Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan és mikor derült ki,hogy...

Hogyan és mikor derült ki,hogy a gyermeked étkezési zavaros? Hogyan oldódott meg?Főleg 2 év alatti kisgyermekekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

18 hónapos a kislányom és születése óta problémák vannak az étkezéssel kapcsolatban,de csak ezzel,minden másban az átlag felett teljesít. Pár hónaposan sokat bukott.Kiskorában állandóan öklendezett, hányt,direkt hányásra ingerelte magát ezt kb. 13 hónaposan kinőtte. Még mindig nehezen,de inkább sehogy sem harap. A rágás is csak úgy megy,ha az étel puha és könnyen rágható, viszont ez a legkisebb gond úgymond,mert a legnagyobb probléma az,hogy ismeretlen idegen helyen nem hajlandó sem inni,sem enni. Inni pedig végképp csak itthon és csak tápszert meg pár korty vizet hajlandó,de azt sem eleget. Nincs konkrét kedvence,amit szívesen bármikor megenne,ha megyünk valahová. Utálja a cukros dolgokat pl. süti,csoki és a teát sem issza meg sem cukrozottan sem magában, szóval ez sem jött be. Nem gondolnám,hogy autista vagy értelmi fogyatékos,mert szakmabeli vagyok(az apukája is, mindketten gyógypedagógusok vagyunk) és, azért látom elfogulatlanul is,hogy mennyire okos és ügyes gyerek. A fejlődésében sem volt semmi eltérés,sőt még hamarabb is csinált mindent,mint a korosztálya. A gyermekorvos szerint kiemelkedően intelligens és fejlett mozgású,motorikájú gyerek.Sajnos a súlyával is gondok vannak. 86cm és 9,8kg. Kaptunk beutalót a gasztroenterológiára és a fejlődésneurológiára is. Az gyermekorvos szerint étkezési zavaros lehet.


Szóval,ahogy fentebb leírtam ezekre lennék kíváncsi.



2020. aug. 10. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi, érdemben nem tudok hozzászólni,de engem is érdekelne. Fiam féléves és az evés nálunk is nagy mumus
2020. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Arcizomtónust nézessétek meg egy dévényessel, hátha ez is az okok közé tartozik.
2020. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:
86%

Kisfiam autista gyanús, egyáltalán nem eszik(nem evett eddig) főtt ételt.A dührohamokra elkezdtük használni a dottera balance illóolajat,és mellékesen elkezdett a gyerek minimálisan enni,tegnap pl pizzatésztát evett, meg a bölcsiben a husikat fasírtot,múltkor a karalábéfőzeléket.

És a dührohamok drasztikusan lecsökkentek,kb egy normál hiszti szintjére,és a vigasztalást ölelést elfogadja.

2020. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére mindent megkóstolt,amit elé raktam, de nem sok mindent eszik is meg szívesen. Dühkitörései alig vannak, ő inkább ez a visszahúzódó csendes gyerek,de jól elvan más gyerekekkel is. Tényleg csak az evés a mumus. Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 10. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk rág.. iszik..


De a nem evése durvább...vannak napok, amikor jól eszik.. van, amikor semmit nem akar..

Nyers dolgokat kiköpi..


Gyarapodása katasztrófa, pedig anyatejes is még.

2 éves

76 cm Nincs 11 kg

Én pörgök a témán.. gyerekorvos és védőnő szerint rendben van..


Mindenben rendben fejlődik, hamarabb is.. csak nem beszél.

De mindent ért..

Összetettebb dolgokat is..

El ia magyaráz szavak nélkül

2020. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont ma irtam ki kerdest a rossz evo / eveszavaros? 2 eves kislanyomrol, o is extrem eset, van h napokig semmit nem eszik kb. Utolsonak “ vigasztalasul”, az enyem a 89 cmhez 11,5 kg, szval a 76hoz a 11 nem is rossz.
2020. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!