Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdekelne hogy más anyukák...

Érdekelne hogy más anyukák tapasztaltak e ilyet?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 10 nap múlva 7 hónapos! Ma este az altatásnál nagyon megijedtem, így gondoltam gyordan felteszek egy kérdést, hátha van valakinek tapasztalata. Ugye örömükben a babák néha szoktak "rángatózni", "reszketni" ha valami nagyon érdekli őket, vagy valaminek örülnek.

Nos, mi általában úgy szoktunk aludni, hogy ő hason fekszik én pedig paskolom a fenekét dúdolok neki, így alszik el. Persze közben fordulgat, felhúzza a lábát stb. tehát elég nehezen alszik el. Ma este, ahogy megfordult a hátára, elkezdett mosolyogni, (amit amúgy szokott csinálni általában) csak nekem az tűnt ijesztőnek, hogy hirtelen elkezdte a fejét jobbra balra forgatni mosolyogva, és a testével mintha rángatózott volna, kifeszítette magát. Majd miután hasra fordult kétszer is így emelte a fejét, mintha rángatózna. Eddig soha nem csinálta ezt, csak ugye ha mutatok valami játékot neki, örül neki akkor, de így hirtelen, a semmiből mikor síri csend, csak megfordult és mosolyogva ezt csinálta. Nagyon rám hozta a frászt, gondoltam hátha vannak tapasztaltabb anyukák akik meg tudják mondani normális e!?? Lehet nagyon paramaminak tűnök ezzel, de tényleg elég ijesztő volt ahogy jobbra balra fordította a fejét és rángatózott. Nyugtassatok meg kérlek!



2021. nov. 15. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem volt , hogy nezte a plafont es nevetett...az apja eszakas volt..azt hittem be pisilek.

Tudnak a babak furcsasagokat produkalni. Szerintem nincs miert aggodnod

2021. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is csinált ilyet ennyi idősen, mi járunk neurológiara is meg ide oda, azt mondták idegrendszeri éretlenség, ha ilyet csinál és nem tudod belőle ki zokkenteni akkor van baj. Nekünk ezt mondták.. Mert az roham szerű esetleg epilepszia gyanú, de ez csak akkor igaz ha nem tudod belőle tényleg ki zokkenteni
2021. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok, véletlen rá nyomtam.

Szerintem a ti esetetek is teljesen nornalis, szorakozott magával, ne aggódj 🙂

2021. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
ha előfordul még hasonló, videózd le és küldd el gyerekorvosnak/gyerekneurológusnak. lehet, hogy semmi gáz, de lehet, hogy epilepszia, sajnos vannak olyan gyerekkori verziók, amik 6 hónapos kor után jelentkeznek, és minél hamarabb elkapjátok, annál nagyobb az esély a kezelhetőségre/javulásra.
2021. nov. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még ma reggel is volt egy ilyen, mikor már majdnem felébredt, csak csukva volt a szeme, valószínű összefügghet az alvással, mert este is pont elalvás előtt csinálta. De azóta semmi. Sosem csinált ilyet és azért is félek mert sajnos anyukám epilepsziás.. :( Remélem tényleg semmi komoly, de azért majd ha még történik ilyen, levideózom. Egyébként ki lehetett belőle zökkenteni, mert este is szóltam neki hogy "szivem, mit csinálsz" és abbahagyta, nevetett, de újra csinálta. Hát azért köszönöm a válaszokat, figyelgetem..

2021. nov. 16. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia kérdező , mi lett a babával azóta ? Csinált még ilyet? Hogy vagytok?
2021. dec. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia 6-os! Akkor ez a 2 alkalom volt csak, azóta semmi ilyesmit nem produkált. Nem is mentünk sehova sem, nem tudom mitől lehetett.
2022. jan. 11. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!