Miért nem beszél?

Figyelt kérdés
Millió vizsgálat,orrmandula műtét ellenére sem, pedig akkor nem hallott. Most 100% a hallása. Tsmt nem akar működni. Logopédus csak melazik felette. Senki nem tudja mi lehet a gond. Pszichológus, nevelési tanácsadó, szakértői stb mind pipa. 4 éves. Okos, értelmes asd gyanús egyébként. Mindent megert és meg is érteti magát. Nem kell az okoskodás, hogy ne találjam ki a gondolatát mert nem is. Pl hozza a poharat hogy inni kér, mire én elmondom hogy nem értem mit akarsz, kérj inni anyától, erre fogja magát és önt magának. Megoldja a feladatokat de nem beszél. Motyog, halandzsázik stb, néha egy értelmes szava van de ennyi.

2022. jan. 25. 17:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

A fő kérdéshez nem tudok hozzászólni sajnos, de szerintem nem túl jó dolog úgy motiválni a beszédre, hogy "nem értem, mit akarsz". Nyilván van valami oka, ami miatt nem beszél, viszont ha amúgy mutogatva érthetően kifejezi magát, akkor szvsz kifejezetten káros lehet, ha az egyetlen megnyilvánulási formáját az eddig megszokotthoz képest elutasítjátok.

Remélem, hamar kiderül, mi a gond, és sikerül szóra bírni a kicsit! :)

2022. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%

Felmérésen mit mondtak?


Nálunk felmerült mutizmus

De a tsmt használt

2022. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

2. Vagyok


Ha “mélázik” akkor vinném màshova

2022. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
A beszéd elmaradása miatt asd gyanús, vagy van más oka is?
2022. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Csak a beszéd a mumus.
2022. jan. 25. 19:10
 6/37 anonim ***** válasza:
71%
Asd gyanú? Az mi? Nem ADHD? vagy autizmus?
2022. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Asd... Autizmus spektrum zavar
2022. jan. 25. 19:16
 8/37 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, ezt még sose hallottam, pedig 25 éve a szakmában dolgozom. Szerintem ezt nem használják az autizmusra.
2022. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Hidd el nem én találtam ki. De ha te a szakmában vagy, esetleg van tanácsod vagy akkor te ezt minek hívnád?
2022. jan. 25. 19:31
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy nem autizmus, csak nálunk nem használjuk rá az ASD röviditést (sőt nem is hallottam róla). Szakértői bizottságban dolgozom egyébként. Nálunk a gyermekpszichiáter mondja ki az autizmust, de ha van lehetőség rá, akkor Vadaskert vagy pl. Pécsen is vizsgálják hosszabb bennfekvéses helyeken. 1-2 óra alatt nehéz diagnosztizálni.
2022. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!