Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen vizsgálatok várnak...

Milyen vizsgálatok várnak ránk a Vadaskertben?

Figyelt kérdés

Autizmus gyanúja miatt küldtek bennünket tovább a ped.szakszolgálattól.

Azt mondták, hogy vagy a Vadaskertbe menjünk vagy az Autizmus alapítványhoz.

Melyik a jobb? Milyen vizsgálatok várnak ránk? Mennyibe kerül egy ilyen kivizsgálás?



2021. febr. 17. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vadaskertbe menjetek mert az alapitvany minden gyerekre rafog mindent a penzert.
2021. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha terülezileg ők az illetékesek akkor fognak fogafni a vadaskertben, mert tele vannak. SOTE gyerekpszichiátruája is nagyon jó. Egy hetes vizsgálat van. Olyan mintha oviba vinnéd, csak ebéd után érte kell menni.
2021. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vidékiek vagyunk, szóval fogalmam sincs, hogy terültelig hova tartozunk. (kórház ügyileg Szekszárd, tehát semmi közünk Budapesthez)
2021. febr. 18. 09:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A budai és a budai aglomerációba lakók tartoznak oda.
2021. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Pécsre tartoztok, ott is van ilyen osztály, ahol autizmust vizsgálnak a Klinikán. Kaposvár biztos Pécshez tartozik, ezért gondolom, hogy Szekszárd is. Alapitványhoz ne menjetek, tényleg majd mindenki kap diagnózist, s onnan nehéz a visszaút. (szakmabeli)
2021. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyértelműen autista, csak ugye a szakszolgálatnál nem adatnak orvosi diagnózist.

Attól sajnos nem kell tartani, hogy olyan diagnózist kap, ami nem fedi a valóságot, mert csak az a kérdés, hogy milyen súlyosan érintett és értelmileg mennyire sérült (sajnos nagyon nagy mértékben le van maradva)

2021. febr. 18. 17:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekpszichiáter ad orvosi diagnózist. Ha ezzel mész a területileg illetékes szakértői bizottsághoz, akkor lesz auti diagnózisotok, kódotok. Ha egyértelműen autista, akkor tök fölösleges Vadaskertben vagy bármelyik másiknál nyaggatni.
2021. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Két dolog van: az egészségügy, meg az oktatásügy. A Vadaskert és egyéb alapítványok egészségügyi diagnózist adnak ki. Ezt akár meg sem kell mutatnod az iskolában.

De ha az iskola azt látja, hogy gond van, elküldik vizsgálatra a Pedagógiai Szakszolgálathoz, hogy kapjon sni-kódot, ami alapján fejlesztéseket vagy speciális iskolát írnak ki neki. Egy orvosi diagnózis ehhez nem elég. Ők meg nem fogják elfogadni a Vadaskert papírját, hanem kihívják a saját szakértőjüket. Nálunk ez volt, és ő simán felülbírálta, amit a Vadaskert mondott. Nem vagy köteles azt elfogadni, más szakvéleménnyel meg lehet fellebbezni. Nálunk erre nem került sor, mert megértették, hogy én nem akarok más diagnózist, azért elég segítőkészek, nem akarnak a szülővel szembeszállni. Szerintem erre a vizsgálatra csak akkor van szükség, ha speciális iskolát akarsz kiíratni, mert egyébként amilyen fejlesztéseket kiírnak, úgysem kapja meg a gyerek, és egy bélyeg neki. Mi adhd-t kaptunk, de már megbántam, most akarom levetetni az sni-kódot.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nálunk ez volt:

5 évesen vittem oda a fiamat. Betették egy gyerekcsoportba, olyan volt mint egy óvoda. Együtt játszottak, meg kaptak feladatokat is, egyénileg és csoportban is. Volt egy csoport, akik figyelték közben. Pszichológus, gyógypedagógus, ped. asszisztens meg egy pszichiáter. Mivel mi vidékiek vagyunk, mi ott is aludtunk, 6 év alatt én is kérhettem szállást, nem tudom, most hogy van. Igaz, kellett érte fizetnem, de valami jelképes összeget. Ha akarod ott is hagyhatod, de 5 évesen nyilván nem akartam egyedül ott hagyni. Ebédelni, ebéd utáni alváshoz elvonultunk együtt, ez nagyon tetszett neki, ezt az oviban is meg tudta volna szokni, amikor hazamentünk nagy hiszti volt, hogy ő azt a másik ovit akarja. 4-ig tartottak a foglalkozások, utána mi elmentünk a gyerekkel a városba csavarogni, a Margit-sziget sincs messze, oda is kirándultunk. Jó volt, a mai napig emlegeti.

De ha nagyon egyértelmű a helyzet, akkor egy egyalkalmas vizsgálat is elég, a barátnőmék így jártak, de neki nagyon súlyos a kisfia.

2021. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos teljesen egyértelmű a helyzet. A gyerekem most töltötte a 2 évet és minden tünet stimmel.

Már babaként is tudtuk, hogy baj van, csak akkor még türelemre intették bennünket.

2021. febr. 20. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, csak kérdezni szeretném, hogy milyen tünetei voltak a gyermekednek babaként?

Köszönöm!

2021. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!