Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam szept.12. -én tölti a...

Kisfiam szept.12. -én tölti a 3 évet. Ha én különösebb ok nélkül csak jövő évben engedem oviba, az lehetséges 2020 szeptemberben?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 18:54
1 2
 11/12 De La Cruse ***** válasza:
84%
Minden picike, minnél több időt tölt a szüleivel, annál eszesebb, békésebb, kezelhetőbb lesz mert biztonságban és fontosnak, szeretettnek érzi magát és nem lesz minden reggel lélekromboló sírás az oviba menés és az elhanyagolás miatt.
2019. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%

Az előző hozzászóló felvetett bár egy fontos szempontot, de kissé pontatlan, engedd meg, kérlek, hogy pontosítsalak. "Picike": nem egészen mindegy, mennyire "picike". A 4. életév kifejezetten ideális az óvodakezdésre! Fél év / negyed év is sokat számít ilyen kicsi korban, sőt -képességenként- elég nagy a szórás a kisgyermekek között, sokfélék, mindenesetre a 4. szülinap közül még épp csak belefér elkezdeni közösségbe, nevelési intézménybe járnia a többségnek, előtte a legtöbb gyerek számára nem ideális, hanem ahogy te is írtad: szinte teljes egészében -azaz szinte mindig- a szülei/szülője mellett a legmegfelelőbb a gyerekek számára.


Hivatalos, magyarországi, országos felmérésről is tudok, melynek során megkérdezték az ovisokat -2-7 éveseket-, mi a legjobb az oviban. A többségük válasza az volt:

"amikor anyu/apu értem jön".


Azonban gyerekek 10-20%-a félig-meddig kivétel ez alól, mégpedig a kifele fordulóbb alkatúak (extrovertáltak) egy része, akik mágnesként vonzódnak a gyerektársasághoz, akár órákra is. Őket lehet vinni 3 éves kortól is.


Más kérdés, hogy 2015 óta kötelező az óvodába járás munkanapokon (kivéve nyári szünet alatt) minimum 4 órára, de lehet mentességet kérni ez alól, megfelelő indokkal - ellenben 4 éves kortól egyre komolyabb indok kell, ha nem akarja járatni a szülő. hiszen 4 éves kortól már kifejezetten jót tesz az óvoda a gyerekeknek.

2019. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!