Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az új köznevelési törvény...

Az új köznevelési törvény elfogadása miatt, ha a májusban 6 éves kisfiam nem szeretném iskolába vinni, mi lesz az eljárás?

Figyelt kérdés
Hogy müködik az iskolaérettség megállapítása? Év elején felmérik,ha iskolaérettnek állapítják meg,akkor mennie kell? Ha jol olvasom én fordulhatok szakértö bizottsághoz (ezt mikor lehet? ) vagy január 15ig kérelmezhetem,hogy még 1 évig maradhasson? Tudom még 1 ev sok idő,de jelenleg még nagyon nem gondolnám,hogy jövö ilyenkorra helyt álljon az iskolában. Nibcs kudarctürö ké0essége,ha valami nem ugy van,rögtön sir,rajzolni sem szeret,nem is nagyon tud. De föként a kitartás és a kudarctürés hiánya miatt nem szeretnénk még hogy menjen.
2019. júl. 20. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Továbbra is meg lesz az iskolaérettségi vizsgalat, aminek az eredményét meg lehet kérdőjelezni.
2019. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha a gyereket iskoalérettnek minösítik, akkor az is. Azzal, hogy te agyonkényeztetnéd, csak rosszat teszel neki.

A kitartás meg kudarctürö képessség akkor alakul ki, ha szüksége lesz erre, ezt az iskolában megtanulja.

Ha még visszatartanád, azzal csak rögzül benne, hogy nem kell megeröltetnie magát, és egyre nehezebb lesz beleszokni a kötelességekbe.

Ez nem olyan probléma, ami tényleg gond lenne, jobb, ha rábízod hozzáértö emberekre a döntést.

2019. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ez szerintem még mindig úgy működik, hogy van egy felmérés, ha ott azt mondják érett, akkor te fejre is állhatsz, mennie kell. Amugy jót is tesz neki, ha akkor viszed iskolába, ha azt mondják mehet. Az én fiam közel sincs az iskolaérettséghez 6 évesen, de bízom benne, hogy ez a maradék egy év meghozza a várt eredményt. Ha azt mondták volna, mehet, vinném én.

Az, hogy tr mit szeretnél az egy dolog, itt nem a te kívánságodnak kell érvényesüljön, csak szenvedne, ha vissza akarnád tartani.

2019. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy olvastam, hogy jan. 15.-ig kell jelezni.
2019. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért adtad be korán az oviba? Lehetett volna később is. Van olyan aki 3 évesen nem minibe, hanem egyből kiscsoportba íratja, aztán megy majd a jajgatás hogy kicsi még a sulihoz.
2019. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!