Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan játszik és viselkedik...

Hogyan játszik és viselkedik egy átlag 2,5 éves? Honnan tudtátok, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Most állapították meg, hogy egy év lemaradása van kislányomnak kognitív téren. Az a szomorú, hogy állami korai fejlesztést kap koraszülöttség miatt, akármikor kérdeztem a fejlesztőt, mindig azt mondta, hogy rendben van, és én éreztem magam hülyének, hogy többet várok a gyerektől. Most vittem más szakértőhöz. Sokat mozog, nem ül le, gondolkodást, koncentrációt igénylő feladatokban nem vesz részt. Játszásban babákkal, konyhával elvan. Építőkockát, formabedobót nem rég használja aktívan. Játszótéren minden rosszaságot megcsinál. Nem hallgat rám, egész nap tépem a szám. Nem tudom kinek higgyek, vagy hol a határ problémás és nem problémás gyerek között, de ez az egy év lemaradás ijesztő nagyon.

2021. máj. 23. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Ki vizsgálta, hogy vizsgálta, Brunet-L tesztet vett fel? Mely területeken nem teljesített?

Kicsit soknak tűnik az 1 év.

Lányomnál a max. 8 hónap volt, de ez is látványos. Egyértelmű volt vizsgálat nélkül is, hisz semennyire nem hasonlított a többi gyerekre.

2021. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Figyelemhiány, feladatban tartás alig van. Magán fejlesztőházba vittem, mert még nem beszél. Brunet-Lezine teszt tudom hogy jó, de neten nem találom. Formaillesztővel, karikákkal és képekkel az azonos fogalma volt, kimondott szó alapján képet kiválasztani. Pl. ismeri a cicát, de mégis a kutyára mutat. Nem tudom, mit kellett volna még tudni, mert semmit nem lehetett vele csinálni. Plusz mozgást nézték, az nem elég szimmetrikus. Minden elterelte a figyelmét, mással foglalkozott, vagy szökni próbált, vagy hisztizett.
2021. máj. 23. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Itt le tudod tölteni, a védőnői státusz kérdöiveket:

[link]

Kiindulopontnak jó. A beszéd nem baj ha két és fél évesen még nem megy, de fel kellene ismernie, hogy mi van a képen. Az én lányom 15 hónaposan már mindent felismert és értett, de 3 éves koráig nem beszélt, beszédben el volt maradva, de most már semmi nyoma nincs ennek, 4 éves lesz.

2021. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is ilyen volt viselkedésre(auti+adhd), azt kivéve, hogy ő mindent meg tudott mutatni, ha abban a pillanatban rávehető volt, de volt, hogy direkt rosszat mutatott és nézett rád, hogy mi lesz vigyorogva. Formabedobóval nagyon ügyetlen volt, még hàrom évesen is benyomta volna a háromszöget a körön, az csak azért ment, mert rengeteget gyakoroltuk.


Rajzolni tud? Az enyém imádott, gyönyörű szemöldökös füles arcokat pupillával, meg is tudta mutatni, meg tudott sormintákat, bonyolultabbat is.


Nem elmondás alapján kellett, hanem rakod az asztalra kék, kék, piros, kék, kék, (és berakta a piros tárgyat), meg ilyenek.


Vele sosem vettek fel ilyen tesztet, de a lemaradásai is a határon voltak számomra, néha hatalmasnak látszottak, néha jelentéktelennek. Nem koraszülött, ha az lett volna sokkal elnézőbb lettem volna és lettek volna mások is..


Tudom, ijesztőnek hatnak ezek az eredmények, de aztán nagyobb lesz és valahogy nem feltűnő.

2021. máj. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A védőnői kérdőívet ismerem, az alapján nem rossz, de nagyon felszínes kérdőív. Beszéd miatt mentünk más szakemberhez, mert a korai fejlesztőben mindig azt mondják, hogy ráér. Ismer mindent, megért mindent, de mégse azt csinálja amit kellene. A képeket előtte végig kellett néznem, hogy ismer-e mindent.
2021. máj. 24. 07:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem hallgat rád az ebben a korban normális, a dackorszakhoz tartozik. Az én fiam is 2 és fél. Ugyanez.

Szerintem ami tényleg lemaradás lehet, hogy nem lehet lekötni a figyelmét.

Egy ilyen idős gyerek már elnézeget könyveket, kirakózik, párosítós feladatokat megold stb.

Persze én nem vagyok szakértő.

Meséket szereti? Végig hallgatja?

2021. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Könyvet 5 percig bír. Youtube-on van fejlesztő házi feladat, az 2 hétig lekötötte, de már nem. Tudja, hogy nem válthat másra, inkább elmegy. A rajza csak firka, de szabályosan fogja a ceruzát. De azzal is hadakozunk. Elszalad, bedugja a hegyét valahová, hogy kitörje. Magyarázom, elveszem, elteszem, vagy pihentetem a rajzolást. De ott van pl. a pohár használat, ami eszembe jut. 8 hónapja tudja használni, de még mindig nem tanulta meg, hogy nem játszunk, nem mosunk kezet benne, nem öntjük ki, stb. Max egy dl-t bízok rá, de nézni kell és ritkán hagyom előtte. Nem tudom hogy nekem magas az elvárásom, vagy tényleg ilyen egy 2,5 éves gyerek.
2021. máj. 24. 12:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Képernyőn nem fejleszt semmi egy 2,5 éves esetében, azt felejtsd el.

Figyelemzavar esetén nagyon káros minden képernyőidő.

2021. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekünk képernyőn logopédus házit kell nézni, hangutánzó szavak, képek, kimondott szó, PPT alapon, hátha ragad rá belőle.
2021. máj. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!