Beszédfogyatékosság?

Figyelt kérdés
Van itt olyan szülő, aki tud nekem segíteni saját tapasztalatok érdekelnek, hogy mi is ez konkrétan, hogyan javítható, illetve fog tudni beszélni a kicsi, ovitól iskoláig mindenre kíváncsi vagyok! Köszönöm!
2018. okt. 19. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kifejthetnéd kicsit bővebben, hogy miről is van szó. Mennyi idős, miben nyilvánul meg, stb.
2018. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
3 éves kisfiú, nem beszél, autisztikus tünetek voltak, vannak (de már sokat fejlődött) vizsgálatokra járunk mindenhová, egy vagy két szót szokott használni, azt is nagyon ritkán, szemkontaktus már van, azt mondták nekünk, hogy autizmusra nagyon kicsi az esély ők úgy látják, hogy beszédfogyatékosság lehet...
2018. okt. 19. 09:44
 3/14 A kérdező kommentje:
Baba nyelven mindig mondja, szobatiszta, egyedül eszik, iszik, mindennel játszik, csak a beszéddel van a gond és a megertesevel, mondjuk az alap dolgokat érti pl megyünk fürödni, enni, pisilni, gyere ide, gyere vissza stb.
2018. okt. 19. 09:47
 4/14 anonim ***** válasza:
A beszéd még csak nem is gond (jó, gond, nem úgy értem), de az, hogy ha csak alap dolgokat ért meg, az nagy baj! Még ha nem is mondja, de értenie már 3 évesen a bonyolultabb dolgokat is kellene. Ne haragudj, nem akarlak megijeszteni, de valami gond biztos, hogy van, és nem csak szimpla beszédkésés! Reméljük nem súlyos!
2018. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy gond van... Megpróbálok mindent megtenni érte!
2018. okt. 19. 13:37
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Az én lányomra is azt mondták 3 éves korában,hogy autista. Két éseb korától korai fejlesztéy.Aztán elkezdte fejleszteni egy csúcsszuper logopédus-gyógypedagógus és kiderült,hogy diszfáziás. 5 évesen beszélt,addig csak makogott. Most 11,tavasszal szavalóversenyt nyert,minden sajátos nevelési igény megszűnt.
2018. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de ez inkább értelmi problémára utal, főként, hogy azt írod, hogy nem ért meg sok mindent.
2018. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet beszédértési problémája van, nem biztos, hogy az értelmével lenne gond és akkor már a beszéd is érthető, hogy lemarad. Fejlesztéssel hamar helyre lehet hozni.
2018. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Láttam,hogy írták,hogy értelmi fogyatékosság lehet.Kérlek,ne ijedj meg nagyon, mert egyáltalán nem biztos!A beszédfogyatékosság nagyon tág fogalom,teljesen ép értelmű gyerekeket is érinthet.Csak egy példa:Lehet beszédészlelési zavar is.Szakember fog tudni segíteni,a GYIK olvasói látatlanban biztosan nem.

2018. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom (kisgyermekek között dolgozok, és nem egy ilyen esettel találkoztam már), hogy ha a szülők nem dugják homokba a fejüket, elviszik fejlesztésre a picit, és otthon is játszanak vele úgy, ahogy azt a gyógypedagógus / fejlesztő pedagógus / logopédus megadta, akkor szinte minden esetben tapasztalható fejlődés. Hogy ez milyen léptékű és mértékű, az nagyon sok mindentől függ. Annyit tudok tanácsolni, hogy hallgass a szakemberekre, akkor is, ha azzal esetleg nem értesz egyet (vagy próbálj meg másodvéleményt kérni), mert ők tényleg segíteni akarnak. Sok szerencsét, ügyeskedjetek!
2018. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!