Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan gyerekkel, aki mindent külön eszik? (Például külön a krumplit, aztán a húst...)

Figyelt kérdés

Vagy nem eszik meg egy szalámis kenyeret, hanem szalámit eszik és utána kenyeret.


Ha egyben kapja szétszedi...


Oviba kellene menni szeptembertől, haza fogják zavarni.


Mit lehet csinálni, ha ilyen autista módon eszik?



2022. jún. 12. 20:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi idos a gyermek ?

Nyilván szobatisztának kell lennie, de ha bepisil átfogják öltözetetni. Enni magától kell, nem fogja a dadus etetni. Ugy es azt eszik amit szeretne. Ha nem eszik megpróbálnak mást, vagy éhen marad.

Nyilván ráadják a kabátot meg a cipőt, nem fogják úgy az udvarra engedni. Ne aggodjon.

A cumi ovi, vagyis inkabb ovono függő. Ne érdekelje anyukát. Probálja meg leszoktatni, pontosabban csak alváshoz engedni. Ha sír erte a gyermek odaadják, márcsak azertis hogy ne zavarja a többit. Rakja be a zsákjába.

2022. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Fiam következetesen először megeszi a rántott húst, majd utána a rizst. Nem b...ogatjuk emiatt. Te se tedd a tiedével.
2022. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

A 6-ban felsorolt kritériumokon jót röhögtem.


Az óvoda adott életkortól (3. születésnapját követő szept. 1-jétől) KÖTELEZŐ. Vagyis teljesen mindegy, mit ír ki az óvoda egy sajtpapírra, KÖTELES fölvenni az adott gyereket.

Aztán persze lehet pampogni a szülővel, megkeseríteni mindenki életét, meg követelőzni, hogy ebéd után vigye haza. Ennyit tehetnek többet nem.

2022. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
Ezek közül a cumi bevitelén kívül egyiket sem várhatja el. Köteles bevenni a gyereket, aug. 31ig betöltötte a 3. életévét.
2022. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

"-teljesen legyen szobatiszta, ha bármiben balesetek vannak, ne menjen.

- cumi nincs. Délutáni alvásnál sem, különben nem mehet.

- étkezésnél felnőtt eszközökkel egyen, vagy nem mehet.

- egyedül öltözzön, maga vegyen cipőt, vagy nem mehet."


Ezek közül melyik a röhejes meg nem elvarhato egy 3 evestol?

Szobatisztaság evidens. Na jó, teljes balesetmentesseget nyilván nem lehet elvarni.

A cumi eleve felesleges, sosem értettem minek. Egy csecsemonel még esetleg, de egy 1 évesnél idősebbnek????

Alap, hogy evoeszkozzel eszunk. A felnőtt evőeszköz jelentheti azt is, hogy nem műanyag gyerek cucc, meg azt is, hogy normál méretű evőeszköz. Ezzel sincs gond.

Az is alap, hogy egy 3 éves képes egyedül öltözni. A gombok, szalagok okozhatnak gondot, de egy pólót meg egy nadrágot fwlhizni nem igényel diplomát. Cipőt is fel kell tudni venni egyedül. Tepozaras tökéletes megoldás rá.

Ezek a dolgok már 30-40 éve is alapok voltak.

2022. jún. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hat akkor az en ferjem is szenzoros? 40 eves de igy eszik,eloszor magaban a savanyusag,utana koret,vegul hus. Engem is idegesit. A lanyom is igy eszik 😄 nem nezek oda es kesz.

Amiket felsoroltal azert egy 3 evesnek durva. Nekem cumis volt a nagylany is,oviban leszokott,de ha nem adtam volna akkor bizony ott nem alszik sem o,sem a tobbi. Leszoktatasnal ket hetig tombolt ejszakankent es nem aludtunk,sirt utana.

2022. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen baleset? Egy csomó gyerek 3 évesen alváshoz még nem szobatiszta. De nálunk nem engedték még alváshoz sem a pelenkát, és bizony kiscsoportban sok gyerek bepisilt alváskor. Aztán átöltöztették őket. Amúgy szerintem ez is baj, mert nem ártana az a pelenka, de az oviban elvileg az óvónő nem pelenkázhat. Nem tudom a pisis lepedő miért rosszabb, mint a pelenka?

Szerintem ha így eszik, nem baj, ebbe nem fognak belekötni.

2022. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!