Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Idegrendszeri éretlenség? Le...

Idegrendszeri éretlenség? Le van maradva, vagy esetleg nagyobb baj van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom júliusban lesz 3 éves! Nem beszél, csak szavakat mondd! Sok szót mintha elfelejtett volna, pl. A köszönöm szót már nem használja! Nem köszön senkinek, az utcán az embereket, ha szólnak neki figyelmen kívül hagyja, néhányszor rájuk néz! Gyerekeket nem igazán kedveli, néha szalad utánuk, de inkább mellettük játszik vagy félre vonul. Velem és az apjával szeret játszani. Nevére hallgat, de nem mindig. Ha szeretne valamit, rá mutat vagy nyújtsa a kezét a tárgy felé. A könyvben, ha kérdezem mi hol van, mikor van kedve meg mutassa. Nem válaszol nekünk, csak nagyon ritkán. Szavakat ismetelget, pl. Zavarja a kutyát, de kutya nincs is a közelben. Ezt most tanulta meg, hogy kell, azóta mindig mondja. Az ő nyelvén egész nap mondja. Hisztis, akaratos, de mostanában ez már javult. A beszedertese nem valami jó, egyszerűbb dolgokat megert. Utasitasokat végre hajt, de azt se mindig. Nem nagyon utanoz minket. Ha pl.tancolunk figyel minket nevet, próbálkozik ő is, de nem igazán megy neki. Ha akar valamit, pl. Gyurmazni, akkor oda hozza nekem, hogy botsam ki, valamelyik nap,főztem és nem vettem észre, hogy oda hozta, vette a kezem és ratette a kezem a dobozra, úgy tudom ez nem jó jel. De máskor nem nagyon csinálja, ha kell neki valami el veszi egyedül, ha eléri. Mozgása le van maradva, rossz az egyensúlya, fel a magasban. Multheten kezdtük az egyéni terápiát, eddig nem volt gond, szerette. Tsmt tornát is multheten kezdtük, mennyi idő alatt lehet változásokat észre venni? Étvágya jó, esetleg próbálkozzak a tej, gluténmentes diétával, vagy felesleges? Az éjszakát végig alussza. Pár mondókat tud, de szinte érthetetlenül mondja. Nem szoba tiszta, nem akar bilire ülni. Szereti, ha olelem, puszilom, csikizem. Anyas nagyon, de az apjával is el van. A testreszeit, ha kérdezem, hogy hol a szeme, nem mutassa csak a szemét, hanem végig sorolja mindet amit tud. Szerintetek nagyobb gond van mint az idegrendszeri éretlenség? Ja és a tsmt tornát végig csinálja, de sok mindent sírva, és ott is fél pár gyakorlatnal, szerintetek így folytassam vele, hátha belejon?

2021. márc. 16. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Ezt miért nem a neurológustól/ neuropszichológustól vagy a gyógypedagógustól kérdezted?

Mert remélhetőleg nem csak a hasadra csaptál a terápiát illetően?

2021. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Dacol
2021. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze, hogy voltunk kivizsgalason! Én autizmusra gyanagodtam, de 2 helyen is azt mondták, hogy nem az. A terapeuta is azt mondta, hogy biztos nincs szó autizmusrol. Én csak szeretném, ha valakinek van ebben tapasztalata, esetleg volt már ilyen helyzetben, hogyan alakult nálunk a fejlődés?! Félek, hogy végül, ha nem fejlődik, nem változik, akkor mégis azt fogják mondani, hogy autizmus! Valaki, aki esetleg ebben a cipőben járt, le írná nekem náluk hogyan alakult a helyzet? Köszönöm!
2021. márc. 16. 09:17
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Ez a dac korszak
2021. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondták, hogy a dackorszak is közre játszik! De tényleg lehet ennyire dacos, hogy nem köszön, nem válaszol? Nem bólogat igent, nemet. Az emberekkel is ennyire közömbös?
2021. márc. 16. 09:20
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanebben vagyunk mi is, csak az én fiam 2,5 éves. Mi járunk fejlesztésre, de a megyei bizottság elé november óta nem jutottunk. Szerintem nagy baj nincs, nálunk is dacra tippelek a szakemberek.
2021. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
A dac korszak olyan mint a kamaszkor
2021. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Az állapotáról nem tudok részleeket, egyéni.


Tsmt nálunk nagyon hamar, 1 hónap alatt hozott már valamennyi változàst, de nem voltak ilyen összetett problémàk.

Szintén júliusban lesz 3 éves.

Májusban megyünk utoljàra egy hosszú szünet előtt.

Azt mondták innak 1-2 évente, hogy rendben fejlődik-e.

Mi 2 éves kora után mentünk.

Szintén a beszéd okozta a fő gondot.



Torna:

Néha rettentő nehéz.. kiakasztó, hisztit és ellenállást vàltott ki.

2021. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Dac korszakban vagytok de keményen!

Mi tsmt torna mellett naponta 2x hagytuk mesét nézni. Ezt tsmt tornás ajánlotta. A beszédértése javulni fog, bogyó és babóca tökéletes!

2021. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A bogyó és baboca könyvet nagyon szereti, felsorolja a szereplőket belőle. Tv-t elvettuk tőle 2 hónapja az orvos tanácsára! Azóta javult a figyelme. Nálunk a tv is lehetett gond, sajnos kicsit sokat nézte!


A virtuális autizmusrol hallott-e már valaki? Tényleg produkalhathak autisztikus tüneteket a sok tvzestol?

2021. márc. 16. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!