Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi autista gyerek?

Miért van ennyi autista gyerek?

Figyelt kérdés
Az a megfigyelésem, hogy a gyerekek többsége számomra nem értelmes, okos kisgyerek benyomását kelti, hanem valamilyen mentális betegséggel élőt. Régen is ennyi volt? Nem köszönnek, úgy viselkednek mint valami robot. Ezeknek a többsége nevelés miatt lett ilyen, vagy tényleg betegek?
2021. szept. 16. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem aki azért nevez autistának egy gyereket, mert nem köszön, azzal van valami baj fejben....


Az, hogy te ránézel egy gyerekre, és egyből mentális betegnek kiáltod, na ez a gáz...


Én elöbb magamban gondolkodnék el a helyedben...



Én pl 1 autista gyereket sem ismerek, illetve nem kiáltom fogyatékosnak azt, aki nem köszön.

Úgy viselkednek mint a robotok?!

2021. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa hogy nem köszönnek, nem csak az én véleményem hogy valami nem oké nagyon sok gyereknél.
2021. szept. 16. 16:21
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Nincs több autista gyerek mint volt, egyszerűen annyi történt, hogy nagyobb az információ átadás.


Ma már bármikor rákeresel az interneten, hogy esetleg miért kerüli a gyerek a szemkontaktust, vagy miért repked a kezével satobbi illetve a védőnő is ki van "okosítva" erre, ezért van a státuszon olyan kérdés, hogy figyel-e a nevére, nem feltétlen csak a hallása miatt.,regen ilyen kérdések nem voltak, mérték a gyereket aztán csókolom.


Pár évvel ezelőtt, amikor én voltam gyerek, anyunak még simán azt mondta, hogy nyugodtan adjon nekem sima tehén tejet, nem olyan jó szoptatni stb stb., azt se tudták mi az autizmus, vagy egyéb rendellenesség, ismerek olyan felnőttet, akit kisgyerekként butácskának tartottak, magának valónak, közben pedig rajta van a spektrumon.


Szóval, az autizmussal (magával a spektrummal, ahova nem csak az autizmus tartozik hanem az asperger vagy atípusos autizmus vagy rett stb) kapcsolatos információk elkezdtek terjedni, egyre több a kutatás ezzel kapcsolatban, ezért tűnik úgy hogy több a beteg, mert észre van véve.

2021. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Derjaderja ***** válasza:
85%

Én még nem láttam olyan kisgyereket, aki úgy viselkedne, mint egy robot.

Vannak ilyen kis maguknak való életkori szakaszok. Pl amikor hosszan elhomokoznak.

Ezek normális jelenségek.

2021. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon nem tesz jót a génmanipulált élelmiszer sem a gyerekeknek.
2021. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Mert fejlődik a világ, egyre több a mentális betegségekkel foglalkozó kutatás, és egyre több szakember van aki ezt képes felismerni. Ahogy az internetnek köszönhetően mindenki kézhez kaphatja az információkat.

Illetve most jutottunk el ténylegesen oda, hogy erről beszélnek. De még így is rengeteg ember nem hisz a mentális betegségekbe.

2021. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Veled valami nagy baj van.
2021. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

A "rossz, furcsa, különc gyerekek" kaptak másik besorolást, már nevelési hiba, vagy defekt van mindenre, hanem szépen külön van válogatva a sok más gyerek.


Régen is ennyi volt, csak nem tudtál róla, hova sorold őket, és csak annyit mondtál, hogy furcsák. Egyébként köszönni a szorongók félnek(akikből szintén sok van, és ez is pszichés gond!), illetve a figyelemproblémásak felejtenek el. Egy autista valószínűbb, hogy elköszön, mint a többi gyerek, ezt eléggé az elején tanítják nekik, és sokuk nagyon szabálykövető.

2021. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az elterjedtebb médiának köszönhető és a közösségi oldalaknak, hogy úgy érzed több autista gyerek van. Lehet, hogy régebben is ennyi volt csak akkor nem kaptak még ennyi segítséget és fejlesztést mint most. Nem volt ennyi szakember.

Recepciós vagyok az egyik vidéki orvosi rendelőben és van egy betegünk aki Down-szindrómás.

Most 35 éves és az anyukájával szokott hozzánk járni vizsgálatokra három havonta.

A hölgy mesélte, hogy régen nem volt sajnos annyi fejlesztés mint most.

Ha volt is dévényes vagy gyógypedagógus az messze volt Budapesten vagy megfizethetetlen volt nekik. Ritkán kapott segítséget.

Persze a betegségről sem tudtak olyan sokat nyílván hiszen most bármire rákereshetsz a neten.

2021. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%

Igen, és egyre fiatalabb korban sem fordul elő daganatos betegség, és nem is egyre gyakrabban, csak sokkal hamarabb kiszűrik a fejlett képalkotó diagnosztika miatt...


Hát, én meg azt gondolom erről, az autizmusról is, de még az autoimmun betegségek megnövekedett gyakoriságáról is, hogy igenis táplálkozásból eredő, bélrendszeri problémák ezek mind. Szerintetek csak tartósít az a rengeteg kemikália? Ha igen, akkor vajon miért van az, hogy köldökzsinór vérben kb 100 féle különböző mértékig toxikus anyagot lehet kimutatni?

2021. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!