Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiam 2,5 éves, brutál nyafogós...

Fiam 2,5 éves, brutál nyafogós, kényes mindenért sír, adnátok pár nevelési tippet ami nálatok bejött?

Figyelt kérdés
Lehet kissé elkényeztettük is, de alapjában véve pici kora óta ilyen akaratos, hisztis gyerek. Beszélni még nem tud és ahelyett, hogy próbálkozna csak üvölt, ordít, földhöz vágja magát amiért nem tudom kitalálni mit szeretne. Nyilván nem mindig ilyen, de az utóbbi napokban front van vagy mi a fene és kikészit. Dackorszak is be zavar.
2022. ápr. 27. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ennyi alapján csak tippelgetni lehet, de pár gondolatébresztő:

Van-e napirendetek? Fix, világos szabályok otthon? A kicsiknek biztonságérzetet ad, ha vannak keretek, korlátok. Egyszer azt a hasonlatot olvastam, hogy kisgyereknek lenni olyan, mint lenézni egy szakadékba. Ha nincs korlát, ugyan bármeddig mehetsz, bármilyen közelről megnézheted a szakadékot, csak könnyen leeshetsz. Ha viszont van egy korlát, tudod, hogy addig biztonságos menni.

Mennyi játéka van a gyereknek? Lehet, hogy túl sok és nem tud közülük választani?

Lehet, hogy túlterheled? A túl sok program, jövés-menés, a túl sok zenélő-villogó játék túlterhelheti a gyerek idegrendszerét és akkor nyűgös lesz.

Alszik eleget a kicsi?

Iszik eleget?

2022. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem beszél még?
2022. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőt megerősítem, szakirányú képesítéssel. Annyival egészítem most ki, hogy kompromisszumot tartasz-e? Következetesen neveled-e? Hagysz-e neki választási lehetőséget CSAK azon dolgok közül, melyeket te szabsz meg neki?

(Egyébként se az elkényeztetés valóban nem vezet jóra, de a túlzott szigor sem, főleg ilyen kicsiknél.)

2022. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van napi rutinunk, nagyjából. Mondjuk ha beteg vagy hasonló akkor el csúszik, de ennyi szerintem bele fér. Általában egy időben ébred és alszik el. Dél előtt megyünk ki játszira vagy szervezünk programot, de nem visszük túlzásba, mert túlpörög, kezelhetetlen lesz. Délben szundi, majd estére egy gyors séta vagy bicajozás a folyó parton. Hosszabb családi programok hétvégén vannak. Próbálom a szabályokat betartatni vele, de jelenleg olyan korszakát éli amikor állandó harcot vívunk mert feszegeti a határait. Ma pl a kezébe adtam a tányérját hogy vigye az asztalhoz és ott fogyassza el a reggelit, mikor be mentem a szobába a kanapén csücsült a tányérjáról majszolt, mondtam hogy nem, üljön az asztalhoz mert csak az asztalnál eszünk ennyiért olyan üvöltésbe kezdett hogy zengett az egész lakás. Tányért el vettem, asztalra tettem és mondtam vagy így vagy sehogy. Még bömbölt egy ideig aztán oda ült. Próbálom megtalálni az arany középutat, választási lehetőséget is ajánlani neki és következetes lenni,de ez a nyafogás meg a mindenért is földhöz csapom magam meg vinnyogok kikészit. Amint valami nem úgy alakul ahogy ő azt el képzelte. Sokszor azért csinálja mert nem értem mit szeretne, így inkább üvölt torka szakadtából, persze ha akarja és le nyugszik kitudja nagyjából mondani mit akar pl joghurt, de ez nagyon ritkán fordul elő.
2022. ápr. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!