Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valaki akinek autisztikus...

Valaki akinek autisztikus jeleket mutató gyereke van?

Figyelt kérdés

Nem mondták (még) ki, hogy autista a kislányom 4,5 éves. Az van leirva hogy autisztikus jeleket mutat, kevert specifikus fejlődési zavar.

Egy kérdőívet töltöttem ki, plusz a pszichiáterrel való személyes találkozások után jött ez az eredmény. Most a szakértői bizottsághoz megyünk majd.

A kérdésem, hogy van e itt más akinek hasonló diagnózisú gyereke van?

Kislányomra nem a tipikus tünetek jellemzőek.

Ő pl idegenek jelenlétében egy szót sem szól, csakis hozzánk. Szorongó, félénk. Itthon viszont erőszakos, akaratos, makacs, és a kishugával agresszív is, bármi kis apróság elég ahhoz hogy 20-30 perces kitörései legyenek, mikor csak sír, ordít, majd utána megnyugszik és ölbe tudom venni.


2022. ápr. 12. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi az össz tünet??

Ez elég karcsú autizmus diagnózishoz.

Ennyi alapján simán lehet csak éretlen idegrendszer.

2022. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Enyém is kevert specifikus.

Fejletlen idegrendszerű, figyelem hiányos és bazi sok autisztikus tűnete volt. Mára sokat fejlődött, nagyon sokat elnött, de azért akad még. 7 éves.

2022. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Van. Azóta megkapta az Asperger szindróma diagnózist. 6 éves lány.
2022. ápr. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok. Nálunk nem 20-30 perces kitörések voltak,hanem 2-2.5 órásak!

Úgy mentem ki a folyosóra,hogy minden tagom remegett a stressztől! Konkrétan.

2022. ápr. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem ennyi a tünet, ezek jutottak Nagyvonalakban eszembe. Ha koszos a ruha vagy leeszi akkor nagyon sír, azonnal át kell venni, ha elesik megserul napokig sír furdeskor stbstb.

Hogy tudjátok ezeket kezelni otthon? Pl ha van ez a síró kitörés a semmin, akkor nyugodtak maradtok, vigasztaljatok vagy mondjátok hogy nem szabad, esetleg "büntetésbe teszitek. Én eddig nagyon türelmes voltam, de már néha kezd fogyni a türelmem és olyankor bűntudatom van

2022. ápr. 13. 06:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Szenzorosságtól se lesz még autista.
2022. ápr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves, az óvodában folyton mondták, hogy autista. Mi kivizsgáltattuk, volt amelyik szaki azt mondta autista, volt amelyik azt mondta nem az. Sajnos ez nem egy egzakt tudomány, mindegyik szakember máshova húzza a határt, hogy mikortól számít autistának egy gyerek.

Kicsi korában ilyen tünetei voltak:

-új ruhát nem fogadott el

-új ágyneműt nem fogadott el

-3 éves koráig napi 2-3 órát aludt

-megkésett beszédfejlődés

-darabos mozgás

-folyamatos hisztik, de 2-3 napon át valami hülyeségért

-kisautók kerekét pörgette, nem tologatta őket, csak a kereke érdekelte

-rettenetesen válogatott

-repkedett

-nagyon-nagyon opponált, semmit nem akart megcsinálni, amit kértek tőle.

Nagyjából ezek jutottak most eszembe.


Nekem azt mondta a doktornő, hogy nem járok jól az autista diagnózissal, mivel őt integrálni kell, és a speciális intézmények a súlyosabb esetekre szakosodtak. Végül kevert tanulási zavar diagnózist kapott.

Sok mindent kinőtt, de sok minden még most is megvan: Dührohamok, opponálás, kommunikációs helyzetek félreértése.

Eléggé el vagyok keseredve, mert 3 éves korától hordtam mindenfelé, és igazából nem kaptam segítséget, ellenben bírálatot annál többet. Gyógyszert is szedett, de nem lett tőle jobb, sőt egyéb gondok jöttek elő.

Jelenleg ott tartok, hogy integrálunk, és szenvedünk. Majd elvégzi valahogy. Pedig ha lett volna rendes fejlesztés biztosan sokkal jobb lenne, de szerintem olyan nincs ebben az országban, vagy maximum a fővárosban. Magánúton egyébként hordtam évekig, sok képességét nagyon jól felhozták, de a beszédértés és a kommunikáció a mai napig gond.Ezeken kéne dolgozni, de a fejlesztésen matekoznak meg olvasnak, amivel egyébként nincs is gond.

2022. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kevert specifikus fejlődési zavar (F83) van nekünk is.

3.5 éves, lány.

Tünetek:

-Beszéd még mindig nem teljes (magához képest persze van fejlődés, de kb 1 évnyi a lemaradás a normálhoz képest)

-Szokásokhoz ragaszkodás, mindennek ugyanúgy kell lennie (időkhöz nem, de a tevékenységek menetéhez ragaszkodik)

-Bizonyos ruhákat nem fogad el, tépi le magáról

-Ha akar valamit, beakad a lemez, mindegy, mit mondunk (nemsokára, mindjárt, várj egy kicsit, mást csinálok), kizàrja, és addig ismételgeti, amíg célt nem ér

-Ételekben brutális válogatás, nagyon kevés dolgot eszik már meg.

-Idegenek jelenlétében szintén csak velem kommunikál

-Még nem szobatiszta. Ha nincs rajta pelenka, utólag szól, hogy bepisilt, de nem sikerül rávenni a bilire/WC-re



2 évvel idősebb testvérénél is jelen vannak hasonló dolgok, bár enyhébb formában, de tapasztalható.

Nála a szociális rész méginkább megmutatkozik, nem köszön az idegeneknek (ez alatt úgy èrtem, panelban szomszédok, boltba, ha bemegyünk, vagy akármilyen hivatalos helyre.)

Szokásokhoz ő is ragaszkodik, nem lehet eltérni. Elmaradása neki is van sok területen, figyelem-zavaros, nagyon lassú. BTMN-kódot kaptunk, SNI nem indokolt, ellenben ADHD-, és asperger-gyanú a háttérben... Szóval nem tudom 🤔

2022. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*A hisztit kihagytam, rettenetesen hisztis, talán jobban, mint a kisebbik, minden apróságon képes nyüglődni, nyávogni...
2022. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!