Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekemet a beszéde miatt...

Gyermekemet a beszéde miatt küldik az oviból szakértői bizottsághoz.hogy zajlik ez? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Miért mi van a beszédével? Lányom már kóddal ment oviba. Heti háromszor kijön hozzá logopédus.
2022. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Logopediai fejleszteshez kell.

Szerintem beszeltetik, esetleg célzott szavakat mondstnak vele.

2022. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1es . nem tiszta a beszéde. Logopedushoz jár..
2022. jan. 24. 20:57
 4/17 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ha úgy látják kap egy sni kódot, amit jó esetben suli előtt levesznek (nem minden iskola veszi be kóddal). Az ovisoknál jár ingyen fejlesztés és ingyen étkezés. Ha már jár logopédushoz, akkor nem tudom ezen kívül mit lehet tenni és miért kell kód, ha nagyon nem fejlődik esetleg mehet logopédiai iskolába.
2022. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
1es igen jár heti 2szer logopedushoz. tegyük azt hozzá, hogy intenzív fél éve jár csak, mert hát ugye sokáig ovi sem volt
2022. jan. 24. 21:27
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Az oviból rögtön a Szakértőibe küldik? Van már btm-e? Mert ha nincs először a Pedagógia Szakszolgálathoz szokták küldeni, és ők küldik tovább.

Logopédus és pszichológus szokta vizsgálni a gyereket. A pszichológus általában gyerek IQ-tesztet csináltat vele. Ami nem az az IQ-teszt, amit a köznép ismer, hanem egy komplex képességfelmérő teszt. A fiamnak 88 lett, amire ott ájuldoztak, hogy az milyen jó. Aztán leírták, hogy 88-as az IQ-ja, alig akarták normál általános iskolába felvenni, mert hogy szellemi fogyatékos. Én azóta többször voltam, és kértem, hogy ezt ne írják le! Erre persze én voltam a hülye meg az összes pedagógus. De kérdezzünk már meg bárkit, mire gondol, ha azt hallja, hogy 88-as IQ. Szóval ha ilyesmi jön ki, ne ijedj meg, és ne engedd nekik leírni. Ismerősöm lányának 60-as lett, aztán 8. osztályos normál, integrált iskolában. Igaz, hogy a matekkal vannak gondjai, de egy 60-as IQ-jú ember gyakorlatilag önellátásra képtelen.

2022. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nincs btm-e.

Nincs neki semmilyen beilleszkedési magatartási gondja, imádja az ovit az első naptól kezdve. Valószínűleg félre értettem akkor, és ped szolgálathoz küldik és onnan küldik tovább ha szükséges a szakértői b.-hoz.

2022. jan. 24. 21:44
 8/17 anonim ***** válasza:

A BTM a beilleszkedési, TANULÁSI és magatartászavart jelent. Nem csak a magatartászavarosoknak adják. Az enyhébb esetekre szokták kiadni.

Én nem javaslom, hogy bekódolják a gyereket, a fejlesztések semmit nem érnek, viszont elég nehéz kóddal iskolát találni. Ha lehet kerüljétek. Nálunk a Ped. Intézet megkérdezte, hogy akarom-e továbbküldeni, mi nemet mondtunk.

2022. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
kedves 8as. köszönöm a segítséget! ayres terápiára egyébként már járunk oda, mindent megteszek,hogy jobb legyen a beszéde de azt én se szeretném, hogy kódot kapjon.
2022. jan. 25. 19:51
 10/17 anonim ***** válasza:
Hány éves? Óvodás korban nem jár hátránnyal a kód. És ha nem javul akkor iskolában is szükség lehet rá, de a legtöbb gyerekröl iskolás korra leveszik a kódot, egy 5 évesre nem szívesen rakatnám rá, egy 3 évesre nyugodtan.
2022. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!