Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kislányomnál szenzoros...

3 éves kislányomnál szenzoros zavart diagnosztizáltak, TSMT-terápiát kezdünk. Mik a kilátásaink?

Figyelt kérdés
Azokat kérdezném elsősorban, akik szenzoros zavarban szenvedő (jaj, csúnya szó) gyereket nevelnek. Iskolára összeállhatnak úgy a dolgok, hogy ne legyenek gondjai? Mikor látszanak az első eredmények és mik azok? Tünetmentessé tehetjük megfelelő terápiával. Megyünk óvodapszichológushoz is a biztonság kedvéért. Előre is köszönöm a válaszokat!

#óvoda #TSMT #szenzoros zavar
2020. nov. 12. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányomra is ezt a szenzoros zavart igyekeztek ráragasztani, utána kiderült, hogy semmi baja, bér biztosan van akinél ez komolyan vehető. A tsmt nagyon jó, érdemes csinálni, nálunk csak ettől volt fejlődés (beszédben) pedig sok dolgot próbáltunk. Nem írtad mik a tünetek, de az iskolai teljesítményt nem hiszem, hogy befolyásolná a szenzoros zavar.
2020. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A beszéddel pont nincsen gond. Keresi a taktilis ingereket (minden tapogat), ha a tányéron különböző textúrájú ételek vannak, akkor nem eszi meg. Zavarja a címke a ruhában (jobban az átlagosnál.) Nagyon heves, például túl erősen öleli meg az ovis társait, nem tud "sokáig" egy dologra figyelni, egy helyben ülni. Mivel heves, megijednek tőle a gyerekek, pedig ő szeretne barátkozni.
2020. nov. 12. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A TSMT szuper, ha tudjátok csinálni. Iskolára simán rendben lesz, ha tényleg "csak" szenzoros integrációs zavara van.

Korábban az én lányomnak is ez volt a diagnózisa. Aztán kiderült, hogy autizmusban is érintett. Most következik mellé az ADHD-gyanú megerősítése vagy cáfolása. Na, ezeken viszont a TSMT már nem segít úgy, bár ettől még hasznos.

2020. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok indiszkrét, az autizmus nálatok milyen tüneteket produkált? Eléggé aggódom.
2020. nov. 12. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudlak megnyugtatni. Nekünk 5 évesen mondta azt a gyerekpszichiáter, hogy sok auti tünete van a gyereknek, és majd kb. iskolás korára alakul ki, hogy kinövi vagy erősödnek az autista tünetei. Nálunk szerencsére kinőtte, de az enyhe tüneteket mutató gyerekeknél sajnos akármelyik irányba alakulhat a dolog, még a szakemberek sem biztosak benne.
2020. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is aggódom és vagyok nagyon bizonytalan. Köszönöm a választ!
2020. nov. 18. 09:04
 7/10 anonim válasza:

Számos különböző szenzoros torna van, és van olyan, amelyik az autizmuson is segíthet. Én ajánlom, hogy még nézz körbe, hátha vannak más lehetőségeid is.


Természetesen a tsmt egy kiváló torna, és igen, segíthet, akár otthon is elvégezhető, csak olyankor 2-3 hetente kontrollra kell menni. Én csak ajánlani tudom. Nekünk bevált. Viszont azt tudnod kell hogy ezek csak kiegészítő kezelések, önmagukban nem képesek mindent rendbe hozni, csak előre mozdítják a további fejlesztési lehetőségeket. Az idegrendszerre hat és annak fejlődése fogja kiváltani a további fejlesztések eredményességét.

2020. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
7-es, ha autista, akkor az nem fog elmúlni.
2020. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egy szóval sem mondtam, hogy elmúlik az autizmus.
2020. nov. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok...aki azt írja hogy az autizmus nem fog elmúlni: olvasson utána, biologika címmel találhat érdekes dolgokat ezzel kapcsolatban
2022. nov. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!