Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek súlyosan autista a...

Akinek súlyosan autista a gyermeke azzal később mi lesz?

Figyelt kérdés
Mindenképp intézménybe kerül? Hiszen ha vége a sulijának akkor utána valamelyik szülőnek mindenképp otthon kell maradnia vele. Vagy valakit fizetnek de az nem lenne olcsó. Nem tudom az intézmény ez esetben hogy működik vagy milyen költséggel jár.
2019. júl. 27. 02:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy otthon marad vele valaki, vagy intézet. De nagyon kevés az ilyen intézet, és nagyon drága. Kb. 3-4 évvel előtte már jelentkezni kell.
2019. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Szül még pár kölyköt anyuci,és így majd a tesó fogja gondozni,merezakötelességed címszó alatt. Pfejjj.
2019. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Kedves utolsó, azért szerintem ez elég durva kijelentés. Van ismerősöm, akinek autista a gyereke, mivel későn szült 2 év korkülönbség van a 2 gyerek között. Szerencsére a második egészséges. Nyilván nem fogja megúszni, hogy nagykorában gondoskodnia kelljen a tesóról, miután a szülei meghaltak. Viszont egyáltalán nem ezzel a céllal vállalták őt, sőt! Amikor betervezték, még nem tudták, hogy az első gyerekkel gond van, még nem volt diagnózis, és anyuka mondta is nekem, ha tudta volna, nem szül másodikat, mivel a családi halmozódás gyakori. Van olyan család, ahol mindkét gyerek autista, vagy az első autista a másik adhd-s. Normális ember tisztában van a kockázattal, és csak emiatt nem szül egy másodikat.

Kell a fenének 2 beteg gyerek.

2019. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Tudom én hogy durva,de sajnos ez az igazság.
2019. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Két családot ismerek, az egyik helyen a kisebbik fiú autista, most volt nyolcadikos, a nagymama van otthon vele.

A másik családnál a nagyobbik autista, ott se tudták még hogy az amikor született a kicsi. Neki nyakára tekeredett a köldök zsínor, oxigén hiányos lett. 12 éves semmire sem képes egyedül csak lélegezni.

A nagy neki való iskolába jár, a kicsi hétközben bent lakásos intézetben lakik.

2019. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!