Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves lányom csak rövid...

3,5 éves lányom csak rövid ideig tartja a szemkontaktust. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Utánanéztem az autizmus és az Asperger-szindróma tüneteinek is. Ő ki tudja fejezni az érzelmeit, a beszéde tiszta, választékos, szobatiszta, képes együttérzésre, intellektuális elmaradása nincsen. TSMT tornára járatjuk, mert szenzoros integrációs zavart állapítottak meg nála. Lehet, hogy ez van összefüggésben a szemkontaktus-problémával?

2020. nov. 19. 17:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%

A teljesség igénye nélkül pár tipp:


- muslica ment a szemébe

- mérges gáz szivárog a lakásban

- látásélességi problémái vannak, nehezére esik rád fókuszálni

- szűkebb/tágabb személyes teret igényel

- utál

- ronda vagy

- inkább a képernyőt nézné

- autisztikus

2020. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
11, szégyelled el magad.
2020. nov. 27. 17:53
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

12, kérdező:


mert miért is? kifejtenéd?

2020. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mert viccelésre használsz egy ilyen helyzetet.
2020. nov. 27. 18:22
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

14-re:


Szerintem egy ártatlan viccelődés nem feltétlenül rossz dolog. Én például gyakran használom olyankor, ha nem tudom elsőre fölmérni, hogy kivel állok szemben. Bölcs mentorom mondta volt mindig: "Okos ember hülyéskedik. Hülye ember okoskodik."


Túl azon, hogy kik az okosak meg a hülyék, valamint az ilyen-olyan indulatúak, egy viccelődős megjegyzésre adott válaszból elég sok minden leszűrhető.


Szeretnék a "vicces" megjeyzéseimet tételesen végigmenni, hogy ne tekints fulloosan trollnak.


Na, akkor nézzük:


- muslica ment a szemébe / - mérges gáz szivárog a lakásban: klasszikus trollkodás(nak tűnhet, ezt nem is vitatom), de olyan is előfordul, mondjuk szekrény mögötti dohosodás, palarészecskék, amik irritálják a gyerek szemét)


- látásélességi problémái vannak, nehezére esik rád fókuszálni: akinek nincs ilyen, az fel sem tudja fogni. Nekem például van, föl-le kapkodom különböző célúszemüvegeim, de eegyikkel sem vagyok képes közlekedni az utcán, és sajnos senkit sem ismerek föl a pofalemeze alapján 3-4 méteren kívül.


- szűkebb/tágabb személyes teret igényel: autizmustól függetlenül, de nagyon is létező igény


- utál / - ronda vagy: én a helyedben ezen rögnék egy jót, hogy hát persze. de ha nem, hát akarsz beszélni róóla?!


- inkább a képernyőt nézné: sajnos ez mostanában már ebben az életkorban is előfordul


- autisztikus: szándékosan legvégére hagytam. Lehet, hogy autisztikus. Ha ez csak azzal jár, hogy nem tartja a szemkontaktust, akkor nagyon szerencsések vagytok.


(Nekem kimagasló értelmű, autisztikus fiam van. 3-10 éves kora közt szívtunk, mint a torkos borz. De szerencsére egy év múlva diplomázik mérnökként. (Azóta a szociális hátrányain is sikerült lapítani, bár vannak még problémák. De lehet, hogy ez kb. marad is.)


Hát ennyit a viccekről. Ja, és ajánlanék figyelmedbe egy szlogent:


"Okos ember hülyéskedik; hülye ember okoskodik."


Gyermekednek a legjobbakat kívánom, szeretettel.

2020. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet nem viccelődésre való, akárhogy próbálsz ebből kivakarózni. Senkinek nem kívánom. remélem most boldog vagy, hogy kiélted magad egy szerencsétlen anya frusztráló helyzetén. Nagyobb örömöd az életben ne legyen.
2020. nov. 27. 19:17
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem tetszik a humorom, hát sebaj. De ha szeretnéd ép ésszel túlélni az előttetek álló éveket, valami érzelmi hajlékonyságra szükséged lennek. Elsősorban nem magad miatt. De ha a gyerek egy ilyen humortalan és rigid környezetben nő föl, akkor neki reszeltek. Próbálj meg kicsit lazítani az érdekében! :)
2020. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem humor. Ennyi erővel bármilyen ocsmányságra rá lehet húzni, hogy "humor" és akinek ez nem tetszik az "humortalan". Nem vagy vicces és ez nem is az a helyzet, amin korrekt dolog viccelődni. Tudod te mit jelent egy ilyen helyzet? Remélem sohasem tudod meg. Elszégyellheted magad, hogy ez kisgyerek nehéz állapotán hahotázol.
2020. nov. 27. 19:42
 19/22 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Miután leírta, hogy autisztikus tünetei vannak a fiának és évekig küzdöttek, szerintem nagyon is el tudja képzelni. Valóban kell némi humor és kellően laza környezet a gyerek fejlődése érdekében is. Apropó, minden viccnek a fele igaz és nem a gyerekeden viccelődött akármennyire is sértve érzed magad. A dolgok, amiket vicc formájában próbált elmondani pedig logikusak és valóban okozhatják a szemkontaktus hiányát. Egyébként egy egyszerű szemészeti gond is lehet.. Egy gyerek azt figyeli ami érdekes a számára. Ha nem elég érdekes neki akár külső tényezők miatt akár csak azért mert talán nem látja élesen az arcod, nem fog szemkontaktust tartani.

2020. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Látom, ide csak ízléstelen büdös bunkók járnak, akiknek egy család nehéz helyzete viccalap. Gratulálok!
2020. nov. 28. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!