Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ma voltunk a 3, 5 éves fiammal...

Ma voltunk a 3, 5 éves fiammal a Szakszolgálatnál. F38 kevert specifikus fejlődési zavar. Azt mondták, most 69 IQ tudtak mérni, ami elmarad az átlagtól. Az kevés?

Figyelt kérdés
Nagyrészt együttműködött, de volt, hogy nem akart (pl. elmondani egy mondókát, amit naponta 20 mond itthon, vagy ugrálni). Ez a kód nagy baj?Szerintem pedig kifejezetten okos, csak tényleg van együttműködési és beilleszkedési gond vele az oviban. Hamar fárad. A beszéde egyes orvosok szerint teljesen jó, csak néha figyelni kell, mit mond, nem mindig könnyen érthető. Mások szerint gáz. 6 hete kap tsmt tornát, szerintünk fejlődik. Az ovi jó, ahová jár, csak én nehezményezem, hogy kivételeznek vele. Pl. akkor van piknik, mikor ő nincs ott, nem viszik el mindenhová a többiekkel. Délben haza kell hozni, amikor szabadnapos vagyok, mert van, hogy hangoskodik alvás helyett. De van, hogy csendben van. Csak azt mondják, hogy mekkora jót teszek a gyerekkel. Szerintem meg nem találják meg a közös hangot vele. Azt mondták ma még, hogy abban ke fejleszteni, hogy az idegenekkel ne legyen bizalmatlan és csinálja meg, amit mondanak. Amúgy ha ilyen gáz, miért elég a heti 1 óra fejlesztés?
2022. jún. 13. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem elég heti egy fejlesztés csak nincs kapacitás tobbre :/

A 69-es IQ kicsit alacsonyabb mint az atlag, ami 100, tanulás nehezebb lesz neki mint az atlagnak.

Szerintem rengeteg boldog felnőtt el ilyen intellektussal, nyilván ennek megfelelő elvárásokat kell vele szemben tamasztani a tanulmányokban.

Sajnos nagyon jellemző, hogy a problémás gyerekeket 'lerazzak'. ha 30 gyerek van egy csoportban, akkor tényleg nincs kapacitás a spec. igényű gyerekekre külön odafigyelni, és persze nem fognak intézkedni hogy plusz asszisztens legyen ott, mert egyszerűbb lepasszintani a szülőnek. Így aztán az egész rendszer erre a sumakolasra épül.

Minden jót nektek!

2022. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A lányomnak 3 évesen 85ös IQ-t mértek. 5.5 évesen már 120-130 között saccolták mérés után.

Szóval a 69 még növekedhet,kicsi még a gyereked!

2022. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért nem intézkednek plusz asszisztensért, mert úgy egyszerűbb, ha lepasszolod a szülőnek, hanem mert ennyi fizuért ilyen munkára nem találnak embert.

Ilyen kicsi gyereknél nehezen mérhető az iq, együttműködés hiánya miatt. Szóval a számokkal ne foglalkozz.

2022. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mérés a világon semmire nem jó. Én most így utólagos eszemmel meg is bántam, hogy engedtem, hogy leírják.

Mert ez tényleg csak annyit mond el a gyerekről, hogy együttműködő-e vagy sem. Jó napja volt-e vagy sem. Én nem is értem azokat, akik a vizsgálatot csinálják, elvileg érteniük kéne a gyerekekhez, de nem ezt látom.

A teszt amúgy nem a hagyományos értelemben vett IQ-teszt, és elég szomorú, hogy így nevezik. A fiam beszédértési zavarral küzd, a matematikai képességei viszont kifejezetten jók, ezzel kompenzál. Miből állt a teszt? A hölgy felolvasta a kérdést (jó, akkor a gyerek még nem tudott olvasni). A gyerek visszakérdezett, hogy elismételné-e, mert nem értette. A válasz az volt, hogy az instrukciók szerint csak egyszer lehet elmondani a kérdést. Beszédfogyatékos a gyerek, könyörgöm!!! Ezek normálisak?! Erre a gyerek rávágta, hogy akkor nem tudom. Így lett nekünk is 88. A kérdések legalább fele egyébként szókincs, szövegértelmezés volt. Ott lelkendezett a nő, hogy ez milyen jó eredmény. Szerintük ez egy normál IQ.

Igen ám, de bárkinek megmutatom, mindenki azt fogja gondolni, hogy szellemi fogyatékos a gyerek, hiszen a hagyományos Mensa-teszteknél a 100 a normális, és ez van a köztudatban.

Amikor vittük az általános iskolába beíratni az igazgatónő nem akarta felvenni, mert hogy szellemi fogyatékos szegény ilyen IQ-val, és vigyem inkább speciális iskolába. Mondtam neki, hogy nem viszem, ki van írva az integráció. Erre azt mondta, hogy jó, akkor kiírja neki a csökkentett tantervet. Dehogy írja ki! Alsóban végig 4,8 körül volt, most felsőben 4 az átlaga.

A felülvizsgálaton kértem, hogy töröljék ezt a mondatot a határozatból, ugyanis nem fogadom el, hogy a gyerek iq-ja 88. Erre a gyógypedagógus fel volt háborodva, hogy milyen hülye az igazgatónő meg az összes tanár, meg mindenki, aki szerint a 100-as IQ a normális. Na, érdekes, szerintem ők ülnek fordítva a lovon.

Szóval nem biztos, hogy kevés a 69, ez attól függ, hogy miért nem tudta vagy nem akarta tudni a válaszokat. Az együttmüködést is lehet fejleszteni, egy jó gyógypedagógus kell hozzá, de sajnos az állami fejlesztés nem sokat ér, én is azt javaslom keress magánt. Akkor minden rendben lesz!

2022. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként azt nem tehetik meg, hogy nem viszik el a közösségi programokra, ezt én is szóvá tenném. Az alvásról sem tehetik ki, bár ha neked nem gond, tényleg jobban teszed, ha elhozod, mert az egy szenvedés annak a gyereknek, aki már nem igényli. Nagycsoportban én is kihoztam már a fiamat alvásról, mert kész büntetésnek élte meg.
2022. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Irasd be egy speciális óvodába. Ott nem nézik ki, értenek hozzá. A normál óvodába a 30 gyereken felül valóban "probléma egy sni gyerek. A saját gyerekednek sem jó. Speciális oviba vannak 8an, kellően tudnak rá figyelni tanítani. Elhoznod meg nem kötelező.
2022. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ők is azt mondták, hogy egy év múlva csinálnak kontrollt, mert még kicsi. Olyat is lehet, hogy ne írjanak le valamit?
2022. jún. 14. 01:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Leírod, hogy te nem értesz egyet vele, mert pl. a gyerek fáradt volt már, vagy ilyesmi. Az nem árt, ha esetleg tudsz vinni máshonnan ellenvéleményt.

Nekem azt akarták egy 10 perces vizsgálat után leírni a fiamról, hogy autista, de nem engedtem, mert ott volt a kezemben a papír a Vadaskertből, hogy nem az, és ők 1 hétig nézegették a gyereket.

Ismerősöm azt mondta, hogy ő ezt az IQ dolgot ki is vetette a szakvéleményből, én sem tudtam, hogy lehet, mert én is kivetettem volna.

2022. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az F38 egy tipikus gyűjtőkód, ez a nem tudjuk mi baja, valószínűlegnlesz valami de nem tudjuk kód.
2022. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!