Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánovoda konkretan mivel ad...

Magánovoda konkretan mivel ad többet egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Azt mondják egy állami óvoda sem ad kevesebbet. Elő vannak irva mikor milyen foglalkozasokat kötelező adni, mikor milyen területet "fejlesztenek".

Pl lexikàlis tudás (evszakok, a het napjai,stb), mozgaskoordinacio (tornaora.), finommotorika (rajz), zeneorak, kirándulas, uszás, foci, stb


Amiert ugy erzem hogy többet tudna a gyerekem ha többet foglalkoznànak velük. Pl találomra el tud mondani pár napot, de ha tanitanák is többet akkor simàn fujnà a hét napjait.


Gondolkodom azon hogy heti pár napot magánba hordanám, de nem vagyok biztos abban, hogy ott többet adnának egy gyereknek mint az eloirt kvota mint az államiban.


Csak megijesztett az, hogy pedagogiai szakszolgàlatos vizsgalaton,azert hozták ki alacsony-atlagos intelligenciajunak a gyerekem mert pl találomra tud kb 4 napot a hétből, mikozben 10 perc alatt megtudnék ilyeneket neki tanitani.

Vagy pl azt hogy a palcikaemberre ha hajat orrot is rajzol az már uristen, reszletgazdag rajz es magasabb a gyerek pontja, azaz az intelligenciaja a szakszolgalat szerint.


Mivel az állami ovi ennyit hozott ki a gyerekembol, hogy lassan 5 evesen a hét 7 napját csak akkor tudná ha en megtanitottam, egy magánovitol azert többet várhat a szülő?


2019. febr. 2. 11:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem IQ teszt... Mamám...

Fejlődésneurológiai vizsgálat, ami nem a gyerek értelmét méri, hanem azt, hogy a korosztályától elvárható átlagos fejlettségi szinthez (és "elsajátított tudásszinthez") képest hol tart a fejlődése. Eszerint is kellene értékelni az eredményt.

Nem értelek kérdező. Gyakorlatilag az a bajod, hogy "ha tudtuk volna, hogy mit kell tudnia", akkor "jobban bemagoltathattuk volna vele"...

Ez nem vizsga. Nem bukott meg a gyereked. Ez neked ad választ, hogy mely területeken gyengébb még. Ennyi.

2019. febr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nekem a 3.5 eves gyerekem tudja a het napjait, illetve hajat, orrot, fuleket is rajzol ha embert kell abrazolni.

Nem hinnem, hogy erre az ovodaban kellene hogy megtanitsak.

Labjegyzetben jegyzem csak meg, hogy meg nem ovodas.

2019. febr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Es hogy esne ha pl elsorolja a hét napjait de inkabb mondjuk olyan verset/mondokat kérnek tole amit pont nem tud, es az alapjàn leminősitik?


A gyerekem is tud ezer mindent es csak mert nem bemagolas szeruen jutottak eszébe a hét napjai, hanem ahogy megmaradt innen onnan nem sorrendben, attol ő kevesebb a szakszolgalat szerint miközben speciel az aludj el szépen kisbalázs verset A-Z ig fujja

2019. febr. 21. 06:06
 24/28 A kérdező kommentje:

Persze azt sem az ovibol tudja.


Lassan nem is értem mit tanulnak egyáltalán az oviban a közösségi szicializácion kívül. Pedig pedagogia, meg iskolára keszites megy. De ez akkor mit takar egyáltalán?

2019. febr. 21. 06:12
 25/28 A kérdező kommentje:
*felkèszités
2019. febr. 21. 06:15
 26/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk az durva ha ez miatt minositik le! Azert ekkora gyereknek meg nincs lexikalis tudasa!

Amigy melyik mondokat nem tudta?

2019. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Nem mondokat, a hét napjait nem tudta modszeresen felsorolni, csak ahogy bevillant.


Ugy értettem az elozo kommentem pl ha a het napjait tudja vki, de pont azt nem kerdezik? Hanem pl a honapokat, vagy adott mondokat vagy akarmi mast, amit nem tud, akkor miert lenne attol keveseb vki?

2019. febr. 21. 14:07
 28/28 anonim ***** válasza:

"Külön programokat nem nagyon szervezhetnek, mert mindig van egy-két szülő, aki nem fizeti be a díjat, és akkor sérül az esélyegyenlőség."


Nem sérül semmi. Aki fizeti az úszást az megy uszodába, aki nem az nem megy. Például ilyen van állami oviban is.

2020. aug. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!