Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ilyen esetben óvodaváltás az...

Ilyen esetben óvodaváltás az utolsó évre?

Figyelt kérdés

Óvodás gyerekem SNI-s.

Nincs konkrét kódja, diagnózisa, többféle részképesség-zavar van jelenleg a papírján.


Augusztusban tölti a 6 évet.


Marad oviban, mert bőven nem iskolaérett.

Viszont itt jön a gond.

Az ovink nem integrált.

(Az óvónőnk tudja, mi van, ő is javasolta, minél inkább toljuk ki a diagnózist, ne kelljen megbolygatni a dolgokat.)


A kérdés, ha rákerül a kód, akkor évkezdés után 1 hónappal, az utolsó óvodai évre másik óvodàt kell keresni?



Volt/Van valaki hasonló helyzetben?


Tényleg tapasztalatokat vàrnék, vagy hozzáértők válaszát, vélemények helyett.



máj. 11. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiszta. Most kapott SNI-t? Mit jelöltek ki intézménynek? Halasztásról van OM határozat?
máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem érthető. Milyen kódja van? Nem kap sni-t ha nincs diagnózis.
máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andi80018 ***** válasza:
0%
Én inkább magán helyre vinném, hogy tényleg gond van-e, és a nyáron hordanám fejlesztésekre, úgyis az a legjobb, ha te foglalkozol ezzel. És utána, vagy párhuzamosan iskola előkészítő is.
máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

10 hónapos kora óta tart a huza-vona.

F83 kódunk volt (kevert specifikus fejlődési zavar), ezzel felvették a normál óvodába.


Tavaly volt felülvizsgálat a szakszolgálatban, mondhatni, át is ba$ztak, nem minősítem.

Úgy hívtak be, hogy ott pszichiàter vizsgálja, és megkapjuk a papírt.

Végül mondtak valamit, de diagnózis nem került a papírra.


Elmentünk magán, de minősített pszichiáterhez, ott többen vizsgálták + különböző teszteket csináltattak vele. 180ezer Ft-ért most ott vagyunk, hogy ősszel menjünk vissza.


Közben 30ezerért volt audiológiai vizsgálat, a hallása rendben van.


A lényeg, F70 és F84 van függőben, a magánpszichiátertől kellett megtudnunk, hogy az F70 (amit a szakszolgálatban ugyan mondtak, de a papírra nem került rá) azért nem lett véglegesítve, mert volt egy részfeladat, amiben màr F71-be csúszott le az eredmény alapján, de velünk, szülőkkel ezt nem közölték.


(Az F71-es kóddal sem mi, sem az óvónő, sem az óvodai fejlesztő nem értünk egyet mondjuk.)

máj. 11. 15:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az F83 bno kódra a szakszolgálat már eleve SNI-t ad. Ha ezzel felvették, akkor a gyereked ovija bizony hogy integráló.

Nem csak az az ovi számít integrálónak, aki f84-et fogad.

F70-71-hez viszont az integráló is kevés, az már egymi szint.

máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az óvónőnk már az F84-re is azt mondta, hogy elvileg akkor nem maradhat.


Nekem sem egyértelmű.

máj. 11. 16:33
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Ezt kérdezd meg az óvónőtől, hogy mi van ha rákerül a kód, maradhat-e az oviban. Én nem értek egyet azzal, hogy ráértek megállapított kódot szerezni. Lányom már sni kóddal ment oviba, kapott heti 4 ingyen fejlesztést és ingyen étkezést, plusz találhattunk neki egy könnyebb iskolát ahová csak bizonyos kóddal kerülhetett be.
máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tavalyi évig tényleg nem nyögött semmit a szakszolgálat, csak az F83 volt (SNI kóddal ment már emiatt ő is, heti 3 fejlesztést kap), és igazából októberben is csak annyit tudtak, hogy pszichiáterhez küldtek.

Államiban kb most kerülnénk sorra, ha kivárjuk.


A magánban meg novembertől márciusig tartottak a vizsgálatok, áprilisban mondták azt, amit írtam, és hogy ha betölti a 6-ot, menjünk újra.


Engem az zavar, hogy utolsó évre szedjem ki, tegyem be új helyre, már ha átveszik, és utána következő év megint új hely. (Ami még nem tudjuk, milyen jellegű lesz. Sanszos az egymi nyilván, de kérdés, hogy elég-e az autista osztály, amibe lehet F70 kóddal is menni, de ha F71 lenne /ne legyen/, az már tanakos.

A szimpla logopédiai viszont nem lesz elég.)

máj. 11. 18:04
 9/14 anonim ***** válasza:
A magán véleményét hivatalosan nem is fogadják el, csak a szakszolgálatét.
máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Random magánét nem. De mint írtam, minősített. Az övékét elfogadják, direkt olyat kerestem.
máj. 11. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!