Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyereke diszlexiás...

Akinek a gyereke diszlexiás és/vagy diszgráfiás, sima általános iskolába járatja, vagy olyanba, ahol erre szakosodott tanárok dolgoznak?

Figyelt kérdés
természetesen nem az enyhe tüneteket mutató gyerekekre gondolok, hanem akik nagyon megszenvednek vele
2018. aug. 3. 07:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

*Akinek a gyereke diszlexiás és/vagy diszgráfiás, sima általános iskolába járatja


Aki egy cseppnyit is törődik a gyerekével, odafigyel rá, érdekli a problémája, segíteni akar a gyereken az nem.


Csak az ostoba, csak a külsőségekkel, szóbeszédekkel törőrödő ember az beerölteti, aztán szerencsétlen gyerek végig kinlódja az egészet. Holott csak 4 évig kéne olyan helyre járatnia, ahol a gyerek problémájára szakképzett segítséget kap és utána bárhol megállja a helyét. Lévén teljesen más módszerekkel tudja az alapokat megtanulni az ilyen gyerek, mint az akinek nincs ilyen problémája.

2018. aug. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is elgondolkodtam az átiratáson. De tudod ez nem csak rajtam múlik: azt se tudom mik a lehetőségek, nyáron nem is biztos hogy foglalkoznak velünk, mivel még nincs papírunk a diszlexiáról, és fogalmam sincs Szegeden van e ilyen jellegű iskola. Utánanézek mindenképp, de addig is kíváncsi voltam mások véleményére is, ki hogy oldja meg. Légyszíves írjon még aki hasonló cipőben jár. Egy ember véleményére nem sokra megyek, főleg hogy az se biztos, van e a környezetébe ilyen kisgyerek...
2018. aug. 3. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Már az óvodába szólnak a szülőnek, hogy gond van.Kinél enyhéb, kinél komolyabb.

Neked nem szóltak?

2018. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

*Egy ember véleményére nem sokra megyek, főleg hogy az se biztos, van e a környezetébe ilyen kisgyerek...


A kisgyerek már nagy gyerek, és felvételt nyert oda,több évvel ezelőtt, ahová azoknak a gyerekeknek akik hozzá hasonló problémával kűzdenek az esélyük 0,01%.

2018. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
*enyhébb
2018. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem vettek észre az óvodában semmit:-(

a magántanárunk mondta, hogy mi a helyzet. őhozzá iskola mellett hordtam, mivel kezdett szegénykém lemaradozni. a nyár is a gyakorlással telik, mégis aggódom miatta

2018. aug. 3. 11:16
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, nálam olyan súlyos diszgráfiát állapítottak meg első osztályban, hogy az óvodába akartak visszazavarni, ami amúgy valószínűleg lópikulát nem segített volna, mivel nem az érettségi szintemmel volt baj. Végül maradhattam és a szüleim elkezdtek fejlesztő foglalkozásokra hordani, ahol egy év alatt teljesen "rendbe hoztak", első év végére az egyik legjobb tanuló lettem és nem hencegni akarok, de a mai napig jobb a helyesírásom sok olyan emberénél, akik soha nem voltak diszgráfiások.

Úgyhogy nem, nem kell feltétlenül kisegítőbe járnia a gyereknek, ahogy a kedves első ideokádta roppant kulturált stílusban.

2018. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Osztályismétlés nem jöhet szóba?Nem tudom, van-e a környéketeken erre szakosodott iskola, de az is elég lenne, ha Meixner-módszerrel tanulna.Ez kifejezetten diszlexiás, diszgráfiás gyerekeknek alkalmas módszer, de "normál" osztályokban is használják.Szerintem erről lenne érdemes érdeklődni a környékbeli sulikban.Garancia nincs, de ha van hely ilyen osztályban, át tudják venni."Diszes" gyerekeket tanítottam.(Tanító+magántanár vagyok.)
2018. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es, most egy kicsit reménykedem:-)

8-as, osztályismétlő lett ő is, újra kell járnunk az elsőt. emiatt is telik fejlesztéssel a nyarunk

2018. aug. 3. 18:10
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha osztályt ismétel fölösleges "kínozni" nyáron.Mondom ezt úgy, hogy magam ellen beszélek, mert én is magántanár vagyok.Még jót is tenne, ha elfelejtené,amit tanult,mert kisebb lenne a kavarodás az előző módszer miatt. Diszlexia prevenciós módszerrel könnyebb lenne szeptembertől úgy, hogy a "nulláról" kezdi, mint elsajátított hibákkal. Ha van kérdésed, írj nyugodtan privátban, szívesen válaszolok, ha tudok.
2018. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!