Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekednél hogyan...

ADHD-s gyermekednél hogyan tudtad elérni, hogy figyelmesen közlekedjen?

Figyelt kérdés
A fiunk 11 éves és konkrétan az utca túloldalára a nagyszüleihez nem merjük egyedül átengedni, mert annak ellenére, hogy látja és mondja, hogy jön az autó, simán lelép elé és már félúton jár, ha kapcsol (ha egyaltalán kapcsol), hogy jaj akkor nem szabad lelépni a járdáról. Mikor lesz ez jobb?

máj. 1. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem biztos, hogy megnyugtatlak a válaszommal... Én magamról gyanítom hogy ADHD-s vagyok (ez sokmindent megmagyarázna), és én sajnos így maradtam: Nem tudok normálisan közlekedni, nemhogy az utcán, de még otthon sem. Nekimegyek folyton mindennek, állandóan kék-zöld foltos vagyok. A bevásárlókocsit se tudom egyenesen tolni. Biciklizni szoktam, de összevissza cikk-cakkban tudok menni. Ha viszem a gyereket is, akkor mindig csak a járdán megyek, nehogy véletlenül becsámpázzak egy kamion elé. Autót vezetni nem is merek, pedig van jogsim, de évek óta a fiókban porosodik.

😔


Olyan jó lenne, ha valaki tudná a megoldást erre! Kíváncsi vagyok másoknak van-e vmi, ami bevált, és hogyan lehet ezt fejleszteni.

máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ebben a cipőben jártam. Kivártam, amíg úgy láttam, mehet. Ez pedig a középiskola első osztálya volt. Addig hoztuk-vittük, ha együtt mentünk, sulykoltuk a tudnivalókat, néztem, hogy mit csinál, körülnéz-e, stb. Belejött, de mindig féltem. Pedig már 18 éves. :))))
máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én gyerek oldalon voltam, én diagnosztizált vagyok, szüleim valószínűleg szintén azok (apám 99% de ő nem akarja a diagot) de nálunk is a sulykolás vált be, illetve a távolról figyelés. Értsd: elengedtek mert el akartam menni, de 200-300 méterről figyeltek, hogy minden rendben-e. (Ez főleg kicsiként) majd szépen beépült az életembe az összes dolog, hogy nem léphetek le sehonnan anélkül hogy szétnéznék (mindenhol ahol változik a burkolat, ott szét kell nézni alapon) de ennek ellenére lassan diplomát szerezve is megesik, hogy néha-néha úgy lépek le az útra hogy szét se nézek… :( Egyetlen szerencsém hogy ezt rendszerint kisutcákban játszom el, ahol annyira nincs forgalom, igaz egyszer 16 évesen főúton pont jöttek is és hajszálon múlott a baj. De sulykolás, játékos “szabályok” működhetnek elég jól :)
máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!