Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pszichologushoz kellene vinni?

Pszichologushoz kellene vinni?

Figyelt kérdés

5 eves kisfiurol van szo. Szeret a figyelem kozeppontjaban lenni, szeret hulyeskedni, majomkodni, tele van energiaval , grimaszol , egyfolytaban hangokat ad ki -igaz ilyenkor jatszik, barmivel el tud jatszani. Egy uveg kupakjal is, azt kepzeli mondjuk hogy egy urhajo vagy barmi mas. Nagyon elenk a fantaziaja es nagyon intelligens (az oviban a feladatlapot seperc alatt megcsinalja). Nagyon tud hizelegni, nem ismeri a hatarokat mikor is kell befejezni a hulyeskedest es mikor kell "komolynak" lenni, nincs felelemtudata, nem erdekli vagy nem tudatosul bene hogy megbuntetik otthon ha az oviban nem jo gyerek (mert aztmondjak rola hogy nem az). Es meg is van buntetve. Otthon kordaban tudjuk tartani nem mondanam hogy rossz hanem eleven, tele van energiaval , de az oviban nagyon panaszkodnak ra az ovonok hogy egyfolytaban majomkodik , hulyeskedik, nevetteti a tobbi gyereket es nem lehet tole orat tartani. Nem igazan hallgat az ovonokre.

Egyreszt dicserik, hogy nagyon okos, meg o az egyetlen gyerek aki megkoszonte az ebedet vagy kivitte a tanyerjat stb . masreszt meg tobbnyire minden baj amit csinal meg az is ami normalis gyerekkorban es nem mindennaposak (pl jatekert valo civakodas)

Azt hozza tennem hogy a gyerek nem nez egesz nap meset es akkor sem agressziv meseket vagy olyat ami nem neki valo, nem telefonozik, legozik, puzzle-val jatszik es kisautokkal, koran lefekszik, otthon vannak szabalyok mint pl megcsinalni az agyat, osszeszedni a jatekokat, kivinni a tanyert a mosogatoba eves utan stb, jo modorra neveles is megvan.

Van egy nyolceves novere de vele soha semmi problema nem volt.

Nem nagyon van mihez hasonlitsuk a viselkedeset, nem igazan tudjuk, hogy ez a normalishoz tartozik meg vagy el kellene vinni orvoshoz vagy pszihologushoz.



#figyelemfelkeltés #hulyeskedo gyerek
ápr. 19. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez normálisnak tűnik, de persze leírva más mint látni.
ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet tőle órát tartani"--Óvodában NINCS óra! Kezdeményezés van,ami NEM kötelező! Vagy részt vesz a gyerek,vagy nem.

Egy óvodában zaj van. Nem lesz síri csend foglalkozás közben sem.

Érdekes amúgy a gyerek hozzáállása,mert általában fordítva szokott lenni. A gyerek az oviban viselkedik, és otthon ereszti ki a gőzt.


Valószínűleg nálatok otthon túl van szabályozva a gyerek,nem tudja elengedni magát. Ezért megfordult a normális rend,és otthon viselkedik jól,az óvodában meg leereszt.

Mit gondolsz,őszintén!? Igazam lehet?


Tudatosítani kell benne, hogy ELSŐSORBAN AZ ÓVODÁBAN KELL VISELKEDNIE!


Olyan NINCS, hogy egy gyerek mindenhol jó!!! Nincs,nem normális dolog. A rengeteg feszültséget ki kell eresztenie!!


Szerintem alapvetően változtassatok sok dolgon.

ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Tanár, édesanyám óvónő. Amit írtam,azt tapasztalatból írtam. Kíváncsi vagyok a véleményedre, kérdező!
ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es szerintem igazad van !

nekem a kovetkezo a velemenyem :

Az ovonok tuloznak neha, nekik az a jo ha minden gyerek kussol es egyhelyben ul ott es amikor ok akarjak.

Szerintem nekik kellene megoldast talalni arra hogy lekossek a gyereket , erdekesse tegyek az orat szamara is . Ki probaltak hogy magukmelle veszik a gyereket amikor a tevekenyegeket tartjak , es akkor sokkal jobb volt , csak nem igazan akarjak az ovonok ezt csinalni mert allitolag a tobbi gyerek is feltekeny, es ok is akarjak hogy ott legyenek az ovono mellett , pl segedkent. Ezt sem ertem miert problema .... minden nap lehetne mas mellettuk ... dehat ez megint olyan dolog ami mar nem fer bele az ok kenyelmes letezesukbe.

Valoba apukanak nagy elvarasai vannak vele szemben , egy picit tuloz is sokszor, az elso gyerekhez hasonlitja aki teljesen mas, ha kozbeszolok hogy csak egy gyerek akkor rammorog hogy persze gyerek es majd par even belul meg agyonut bennunket, igen is szigor kell neki.Viszont nem azt mondom hogy otthon szent , de tudjuk kezelni , oda megyunk hozza es jobban lekotjuk a figyelmet valamivel, rfelhivjuk a figyelmet hogy ne csinalja , nem mondom hogy abba hgyja elsore ... de itt megint az van hogy van hogy tob az elvaras mint kene egy 5-evesnel.

Az is benne van hogy szinte tobbet van az oviban mint otthon. kb 3 ora szabad ido amig le kell fekudnie, mivel koran is kelunk.


"Tudatosítani kell benne, hogy ELSŐSORBAN AZ ÓVODÁBAN KELL VISELKEDNIE!" -ezt nem tudjuk hogy csinaljuk !!!!!

Mar sokszor elbeszelgettunk vele rola , mindig megigeri hogy holnap jo lesz, es kihangsulyozza hogy nem a legjobb gyerek lesz hanem jo gyerek lesz ! Es sirni fogok az oromtol , mivel o jo lesz. Nem tudom hogy o felgoja e valojaban hogy miket mond.


Szerintem csak olyanokat csinal amit egy gyerek csinalhat 5 evesen , csak mar a tarsadalomnak is olya elvarasai vannak mintha mar mindeki elfelejtette volna hogy o is volt gyerek.

ápr. 19. 13:36
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt meg hozzatennem hogy egy ovi -iskolapszihologus aki megfigylte a gyereket azt monta hogy opozitionista, amiert olyan amilyen es amiert nem hallgat az ovonokre.

de nem fejtette ki bovebben hogy mit is akar ezzel mondani csak sugallta hgy a gyerekbol bunozo lesz ..... ://///

ápr. 19. 13:45
 6/13 anonim ***** válasza:

És nem ADHD gyanús ugye? Unokaöcsém ugyanez amit leírtál, nàla ADHD-t diagnosztizáltak. A suliban nek várt rá jó világ, amiért beszélt órán is. Nem tipik "kisördög" ADHD-s ezért nehezebb is volt diagnosztizàlni.

Szülinapokon ha másé is volt minden róla kellett szóljon, ő fújta el a gyertyát más helyett is, csöndben lenni nem tudott stb.

ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

En azert nem mondanam ra hogy DHD, bar szakember nem vagyok,

de velunk barhovament annyira profatlan soha nem volt, ezert is vagyunk eltanacstalanodva, mert amugy jolnevelt.

O nem tudja mikor kell leuljon , lenyugodjon.... a jatszasbol, majomkodasbol , tulporog asszem.

A masik meg hogy nem hallgat a felnottekre az oviban mert tudja hogy ugysem lesz baja belole... de otthon buntit kap es az sem erdekli .A bunti az az, hogy a szobojaban ul es nem jatszhat hanem csak a konyveit nezegetheti, "olvashatja" , nem lehet nala az alvos jateka , nem kap edesseget estleg ha fagyis idoszak van .

ápr. 19. 14:29
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Tehát az óvónőktől elvárod, hogy a másik 25 gyerek mellett a tiédet külön foglalkoztassák, kössék le, hogy ne rosszalkodjon. Te meg elintézed azzal, hogy bezavarod a szobájába, és csak ülhet, nem csinálhat semmit.


"Az ovonok tuloznak neha, nekik az a jo ha minden gyerek kussol es egyhelyben ul ott es amikor ok akarjak." Te is pont ezt csinálod.


Az rendben van, ha egy gyerek aktív, és még nem viselkedik tökéletesen ebben a korban. De azt lassan meg kell tanulnia, hogy a csoportos foglalkozások nem csak róla szólnak.


"Ki probaltak hogy magukmelle veszik a gyereket amikor a tevekenyegeket tartjak , es akkor sokkal jobb volt , csak nem igazan akarjak az ovonok ezt csinalni mert allitolag a tobbi gyerek is feltekeny, es ok is akarjak hogy ott legyenek az ovono mellett , pl segedkent. Ezt sem ertem miert problema .... minden nap lehetne mas mellettuk ... dehat ez megint olyan dolog ami mar nem fer bele az ok kenyelmes letezesukbe."


És ha csak minden 25. nap jutna a gyerekednek az extra figyelem, akkor azt hogy viselné? Egyszer az a bajod, hogy nem büntetik az óvónők, egyszer meg az, hogy nem kivételeznek vele. Ha a te módszeredet alkalmaznák, hogy elzavarják a sarokba, hogy csak üljön a sarokba egyedül, játszás helyett, az tetszene neked?

ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nektek kéne pszichológus. Túl erősen büntetitek otthon a korához képest. Csak 5 éves! Ha egy 8-9 évesről lenne szó azt mondom korrekt, de ő még óvodás...

Nyilván hol fogja kiélni magát?- az óvodában.

Kettő. Vidd el ovi után a játszotérre vagy sétálni, ne otthon b*tok a rezet, mert ennek a gyereknek olyan energiái vannak, mint egy vizslának, le kell mozgatni. Az kezeli a stresszt is. Hidd el. Amikor megőrülnek itthon a gyerekek mindig megfuttatom őket, tök jól működik.

ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És ha van is vele gond, sajnos a pszichológus nem old meg semmit. Nekem 2 adhd-s gyerekem van, a város szinte összes gyerekpszichológusánál voltunk. Magánban úgy indítanak, hogy legalább 3 órás kivizsgálás, mert persze a másik szakvéleményét nem fogadják el. Ezt olyan 20.000 Ft-os órabérben. Aztán 60.000 FT-ért adnak egy diagnózist, amit már úgyis tudtunk. Ezek után viszont megáll a tudományuk.

Amúgy azt is hallottam, hogy a nagy adhd guruknál már fél millától kezdődik a diagnózis, és több éves várólista van. Kicsit elszaladt velük a ló, úgy érzem.

Én több évig hordtam a gyerekeket mindenhova, komolyan mondom, hogy nem tudnak semmit, amit te, mint a szülő, ne tudnál.

A gyereket egyáltalán nem próbálták helyre tenni, hanem csak beszélgettek vele, sajnálták, hogy neki milyen rossz. Kérdeztem is, hogy ennek mi értelme, annyi volt a válasz, hogy legalább kipanaszkodta magát. Ja, oké. hát azt nekem is szokta, ettől nem oldódott meg semmi.

Adhd-s gyereket nevelő ismerőseim hasonlókról számoltak be. Bizonyára van olyan dolog, amivel tudnak mit kezdeni, az adhd-val meg pont nem.

Nekünk is az óvodában/iskolában volt gond. Annyit mondott a pszichológus, hogy a pedagógusok átképzése lenne szükséges, de soha nem jönnek el a konzultációkra, pedig többször fel lettek kérve. A mi tanítónőnk sem ment el, mert persze délelőtt tanít, délután meg neki már nem munkaidő. Valahogy ők is csak arra várnak, hogy majd a gyerek változik meg. Hát, nem fog, a környezetnek kell másképp viszonyulni hozzájuk.

Viszont a tanároknak semmi motivációja, hogy a megszokott poroszos módszerükön bármit változtassanak.

Otthon lehet némi változást elérni, de sajnos nálunk olyan sokat nem változott emiatt az iskolai magatartása, én hiába olvastam erről könyvtárakat. Az iskolában továbbra is csak neveletlennek tartották.

Olvass el pár ilyen könyvet, ha úgy érzed, ez a gond. (Máté Gábort nem javaslom.)

ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!