Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves lányom folyamatosan...

2 éves lányom folyamatosan nyomkodja, kikapcsolja a háztartási gépeket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rengetegszer elmagyaráztam neki, hogy nem szabad, de nem érdekli. Részben van rajtuk gyerekzár, de semmit nem számít, mert ha eltekeri a programot vagy a főkapcsolót kinyomja, azzal leállítja. A sütőről is letépi a gyerekzárat és belecsimpaszkodik. Folyamatosan szaladok utána, de nem tudom mindig utolérni. Naponta 10x legalább újra kell indítanom valamit, a szárítógép legutóbb nem is akart működni, miután elállította. Már nem bírtam tovább, rácsaptam a kezére egy nagyot, de az se érdekli,újra megnyomja és várja, hogy rácsapjak a kezére. Mit tegyek? Az ismerősök gyerekei nem csinálnak ilyen hülyeségeket.

2021. okt. 5. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Foglald le mással. Azért csinálja, mert unatkozik, látja tőled, hogy te is ezeket nyomkodod, ő is ki akarja próbálni.
2021. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Kulcsra zárható fürdőszoba?

Tűzhelyünkön nálunk van blokkoló funkció, ha 10 másodpercig nyomod folyamatosan, akkor lezár/felold, és akármerre tekergeti, nem fog se bekapcsolni, se lekapcsolni. Csak nem szabad látnia, hogyan csinálod :D

A mosógép felültöltős, így nem éri fel.

2021. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekeket általában annál inkább érdekli valami, minél inkább nem szabad. Úgy sem fogja megérteni (vagy nem akarja megérteni), hogy ha neked szabad, akkor neki miért nem, amikor te is ugyanezt csinálod.

Amikor épp mosol, vagy valami eszközt használsz, akkor hívd oda, és együtt állítsátok be a megfelelő helyre, és mondd el, hogy ennek így kell maradnia, mert legközelebb akkor nem lesz jó a -mittudoméntaláljkivalamit-. De az is segíthet, ha veszel neki egy kis műanyag játékkonyhát vagy valamit, amit eltekergethet egész nap.

2021. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat. Sajnos amerikai konyhás nappali van, a konyhában van a szárítógép is. Állandóan szórakoztatom valamivel, de azért naponta pár percet házimunkára is kellene szánnom, hogy pl legyenmit ennie. Egyedül viszont semmivel sincs el, illetve minden csak pár másodpercig foglalja le, így a babakonyha sdm vált be. Gyurmáni, rajzolni sem hajlandó, rögtön szalad tovább. Szerintem hiperaktív
2021. okt. 5. 11:26
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Avasd be a teendőidbe. Én főzéskor odarakom a fellépőt a pulthoz és veszélytelen dolgokkal hagyom játszani. Adogatja a zöldségeket, keveri az üres tálat a fakanállal, söpör, port törölni "segít".
2021. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A nem csinálnak hülyeségeket részhez:

Öcsém ennyi idős korában kilopta a kulcsokat a folyosón a gardróbszekrényekből, és kidobta a kukába. Egy ideig csak nem értettük, hova lettek a kulcsok. Aztán egyszer lebukott és emlékszem pár jelenetre, amikor valaki kiabál, hogy sprintel a gyerek, kapd el, és futunk utána :D :D :D

A megoldás az lett, hogy apja leszerelte az összes szekrényről a zárakat, és mágnest rakott helyettük. :D

Egyrész várj, amíg kinövi, mászrészt meg ha nagyon nem megy, akkor érdemes lenne beruháznod egy babakarámra, amivel lezárod az egész konyhai részt arra a pár hétre-hónapra, amíg végre elfelejti. :)

2021. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt kapcsoljuk be a gépeket, és utána ki van elégülve. Pl mosógépnél tartja az ujját, én megfogom és az ujjával beállítom a gépet, utána nagyon örül magának és megy a dolgára.
2021. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. két éves korától engedtem, hogy bekapcsolja. Azóta már ő tekerheti a program választót, meg nyomhatja a többi beállítást is.

Amikor olyat csinál, amit nem szabad, és többedjére sem hagyja abba, elterelem onnan. Nem mondom, hogy mindig teljesen nyugodt maradok; minél érdekesebb valami számukra, annál többször kell elmondani, hogy nem szabad.

2021. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked #7-es :)

Nekem 17 hónapos, együtt pakoljuk ki/be a mosogatógépet/mosógépet, ő kapcsolhatja be, mégis számtalanszor előfordult,hogy egy óvatlan pillanatban kikapcsolta program közben. Szóval marad,hogy mindig résen vagyok és figyelek, de remélem valaki ír majd egy jó kis trükköt :)

2021. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is belevonom mindenbe. Ha be-ki kell kapcsolni valamit akkor szólok neki, aztán gyerekzár. Vettünk neki kiskonyhát a Lidlben, edényeket Pepcoban, és ha főzök adok neki lisztet, morzsát, vizet, stb.higy ne érezze azt, hogy neki valami tilos. Inkább átöltöztetem utána és feltakarítok. Mosás után segít átpakolni a szárítóba ha szeretne, vagy összehajtogatni, persze ez utóbbi csak próbálkozás. Kávéfőzőt egyszer kapcsolta be engedély nélkül de megsütötte a forró víz és azóta csak akkor nyúl hozzá ha anya segít.
2021. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!