Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ép értelmű kisiskolás SNI-s...

Ép értelmű kisiskolás SNI-s gyerek, aki a problémája miatt magántanuló lett. Ti szülők hogy élitek meg? Jobb lett utána?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki, ez lesz a gyermekem "sorsa", de nem tudom, hogy fogjuk-e bírni? Mivel jár ez a döntés?

Ti hogy oldjátok meg a tanulást? Segít valaki?



#autizmus #SNI #figyelem zavaros
2016. szept. 3. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szakértői is támogatja az ötletet? Ők mit mondanak? Nálunk csak pár hónapig kellett a magántanulói státusz, de biztos, hogy nem tudtam volna hosszabb távon csinálni. Igaz, nem Sni miatt.
2016. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az ő számára nem marad más lehetőség, a szakértői bizottság is egyetért.
2016. szept. 3. 14:59
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem értek hozzá, de nem pont az lenne cél, hogy minél jobban "beszokjon" az átlag közé? Ha nem lát mintát csoportban, kitől lát/tanul majd olyan készségeket, amiket ki kéne fejleszteni nála? Milyen probléma miatt lesz magántanuló?
2016. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Jó lenne tudni, hogy mi a problémája, ami miatt SNI-s. Én pl. autista vagyok de sohasem engedélyezték a magántanulói státuszt, pedig háromszor is kértük.
2016. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mire kapta az SNI státuszt? Mért merült fel a magántanulóság lehetősége? Enélkül nehéz véleményt mondani.
2016. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyébként kisikolás korban én nem engedélyezném ezt, meg kell neki találni a megfelelő intézményt. Akár költözéssel is.

Az autizmus alapítvány iskolájában pl van magasan kiemelkedő értelmű (IQ 140 felett) tanuló, aki mégis ott tanul, mert nem tud beilleszkedni.. Viszont tehetséggondozás is kell neki.

2016. szept. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van megfelelő intézmény, csak meg kell találni"- Nekem is emiatt nem engedélyezték a magántanuló státuszt. Csak a lakhelyünk 100+ km-es körzetében nem volt ilyen intézmény, költözni pedig nem volt pénz, így maradt a helyi iskola, ami szerencsére integrált. Szintén 140 IQ-val velem sem volt probléma tanulás terén, több tantárgyból a felsőbb osztályokba jártam, hoztak nekem kiegészítő feladatokat, stb. szóval tényleg odafigyeltek, pedig ez már nem pár éve volt. Ami miatt mégis kértük a magántanulóit, az a beilleszkedési gond volt. Az osztálytársaim folyamatosan vertek, az osztályfőnök ezt magasról letojta és mivel egy-egy nagyobb incidens után (pl. amikor beszakították a fejem) volt hogy fél évig nem szólaltam meg. Minden ilyen alkalomkor bement anyukám de el is küldték azzal, hogy a gyereknek kell a szocializáció, mert anélkül nem tanul meg kommunikálni. Ez rendben is van, de véleményem szerint ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy mennyi negatív hatása van a gyerekre az integrációnak. Ha a negatív hatás jelentősen több, mint a pozitív, javasolni kellene a speciális iskolát, vagy ha az nincs a közelben, akkor a magántanulói státuszt.

4

2016. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez mind igaz, főleg, ha ennyire alkalmatlan pedagógusok vannak a pályán... Itt nem az integráció volt a gond, hanem a tanár alkalmatlansága...

Szerencsére, ott, ahol az én auti fiam van, ott erre nagyon figyelnek, toleránsak a társai nagyon, erre vannak nevelve. Ez is integrált intézmény.

2016. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondogatja a védőnő, hogy az autista fiam legyen csak magántanuló. De ez a lehető legrosszabb megoldás, azt jelenti, hogy a szociális ellátó rendszer teljesen magára hagyta a szülőt a problémával.

Nekünk anyagilag is nagyon rosszul jönne a dolog, mivel egy keresetből nem tudnánk megélni.

Amúgy az benne van a törvényben, hogy ezt csak akkor lehet kérni, ha a szülő kifejezetten kérte, szóval nem kényszeríthetnek rá. Ha nem tudják kezelni, akkor a sulinak kell másik fogadó intézményt keresni.

2016. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos általában az van, hogy a szülő kifejezetten kéri, mivel nincs ilyen intézmény a környéken, és a helyi iskolában meg tarthatatlan már a helyzet.

Ha van speciális iskola, az sem feltétlenül előny, sőt. Nálunk van, de semmit nem foglalkoznak a gyerekekkel, gyakorlatilag aki oda kerül, az lehúzhatja a további tanulmányait a wc-n. Ismerősöm kisfia oda járt, de fél év után elhozta, mert semmit nem tanítottak nekik. Elintézték annyival, hogy alkalmatlan mindenre. Ő kérvényezte a magántanulói státuszt, de nagyon nehéz volt, és csak azért kapták meg, mert anyuka pedagógus. Egyébként nem nagyon engedik, és mostanában volt egy szigorítás is ezzel kapcsolatban.

2021. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!