Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes mozgásterápiára járni...

Érdemes mozgásterápiára járni diszlexia és diszgráfia miatt?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatok érdekelnének, hogy segített-e.

13 éves lánynak még érdemes lenne elkezdeni?


2021. okt. 6. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha szakember ajánlotta, akkor én biztosan megpróbálnám.
2021. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Mi köze a kettőnek egymáshoz?

Volt 2 disz-es osztálytársam is (egyiküknél csak diszlexia volt, másiknál mindkettő), az osztály legjobb sportolói voltak. Az egyikük focizott, kézizett, boxolt és futott, másikuk meg atlétikában volt kiváló. Ezek alapján nem hiszem, hogy mozgásterápia bármit is segítene.

2021. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez nem olyan mozgás, vagyis nem a mozgás és a sport a lényeg, hanem a terápia, ami az idegrendszerre hat.

Csak személyes tapasztalatokat légyszi.

2021. okt. 6. 10:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én diszgráfiás vagyok amit hetekben vizsgáltak ki. Nekem annyiban volt szerencsém, hogy nagy akaratom volt. Rengeteget gyakoroltam, olvastam. Így mindig kitűnő voltam extra ronda csúnya írással. Nem akarták a szüleim, hogy ez megbélyegezzen, így nem is kértek semmi alól felmentést.

Hetente többször jártam úszni a fejlesztő pedagógus ajánlására. Ezen kívül még a legozást, a varrást, gobleint javasolta. Sokat segített az olvasás, nem csak a könyvek hanem az újságok, képregények is jöhettek :)


Minden nap az iskola után, legalább fél órás pihenés amit olvasással vagy csak fetrengéssel töltöttem.


Nekem ezek segítettek, igaz szépen nem írok, de van két diplomám, nyelvvizsgám :)

24N


Kitartást nektek :)

2021. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen terápiáknak akkor lehet haszna, ha otthon senki nem akar foglalkozni a gyerekkel. Mert így át lehet passzolni ezt. Nem speciális gyakorlatokra van szüksége egy gyereknek ahhoz, hogy megfelelően fejledt legyen az idegrendszere, hanem arra, hogy elég külső inger érje. Szóval ugyan annyit ér otthon 1 órás foglalkozás, mintha 1 órás mozgásterápián venne részt.
2021. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo, ez egyáltalán nem így van, lányommal mint elso gyerekkel mindig sokat foglalkoztunk, mostanában minden nap kb. 3-4 orát tanulok vele, minden nehezen megy neki a diszlexia és diszgráfia miatt, mert nehezen érti meg a szoveget, az írásrol nem is beszélve, az idegen szavakat nem bírja megjegyezni. A fiam napi fél ora alatt mindent megtanul.
2021. okt. 6. 14:54
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Már miért ne lenne így? Te magad írtad: "nem a mozgás és a sport a lényeg, hanem a terápia, ami az idegrendszerre hat." Az idegrendszerre az otthoni foglalkozás is pont ugyanúgy hat. Egy ilyen terápián nincs semmi speciális dolog. Ellabdáznak, eljátszanak a gyerekek, miközben jól érzik magukat. Ez otthon is kivitelezhető, csak akarni kell. Mint látszik, a "mostanában minden nap kb. 3-4 orát tanulok vele" módszer nem működik, mert nem erre van szüksége.

Az eredeti kérdésre válaszolva: meg lehet próbálni, ha ő is akarja. Legfeljebb nem javul a dolog semmit. Esély a javulásra ilyen korban már jóval kevesebb van, de nem nulla.

2021. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ird már meg légy szives, hogy milyen otthoni foglalkozásra gondolsz. Mindent csinálunk amit itthon lehet, a lányom kiválo a sportokban, nagyon korán bicajozott, korcsolyázott, szépen lovagol, uszik, síel, mégis éretlen az idegrendszere és rosszul teljesít az iskolában.
2021. okt. 6. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

7-es, sajnos nincs igazad, mert a szülő nem gyógypedagógus. Az egy dolog, hogy otthon játszol a gyerekkel, de nem tudhatod, hogy mivel kéne foglalkozni.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem ez fura. Nekem mindkét gyerekem adhd-s, és már óvodás korukban ajánlották nekik a mozgásterápiát. Hogy milyenek lennének anélkül nem tudom, de évekig csináltuk. A gond nem szűnt meg. Viszont azt láttam, hogy iskolás korban már nem sokat tudnak velük kezdeni. Egyébként állítólag ugyanazokat csinálják velük, mint az óvodásokkal, én nem tudom elképzelni, hogy pl. egy profi sportolónak gond lenne a jobb és bal kéz összehangolása.

2021. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, eddig pont ezért nem is gondolkoztam a mozgásterápiában, mert a lányom nagyon ugyes a mozgásokban, ezért gondoltam, hogy felesleges és majd idovel beérik, de sajnos nem így lett.

Koszonom a személyes tapasztalatodat!

2021. okt. 6. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!