Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet olyan gyerekkel...

Hogy lehet olyan gyerekkel egyutt élni, aki felgyújta a lakást ha kimész, beinditja a mosógépet, mikrohullámu sütőt szerel, tükörtojást süt gázon es osszevissza gyújtogat es eldugja a teledonod?

Figyelt kérdés

Amig te pl erkélyen teregetsz.

FOLYAMATOSAN kell fegyelmezni rászólni terelni értelmes játékra folyamat felugyeletet igényel ugy hogy NAGY. Nem baba, nem kuszik mászik nem vesz semmit a szájába es tarsai.


Miért nem lehet egyszerűen csak legózni, könyvet olvasni, gyurmázni??



2022. ápr. 12. 17:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
62%

Lehet egy jo pillanatban kapott pofon vagy orditas segitene rajta.

Mert amiket muvel eletveszelyes. Lehet neked nem annyira feltuno de az emberi elet nem jatek

2022. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! a #16-ost szívleld meg, védd meg a balesetektől!!!

És hagyjuk, erre több időt nem érdemes pazarolni.

2022. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%

7,5 évesem van, nem csinál ilyeneket, bár csinálna. Nekem átlagos, eleven gyereknek tűnik(ennek semmi köze a fiúsághoz), talán egyke, halálra unja magát és kipróbálgatja az ötleteit. Vegyél neki korosztálya szerinti játékokat. Vannak egyszerű áramkörű "robotok"(kb villanykapcsoló szint elemmel), vegyél neki mikroszkópot, és tiltsd meg, hogy elektromos vagy gázzal működő más holmihoz nyúljon. Ha hozzányúl, állhat a sarokba, vagy megvonsz tőle valami jót.


Nem tudom miért akarod megmondani mivel játsszon, felfedez, szerintem szuper ötletei vannak, csak nincsenek hozzá gyerekeszközei. Lehet venni egy adag csavart meg ilyen fém építő készletet, azt is vennék neki, ott is tud szerelni. Meg egy hangyafarmot, bővítse csak. Ezek mind megvannak 20ezer alatt, most húsvétra talán bele is férne rokonokkal együtt megvenni.


Ne te mondd meg, mivel kellene játszania.. Okos gyereknek látszik, csak még 8 éves, nincs elég információja ahhoz, hogy tudja mi a veszélyes és mi nem. Adj neki egy darab teamécsest, had szórakozzon a viasszal a fürdőszobában a kádba tedd a gyertyát, legyen mellette egy nagy tál víz is, ha megégeti az ujját, max hólyagos lesz, tanul belőle.


Én nem korlátoznám be ennyire, hanem lehetőséget adnék a kibontakoztatásra, elvinném valami tóhoz, had turkálja a békepetét a vízen, had nézze az ebihalakat és had szereljen. Erről vehetnél neki könyvet is. Nem verekszik, nem beszél csúnyán, és nagyrészt bírják a tanárai, ez nekem már vágyálom magában:)

2022. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
Pont egy ilyen 7 éves kiskölyök gyújtotta magára meg ránk az alattunk lévő lakást, csak a véletlenen múlt hogy túléltük. Sokszor megfordult a fejemben hogy egyszer baj lesz belőle. Hát lett. Ott is okosnak, ügyesnek, értelmesnek mondták a gyereket. Ettől függetlenül érzelmileg labilis volt a családi körülményei miatt, figyelemre vágyott, amit nem kapott meg egyetlen felnőttől sem. Vidd el a gyereked pszichológushoz.
2022. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
41%
Ha egy családban gyerek születik, akkor előkerülnek a szekrényekre a gyerekzàrak. Ha egy gyerek pedig nem érik meg arra, hogy ezeket a dolgokat helyesen használja, akkor addig nem kell leszedni. Van olyan, ami màgnessel nyílik. Simán elraknám a veszélyes dolgokat. Az áramhoz viszont sose engedd. Azért az veszélyesebb annál, hogy azzal játszon. Az, hogy szobabiciklit csinál is még aranyos. Legyenek ,,szabályok”, hogy mi az, amiket csinálhat és mi az, amivel nem csinàlhatja (gáz, áram stb). Szóval legyen alkotói szabadsága azért neki. Lehet csak egy következő zseni a gyereked.
2022. ápr. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológushoz és pszichiáterhez hordtam a hasonló habitusú lányomat. Ő is rengeteg kárt okozott móka és játék kapcsán, illetve megszökött otthonról. Ez 4-5 évesen nem buli. És nagyon sokat segített neki és nekem is az, hogy szakember foglalkozik vele.
2022. ápr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődő asperger lehet, ez az értelmi szinteken nem látszik, pszichológus, de minél hamarabb.
2022. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%
Bocs kérdező, de a halas dolgon annyira nevettem, hogy fájt a hasam :D
2022. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Da amúgy itt előjön, hogy az emberek egy része úgy gondolja, hogy a mentálisan sérült gyerek feltétlenül értelmi fogyatékos, kérdező, a fiad autista, alacsony fokú, de autizmus, vagy asperger.
2022. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk az első gyújtogatás után akkorát kapott volna,hogy a taknyán csúszik a földszintig egyrészt, másrészt ha ez rendszeres akkor pszichiátriai kezelésre szorul a gyerek, akkor is ha neked nem tetszik. Az ilyen önérzetes idióták miatt szoktak ártatlan emberek meghalni,mert a te gyereked kikéred magadnak,hogy hülye lenne..Amit mellesleg senki nem írt,csak azt,hogy nem normális,ami igaz is. A gyereked felgyújtja a lakást,neked meg az a bajod, hogy nem tudsz hajatmosni tőle,meghogy túl sok akármit szórt be a halaidnak?
2022. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!