Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sajátosnevelési igényű igazolá...

Sajátosnevelési igényű igazolás beszédfogyatékosság miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves vagyok, jelenleg 11.-be járok, és már több éve élek súlyos beszédhibával, ami otthon enyhébb, de amint házon kívül (iskolában, egyéb helyen) vagyok sokszor annyira súlyos hogy érthetetlen a beszédem, és ez idegességet, stresszet okoz nekem.


A kérdésem az volna, hol kérhetnék szakértői véleményt hogy kaphassak sajátos nevelési igényű igazolást? Úgy érzem már ideje volna ha terápiához fordulnék.


Köszönöm a válaszokat előre is!



#igazolás #iskola #beszédhiba #SNI #sajátos nevelési igény #különleges nevelés #különleges nevelési igényű #sajátos nevelés
2019. szept. 1. 22:25
 1/10 aHermann ***** válasza:
82%

Szia!


A lakóhelyed szerint illetékes pedagógiai szakszolgálathoz kellene bemenned, és ők akkor továbbítják az illetékes szakértői bizottsághoz a papírjaidat. Ott lesz egy vizsgálat, és a szakértői bizottság majd eldönti, hogy milyen fokú a beszédhibád, és milyen fejlesztés szükséges. Mivel kiskorú vagy kell a szülő/gyám beleegyezése/aláírása mindenhez.

Bp-en a minden kerületben van szakszolgálat, a logopédiai szakértő bizottság az Izabella utcában van.


Csak egy kérdés, amióta bekerültél köznevelésbe (óvoda, általános iskola) senkinek nem tűnt fel, hogy gondok vannak a beszédeddel? Óvodában (nálad még) 5 évesen kötelező logopédiai vizsgálat van, és általános iskola elsőben is, hogy a beszédhibák megszűnjenek.


(Amúgy lehet, érdemes lenne keresned egy logopédust/beszédterapeutát, aki segít már most, illetve lehet, hogy lelki eredetű a beszédhiba, így egy pszichológust is érdemes lenne felkeresni.)

2019. szept. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
17 éves vagy, 11 éve iskolába jársz. Ha eddig senkinek nem tűnt fel, hogy gond van a beszéddel, akkor szerinted valós a Probléma?
2019. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1, nagyon szépen köszönöm a segítséget! Megy a +!


Már nyilvánosan többször is előjött a beszédzavarom, de komolyabban senki sem törődött vele, gyakran ki is nevettek/nevetnek engem, de egyetlen tanár sem szólt semmit miatta.

2019. szept. 2. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Persze, hogy nem szóltak, hiszen a beszédzavarod nem beszédhiba, hanem szorongás.


Gyermekemnek beszédproblémai vannak, akármilyen nyugodt, akkor sem tud helyesen/ érthetően beszélni.


Aki nyugodt környezetben tud, az nem beszédfogyatékos, a szorongásod nyilvánul meg beszédben is. Utaltasd be magad pszichiáterhez, háziorvosnál ingyen megteszik, továbbá keresd fel a démoszthenész egyesületet, felnőtteknek van ingyenes logopédiai szűrés náluk, meg csoportterápia is.


Erre snit nem fogsz kapni, sosem szàmított a beszédfogyaték sninek(sajnos), btmnt kaphatnál, de mivel 17 vagy szerintem ezt sem fogják kiutalni, mint (egyéb pszichés zavar kód)és pluszpontok sem járnak hozzá egyetemi felvételihez(gondolom ezért akarod most az snit, mert a következő pár hónapban heti 1 terápia, amit kiutalnának nem ér semmit)


Az snit súlyos zavarokkal küzdő gyerekek kapják, akiknek az állapotuk állandó, és/vagy az életük egy részét ellehetetleníti a probléma. A te bajod átmeneti, orvosolható, és már tanköteles sem vagy egy éve.


Kezeltesd a szorongásod tb alapon pszichiáternél!


Szinte hibátlanul kommunikálsz írásban, ha dadognál sem számítanál snisnek, az életed minimális részét teszi ki a hadarás, nem leszel hírolvasó vagy telefonközpontos, na bumm, a profi kosárjátékosról vagy a zsokéról is lecsúsztál a magasságod miatt.


A beszédproblémád mivel csak néha jön elő, ezért nem beszédprobléma, hanem szorongás. A beszédfogyatékosok/ problémások semmilyen helyzetben sem képesek helyesen/érthetően beszélni!


A dadogók is szoronganak, a szorongásukat oldja a logopédus terápián.


Már nem vagy tanköteles korú, pár hónap múlva felnőttnek számítasz, ott nézelődj!


Ciki, hogy anyukádék nem kezeltették a szorongásod, de ez nem súlyos és nem is hátráltat.


Én is szorongok, nekem szocfóbiában csapódik ki, másoknak pánikrohamokban, megint másnak alvásproblémákban.


A problémád elterjedt, gyógyítható, szinte észrevétlenné tehető.


Nagyon felháborít, hogy szinte felnőttként ilyen enyhe dologra ilyen súlyos gyerekeknek való diagnózist akarsz ingyenes segítségért.


Menj a háziorvoshoz, megmondja mi bajod, keresd fel az egyesületet, és járj terápiára.


17 évesen mire bejutnál a szakszolgálathoz, már nem tudna veled mit kezdeni(mi egy évet vártunk)


A stressz miatt van beszédproblémád, ha nem így lenne, otthon sem menne a kommunikáció. Mellesleg ilyen íráskészséggel és fogalmazásmóddal még talán diszes sem vagy.

2019. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Beszédvizsgáló Budapesten az Izabella utcában van,hívd fel őket és mondd el nekik,majd megmondják mi a teendő.(tapasztalat,gyermekem által)
2019. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

4-es súlyos tévedésben van, a fiam beszédfogyatékos és sni-s. Általában ez az első fokozat, ha egy gyereknek valami gondja van (adhd, autizmus), hiszen sok probléma a beszédben jelentkezik először. Nálunk szerencsére megmaradt ez a kód, nem kellett más. Heti 4 óra logopédiát írtak ki neki, ami, mint megtudtam, csak ajánlás, törvény szerint 2 a kötelező. Ráadásul 8 fős nem homogén csoportokban, szóval nem sok haszna van.

Ezért inkább magánúton menj el egy logopédushoz.

Pszichiátert nem javaslok, ő gyógyszeres terápiát ír fel, szerintem neked nem az kell. Pszichológus talán, bár én évekig jártam a gyerekkel, nem ért semmit.

Viszont kiírhatnak egyéb könnyítéseket, pl. hogy írásban feleltessenek, ha gondolod, hogy ez segít, akkor próbáld meg. Egyébként az sni-kód plusz pont is a felvételin, sőt a nyelvvizsga bizonyos részeire is lehet vele felmentést kérni.

Viszont amilyen lassan dolgoznak, szerintem te kijárod addigra az iskolát, mire ebből lesz valami. Általában 2 év mire behívnak, és én már 8 hónapja várom, hogy a nagyfőnök aláírja a gyerek szakvéleményét, már 2 naponta hívogatom őket, de hiába. Folyton sírnak, hogy le vannak terhelve, de azért ott van az állami intézményekre jellemző ráérősség is bőven.

2019. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, az én gyermekemnek is beszédproblémája van, de közölték, ha snis is lesz, ez nem az a fajta, mint az autizmus/adhd amire pénz meg extra plusszpontok járnak, csak a megkülönböztetése lesz más.


Akkor ezért van csak heti 2 óra nálunk, kisgyerekeseknél!, a kérdező szinte felnőtt, nem fog heti 2 órát kapni.


Biztosan tudod, hogy a gyereked nem beszél jobban otthon, mint az oviban, hiszen beteg és nem képes rá, nálunk sincs, egyik beteg gyerek sem teljesít egy szinttel jobban más közegben, mert nem képes rá, csak, ha szorongás fogja vissza a teljesítményt!


A pszichiàter nem mindig ír fel gyógyszert, de a pszichológussal ellentétben tudja, mikor van rá szükség, és sok esetben van, pl ha az ember alkatilag olyan szinten érzékeny a stresszre, hogy beszélni sem képes rendesen. Nem ördögtől való, hogy növeljük az ember tűréshatárát, de majd a pszichiàter úgy is észreveszi, ha kell.17 éves a kérdező, nem fog akkorát változni a terápiától, mint ahogy azt egy kisgyerek tenné, ezért kellhet a gyógyszer. Nála már hozott anyaggal kell dolgozni, ha az könnyen szakad, rá kell erősíteni!


Az izabella utcából az én akkor 3 évesem elküldték, mert már idős volt vizsgálatra, teltek a csoportok, oldjam meg a sima szakértőivel, amúgy is van logopédus minden oviban, és ők is csak 18 éves korig foglalkoznak GYEREKEKKEL!


A démoszthenész egyesületet keresd fel, ott fognak segíteni, jóeséllyel pszichiátert fognak javasolni, esetleg mellé csoportos feszültségoldó foglalkozást, mint a dadogóknak!


Egyébként 10 ezerben fogadok veled, ha bekapsz egy 0,25ös xanaxot, vársz 20 percet, minden beszédproblémád megszűnik!


Mielőtt rendszeresen elkezdenél gyógyszert szedni, bármilyet, ezt próbáld ki.


Egy tabletta semmilyen extra hatással sem lesz rád.

2019. szept. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem romlik a gyermek teljesítménye, ha szorong.

Ez egy ördögi kör, szorong, mert nem tudja kifejezni magát, és nem tudja kifejezni magát, mert szorong.

A fejlesztések amúgy tényleg nem sokat érnek.

Heti 4 óra van kiírva, és most beszéltem a gyógypedagógussal, heti 2*30 percet tud a gyerekkel foglalkozni, ráadásul 3 után, amikor ő már elvileg nincs is a suliban. Én emiatt tuti nem tartom bent napköziben, aztán fél év múlva kirúgják, mert nem tud du. 4-ig viselkedni.

2019. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy már bocsánat, de ki az a szülő, aki a juttatásokért kéri ki a kódot? Azért a pár ezer forintért?
2021. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Ne kérdezt. Előbb kell kimenekíteni a magyar oktatásból a gyereket, ha van ilyen baja, mert nem erre van kitalálva alapból.
2022. szept. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!