Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 eves fiu allandoan szetpakol...

7 eves fiu allandoan szetpakolja a lakast, ez normalis meg ebben a korban?

Figyelt kérdés

Csak ha valami nagyon fontos erdeke fuzodik hozza (mese, csoki, stb), akkor kepes egyedul is nagyjabol osszepakolni. Masik, hogy nem hallgat rank, mikor pl. veszelyre figyelmeztetjuk (uszodaban, parkoloban, stb).

Ezen hogy lehetne valtoztatni? Ahogy no, ugy rosszabbodik a helyzet. Jo peldaval jarunk elo es kulon kesobb atbeszeltuk ezeket a szitukat nyugodtan, de nincs hatasa. Ez eletkori sajatossag? Mondjuk eleg keson ero.



2021. jún. 15. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy te ezt tűröd? Rászólni próbálsz csak, vagy fizikailag közbeavatkozol, elviszed onnan? Tudni kéne kiindulásként, hogy jelenleg mi a stratégiád.
2021. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A veszelyhezetre gondolsz? Sokszor nem tudunk mar kozbeavatkozni fizikailag, hiszen ha 10-15 meterre eltavolodik tolunk, nem ernenk oda. Pont ezert zavaro.


A rendetlensegre meg a jo pelda es a megbeszeles volt a strategia.


Nem bantalmazunk es jo lenne elkerulni a jovoben is

2021. jún. 15. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
De gondolom a telefont már úgy forgatja a kezében mint cigány gyerek a zsebkést...
2021. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Én 37 évesen is szétpakolom a lakást, akár normális, akár nem :)))))))
2021. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szétpakolásra gondoltam, hogy ha látod, hogy mondjuk éppen rámolja le a könyveket a polcról, akkor gondolom rászólsz, de ha erre nem hagyja abba, akkor elviszed-e. (Ettől függetlenül nagyon okosat nem tudok mondani, én az állandó fizikai közbeavatkozás módszerét használnám, tehát mindig elvinném onnan. De minden gyerek más, nem tudom, hogy ez kinek hogy válik be.)
2021. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 5 éves a nagyfiam, de a rendre szoktatni kell a gyerekeket már kiskortól kezdve. Nem mondom, hogy nálunk mindig rend van, de vannak szabályok, amiket be kell tartani. Pl addig nem kezdhet új játékba, míg az előzőt el nem pakolta. Legkésőbb lefekvés előtt pedig mindent el kell pakolni. Persze én is besegítek sokszor, mert van még két kisebb tesó is, akik után muszáj pakolni.

A veszélyeket mi nagyon komolyan vesszük, sokat beszélgetek vele róla. Egyszer előre szaladt tőlünk, utána mondtam neki, hogy többet ilyet nem szeretnék, mert legközelebb nem hozzuk magunkkal. Legközelebbi indulás előtt újra megígértettem vele, hogy nem fog elszaladni, és ehhez tartotta is magát. Egyébként én megvonással is szoktam büntetni, ha nem fogad szót, pl nem nézhet mesét stb.

2021. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem életkori sajátosság, hanem rossz nevelés
2021. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!