Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy szerintem autista a gyereke?

Figyelt kérdés
Nem, nem vagyok orvos, se semmi ilyesmi. Egyidősek a fiaink, s látszik, hogy náluk valami nem stimmel. Érzi ő is. Megbántani nem akarom. Régóta meglátszik, hogy valami van. Szerintem. Tudom, nincs 2 egyforma gyerek. Tiszta sor. Unokanővérem kisfia autista, lassan 9 éves. Rákérdeztem, hogy emlékszik e esetleges jelekre, tünetekre hogy náluk mi volt ekkor. Szó szerint leírta a kisfiút. Szerintetek szóljak, hogy nézesse meg? Rosszat senkinek nem akarok, de ha kezelésre szorul a gyermek, mihamarabb el kéne kezdeni.

2022. febr. 10. 22:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi idős a gyerek?

Óvodában biztos kiszűrik, ha gond van.

2022. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem a te gyereked, nem a te dolgod.
2022. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Kábé 2 évesen szokták/lehet tutira diagnosztizálni. Addig kár előhuzakodni vele.

Ha pedig magától is látja, hogy valami nem ok biztos, hogy után fog menni magától is a dolognak.

2022. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Voltam ilyen helyzetben. Gyógypedagógus vagyok és a húgom kisfia is már csecsemőnek furcsa volt. (Tudom, hogy az autizmus nem diagnosztizálható csecsemőkorban.) Szerencsére a tesómnak is feltűnt, de eleinte nagyon félénken, nagyon bizonytalanul néha-néha vetette fel témának. (Valószínűleg félt is a válaszoktól.) Ilyenkor csak a kérdéseire válaszoltam és, ha tanácsoltam, azt is csak kérdezve. Pl. "Mondtad, hogy nem figyel a nevére. Az újszülöttkori hallásvizsgálaton minden rendben volt, ugye jól emlékszem?" Pár héttel később ő vetette fel, hogy elviszi audiológushoz és fül-orr-gégészhez.

Szerintem ezt csak nagyon óvatosan szabad kezelni. (Mellesleg, ha ténylegesen felveti a témát, akkor a szakszolgálatnál ő bármikor kérhet időpontot.)

2022. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
35%
9 évesen már azért látta pár orvos, védőnő, óvónő és tanár... Nem szólnék bele.
2022. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
A 9 éves nem a barátnő gyerekére vonatkozik, hanem a kérdező rokonára akinél már diagnosztizálták az autizmust.
2022. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
2 éves lesz most hó végén. Oviig van bő egy év, addig sok víz lefolyik a dunán. Végül felhiztam. Tapintatosan. Nem vette rossz néven, megnézeti.
2022. febr. 10. 23:22
 8/32 A kérdező kommentje:
Felhívtam*
2022. febr. 10. 23:35
 9/32 anonim ***** válasza:
70%
Akkor marha hasznos volt kiírni a kérdést... Ha jól olvasom, ezt senki sem tanácsolta.
2022. febr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Derjaderja ***** válasza:
87%

Nehezen tudom elképzelni, hogy a szülő ne tartson furának egy autista gyereket, akit egy vadidegen furának tart.

Szóval azt gondolnám, hogy vagy én vagyok inkompetens a játszótéri viselkedésből diagnosztizalni, vagy ők is gyanakszanak/már zajlik a kivizsgálás és akkor csak fájdalmat okozok, vagy annyira hárít, hogy csak konfliktus lesz.

Szóval nem tudok elképzelni egy játszótéri shorttalk kategoriában olyat, amikor jó ötlet megkérdezni, hogy Pistije csak nem autista?

2022. febr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!