Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adott egy gyermek, aki az...

Adott egy gyermek, aki az édesanyjával él, édesapja 2 hetente 2 napra viszi láthatásara, akkor habzsi dőzsi van, világjárás, emiatt a gyermek "jobban szereti" az édesapát, mit tehet ilyen esetben az édesanya?

Figyelt kérdés

Biztosan vannak sorstársak. Meséljetek kérlek, hogy kezelitek ezt a "szeretetet"? Ami csak a meki, pláza, városjárás, határ nélküli telefon, tablet, Playstation, számítógépben merül ki?

Hogyan tudtok normális családi légkört kialakítani, ha a gyermek elvágyik, mert úgy gondolja, hogy az az igazi élet, amit 14 napból 2 napig kap az édesapanál?



2020. jan. 13. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Megint egy anya aki nem tudja már mit lehetne még elvárni az extöl...


Nagymamánál vannak a gyerekek is ugyan ez, még sem ordítanak, hogy otthon ez kell nekik.


Elvágyni akkor vágyik el, ha otthon valami nem jó, és nem a meki meg a tablett miatt. Persze egy egy hisztikor fejedhez vághat ilyet, de ha tartósan elvágyik töled akkor ott mélyebb probléma van.

Lehet, hogy csak kéthetente 2 nap de ez a 2 nap csupa törödés és odafigyelés, még akkor is ha meki, meg tablettezés.


Miért csak 2 hetente viszi el? Miért nem mondod neki, hogy ma továbbbent kell lennem, el kell mennem WC ülökét venn, találkozom a barátnöimmel, szülöértekezlet van és jöjjön érte el, és szerda este is aludjon ott.

2020. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Csak kifogást keresel, hogy kígyót-békát kiabálj az exedre.
2020. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hol olvastatok bármi negatív dolgot az "exről" fent a kérdésben?

Segítsetek kérlek, mert én nem találok ilyet. :)


Biztosan vannak hasonló cipőben járó édesanyák. Őket keresem!


Ha nem vagy ilyen, miért kell többet gondolni a sorok közé, s negatív kommenttel bombázni a kérdés feltevőjét?

2020. jan. 13. 15:23
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Én azt gondolom ez nem annyira vészes.

Nálunk is pont a mamánál ilyen, ott van minden határok nélkül, ami itthon korlátozva van.

Itthon más, meg kell tanulni. Nálunk mindig 1 nap volt a visszaállás a mama után, utána már semmi gond nem volt. Egyre nagyobbak annál inkább értik hol/ kivel mit lehet és nem fognak követelőzni.

2020. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Meg lehet beszélni a gyerekkel, azt hogy apa csak havi 4 napot van vele, tehát akkor ráér minden figyelmét rá fordítani, a többi napon apa sem foglalkozik vele, hisz dolgozik, ezért nem tudsz te sem 0-24-ben játszani vele.

A pénzt is meg lehet simán beszélni a gyerekkel, apának több a fizuja stb.

Ne legyél féltékeny, mert azt a gyerek is megérzi.

2020. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez természetes hogy az tetszik neki.minden gyerek imádna a felellotlen mindent lehet eletet.nalunk volt ilyen es amikor a gyerek rajott hogy atveres es nem oszinte szeretet akkor végett vetett neki.
2020. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk háromból 1 gyerek nagyon apás. Ő minden nap menne az apjához. Mindig sír, ordít ha haza kell jönni. 3 éve kb 3 naponta felhozza, hogy Ő megy az apjához, oda költözik stb. Nem csak a tablet, meki stb miatt, apás.

A másik kettő is szereti az apját, de ők nem vágyik így... tehát nem lehet olyan rossz a légkör itthon... Nem nagyon tudsz mit csinálni...

2020. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk fordítva van. Anyuka látogatja a gyereket és majomszeretetet ad neki..

Úgy kezeljük, hogy otthon ugyanúgy megvannak a szabályok, nincs megengedve a hiszti.

Tudatosítva van a gyerekben, h nem "anya" vagyunk (az apja meg én) és mi nem csináljuk ezt meg azt. Itthon mások a szokások.

És ez be is állt rendesen nálunk. Tény nem volt könnyű!!

De igenis tudatosítani kell bennük, h mást és mást engedünk meg nekik.

2020. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Engedd el magadtol
2020. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Átérzem, amit írsz, nálunk is kb ez van. Apánál nem kell rohanni, nincs nyomás, nincs nagyon házimunka, rengeteg kütyüzés viszont igen...én meg mindenről gondoskodom, minden döntés, felelősség az enyém. Itthon vannak a "kell" dolgok, nekem jut szinte minden "nem". Feszült vagyok, ideges vagyok. Apának könnyű a 2 heti 2 napban alig elvárásokkal.


Igyekszem tudatosítani, hogy hétköznap apánál sem az menne, amit hétvégén tapasztal. Mást nem nagyon tehetek. Örülök, hogy jó kapcsolatban van apával, aztán később remélhetőleg rájön, hogy nem az a való élet.

Valahol érthető, hogy a könnyebb, szórakoztatóbb felé húz. Sajnos ez ilyen.

2020. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!