Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt e már valaki úgy a...

Volt e már valaki úgy a gyerekével,hogy autizmus gyanús volt, de a kivizsgálás kiderült hogy nem az, csak idegrendszeri éretlenség?

Figyelt kérdés
A fiamnak van egy autisztikus tünete, 5 éves, de nem látszik rajta semmi különös. Szereti nagyon a mosógépet, ventilátorok(amikor forog). Amikor nagyon figyeli őket, van tikkes kézfejmozgatása. De nincsenek dühkitörések, szemkontaktus van, hallgat a nevére, mutogatott tárgyakra kisebb korában, nem fél az emberektől, gyerekektől, stb. Csecsemő korától késett a mozgásfejlődésben, és most is kortársaihoz képest lemaradt. Érdemes kivizsgálni?

2020. aug. 11. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen érdemes kivizsgáltatni!

Ugyanis az autizmus igen széles sávban van, eleve nem minden autista mutat minden tünetet. Ha a gyereknek ez a gondja van, akkor legalább tudod - ha nem mentek utána, a probléma akkor is megvan, csak nem tud senki semmit biztosan -, és tudsz megfelelöen reagálni a helyzetre.

Másrészt ha tényleg ez a probléma áll fenn, megfelelö fejlesztéssel sokat lehet segíteni a gyereken, föleg, ha alacsony szinten van nála az autizmus, ilyen esetben gyakorlatilag problémamentes életet tud élni, minden hátrány nélkül.


Ha meg negatív az eredmény, akkor is tudod, hogy más probléma van.

2020. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi most úgy vagyunk,hogy már több pszichológus/pszichiáter azt mondta,hogy nagyon autizmus gyanús de nem merik még rámondani. Már egyszer volt a vadaskertben,de mégegyszer be kell feküdnie egy hétre.
2020. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mi az a vadaskert?
2020. aug. 11. 15:13
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is függ, mennyi problémát okoz a dolog neki és nektek. Nem botlasz lépten-nyomon JÓ autizmus szakirányos gyógypedagógusba, szóval nem kell azt hinni, hogy ha lesz diagnózis, lesz (minőségi) fejlesztés is. Különösen vidéken, ahol még a súlyos esetek sincsenek normálisan ellátva.

Ha be tud illeszkedni (tehát nem csak passzívan jelen van, sok vizet nem zavarva) a kortársai közé, ha a felnőttekkel/tekintélyszemélyekkel szemben is megfelelően viselkedik, ha otthon is élhető, akkor nem erőltetném. Esetünkben egyik sem volt igaz, így "kellett".

2020. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Probléma nincs vele, az oviba a beilleszkedés nehezen indult, de most jó. Nem azt mondom hogy mindenkivel játszik. Szégyenlős kissé.
2020. aug. 11. 15:43
 6/22 anonim ***** válasza:
2020. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

4-essel teljesen egyetértek. Sajnos elég kevés a jó gyógypedagógus, és vidéken szinte kizárt, hogy hozzájusson a fejlesztéshez. Vadaskerttel nekem is pozitív tapasztalataim vannak, bár nem mindenki dicséri őket. Szerintem itt is attól függ, milyen orvost fogsz ki. Viszont az országban az egyetlen olyan hely, ahol úgy diagnosztizálnak, hogy 1 hétig ott van a gyerek közösségben.

Nekem ez volt 5 évesen, és azt mondták a Vadaskertben, hogy nem autista. Sajnos hiába lobogtattam a papírt mindenhol, az óvónők egyszerűen nem fogadták el, és én voltam a hülye szülő, aki nem fogadja el az egyértelműt.

Most 10 éves a fiam, és már nem mondják rá, hogy autista, szinte minden tünetét kinőtte. Szóval sok gyerekben vannak ilyen tünetek, és nem biztos, hogy attól még az, nézesd meg.

2020. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

2-es, akkor hagyd. Nem kell a bélyeg feltétlenül- Ha ilyen átmeneti helyzetben van, akkor 2 lehetőség van:

1. kinövi

2. pár év múlva erősödnek a tünetek, és akkor egyértelműen diagnosztizálható lesz.

MI így voltunk, vártunk 2 évet, és szerencsére az 1-es opció lett.

2020. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
8as: Nem kisgyerekről van szó. Az iskolában folyamatosan ront, egyre jobban zavarják az emberek jelenléte. Ha kisebb tömeg van körülötte már azt sem tudja kezelni ,ilyenkor nem tudja visszafogni magát, dühös, visszaszól, (tanárnak ,diáknak egyaránt) ,néha verekszik. Nem részletezem tovább,de ő sajnos nem az a kategória,hogy "jó,hagyjuk majd lesz valami".
2020. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben MINDENKÉPPEN ki kellene vizsgáltatni, ugyanis CSAK AKKOR lehet megfelelö módon fejleszteni ahhoz, hogy be tudjon illeszkedni a többiek közé!
2020. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!