, hanem tudják azt hogy alapvetoen mit kell tudnia egy 3, 4 vagy 5 évesnek stb korosztálynak, szétszortan is, azaz tisztában vannak azzal hogy nem egy feladatbol kell itelni hogy egyik gyerek cipofuzot köt a masik nem, attol még nembiztos hogy a cipofuzo kötős az okosabb. Széles spektrumon vizsgálnak.

Köztük az intelligencia teszt


Szoszerint ez gyerekem megitelese: " intellektuális összteljesitménye alacsony-àtlagos"

Es azert nem térek magamhoz, hogy olyanok miatt mint a 7 napjai.(a lakcimét az en gyerekem is tudja ugye tőlem. De sztem aki nem tudja nem azon mulik hogy butább lenne a gyerek. Nekem fura ez az egész vizsgalat igy)


Es azért mert szégyenlősen mondta a verset, hiaba tud ragozni, használja: feltételes mod, jövő, mult ido, irto szocializált, mindenkivel szobaáll, kérdez mesél, épitkezésen is bekiabál hogy jo munkát mindenkinek, érdeklodik mások hogyléte felől, stb, mégis kiirták neki ismét, hogy logopedus kell, holott a legnagyobb hiba a beszédében annyi, hogy nem érzi a névelőt. A ajto, a ablak, a eső, az pohár, az robot. És a tárgyeset néha. Pl hót (havat helyett)

2019. febr. 3. 12:17
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

16-os: a gyerekeket általában az óvónő küldi a szakszolgálathoz, és csak azokat, akikkel valami gond van - el vannak maradva vagy egyéb. Mi azért voltunk mert iskolaérettségi vizsgálatra küldtek - egész napos vizsgálat van, többek között pszichológussal is, és ennek csak egy része az intelligencia teszt, nem ez a lényege a dolognak, és ott el is mondják h az IQ teszt eredményének ne hasonlítsunk túl nagy jelentőséget, hiszen még csak gyerekek és ez évről évre változik.

A gyerekeket nem egymáshoz mérik, hanem az életkorukhoz képest. Tehát mást várnak el egy 4 évestől mint egy 6 évestől.

Az meg hogy a gyereked hatodikasként nem tudja a hét napjait, röhejes. Nehogy már ez túlzott követelmény legyen. Azért van egy minimálisan szint ami alá nem kéne menni, ez pedig szerintem az.

A GDP hogy hogy jön ide, nem tudom, de látszik, hogy fogalmad sincs róla, ugyanis Magyarország GPD-je a büdös életben nem lesz annyi mint Angliáé, már csak amiatt sem mert a lakossága is kevesebb mint ötödannyi... Max ami mérvadó lenne az az egy emberre jutó GDP, de az ami miatt ebben le vagyunk maradva annak gazdasági és történelmi és társadalmi okai vannak (egyik közülük az hogy sokan pl. ti is kimennek dolgozni, és ezáltal az angliai GDP-t gyarapítjátok a munkátokkal)...

2019. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
70%
Köszönöm, értem. E tekintetben nem ad többet egy magánovi, magániskola. A fejlesztés jó dolog abból hátránya nem származik és magániskolában is van fejlesztés.
2019. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!