Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Màs is megőrül nèha a gyermeké...

Màs is megőrül nèha a gyermekétől?

Figyelt kérdés

Szoktatok kiabàlni mikor már nem birjátok?

Úgy sajnalom és megbánom mindig de egyszeruen az idegeimen tancol sokszor.

Hogy ne őrüljek meg a dackorszaktol?

Ha raszolok csak azert is csinalja, ha nem szolok ra akkor hogyan tanulja meg, hogy mit szabad es mit nem?



#dac #kiborulás #Szeretem a gyerekem #Hogy segitsek neki
2021. ápr. 6. 00:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Igen😁
2021. ápr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Én is kiabalok sokszor. Akkor bírom ki, hogy nem kiabalok, ha semmit nem reagálok a hisztire, ignorálom, befelé figyelek. Persze ott vagyok a közelben, ilyenkor sikerül kiszakadnom a szitiból, és nem bassza fel úgy az agyam. Ekkor már tudok úgy tekinteni rá, hogy tudom éretlen az agya, nem felnőtt, nem logikus. És megvarom míg abbahagyja. De ez 10 ből 3-5 eset. Csak ha épp nem indulunk valahova, hanem raerek én is.

Most akkor használom ezt, amikor nem hagy minket szóhoz jutni az apjával. Nem engedi hogy egymással beszéljünk. 5 éves.

2021. ápr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Próbáld ki, hogy kiabálás helyett határozottan annyit mondasz, hogy nem. Normális hangerőn. Nem prédikálni, hogy 'ne dugd bele a kezedet a konnektorbe mert megráz az áram aztán akkor majd mondhatom hogy én megmondtam' hanem 'Nem!' és ha abbahagyta a hisztit, lenyugodott, akkor szépen elmagyarázni neki, hogy miért nem szabad.

Ez csak egy tipp.

2021. ápr. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez ilyen. Türelem, türelem és türelem. Egyszer azt olvastam, hogy sokszor úgy viselkedünk a dackorszakos gyerekkel, mint egy légy. A légy csak a fényt látja az ablakon keresztül és próbál kijutni. De újra és újra nekiütközik az ablaknak. Ha kicsit messzebbre repülne az ablaktól, könnyebben megtalálná hol tud kijutni.
2021. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Fu egyre többször. De már igyekszem nem kiabálni hanem nagyokat nyelni,kimenni az ajtó elé 3 mp-re és beszippantani párat a levegőből.
2021. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
74%
Az ilyen kérdéseknél úgy megölelgetnék minden idegileg kimerült anyukát :D
2021. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Kiabálni nem szoktam, sem a gyerekkel, sem mással, de megőrülni azt igen. Én inkább a csendes elfojtó típus vagyok, ami nem biztos, hogy jobb, mintha kiabálnék :D A nagy hisztik közepette én a határozottságot preferálom. Rászólok eleinte még kedvesen, szépen, elmagyarázva miért nem lehet azt, amit. Ha ez nem hat, akkor erélyesebben, de már ő magát is elhúzva a vágyott cselekvéstől.
2021. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Szoktam. ma majdnem egész nap kiabáltam. 2 fiam van kis korkülönbséggel, a nagyobb parancsolgat mostanában ha nem ugrok rögtön elkezd nyafogni a kisebb meg nem játszhat semmivel. Nem érzem jól magam attól ha kiabálok velük de kijön... Akkor sem engedem meg azt ami olyan dolog.
2021. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
7 évig voltam otthon a kislányommal, mert asztmás lett. Egyszer sem éreztem, hogy kiabálni vagy rendszabályozni kellett volna. Meg volt a kialakult napirendünk, aszerint éltünk. Mindig minden házimunkát meg tudtam csinálni és vele is sokat foglalkoztam. Nagyon érdekelték a betűk és 4 éves korára megtanítottam olvasni is. Kiegyensúlyozott, gyerek volt, a hangomat se kellett felemelnem. Életem legjobb korszaka volt a betegségét leszámítva.
2021. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Pedig nagyon nem így terveztem a gyerekek előtt. Most van egy ovis és egy csecsemő, imádom őket és minden nap hálás a szívem értük. De! Nekem is sokszor elszakad a cérna és igen, leüvöltöm a nagyobbikat, amiért trehány, vagy felesel, vagy mert "rájön az öt perc hiszti"... Olyankor megszeppen, elgondolkodik és magától jön bocsit kérni és átölel. Elmondja hogy mennyire nagyon jó anyukája vagyok és így szó szerint feltölt engem annyi szeretettel, hogy utána napokig nem ordibálok vele.

Szerintem minden anyuka kiabál néha, aki az vallja, hogy ő nem, az vagy nem mond igazat, vagy csak a család besegít neki annyit, hogy legyen egy icipici ideje bármi másra is. És igen, annó velünk nem ilyen szorosan és kötődően bántak, mégis itt vagyunk és nem azt a szülői mintát másoltuk le.

Lehet velem nem egyetérteni, de a környezetemben ez a tapasztalat.

2021. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!