Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyereknek következmény...

Autista gyereknek következményeket hogy lehet úgy elmagyarázni,hogy meg is értse?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Mentünk volna strandra,amit szeret,hétköznap. Tehát kihagyta volna az ovit aznap.

De előző nap olyan hisztit vágott le az oviban reggel,hogy nem mentünk másnap sehova, el lett neki magyarázva,miért.

Bólogat,helyesel,de nevet rajta. Nem is bánja és simán elmegy oviba másnap is.

Azért egy egészséges gyerek ezt bánná. Nagyon is.

Nem tudom, mennyire tartozik ide, de a Difer teszt 99%-a nagyon jó lett neki,szinte tökéletes. Egyedül a "tapasztalati következmények levonása" lett nagyon gyenge.

Lehetséges, hogy nem érti? Értelmileg ép,túl okos is, sokmindenben megelőzi a kortársait. Szóval nem fogyatékos, 120 feletti IQ-t mértek neki.


De ez nem megy. Ha ezt csinálom, ez lesz, ha azt csinálom, az lesz. Ez mikor fog menni neki? Sokszor emiatt nehéz neki dolgokat elmagyarázni. 6 éves lány.


2022. jún. 24. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem, itt te vagy az egyetlen, aki nem érti. Nem akart menni és megoldotta, hogy ne menjen. Neked meg fel se tűnik, hogy átbaxott...
2022. jún. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Egy autista vagy Aspergeres másképpen van bekábelezve. Az autizmus nem a processzor hibája, hanem egy másik operációs rendszer. Gyakori, hogy a büntetéssel nem érsz el semmit. A neurotipikus gyerekeket általában lehet fegyelmezni a büntetéssel. Nem ritka, hogy az autista gyerekekre teljesen hatástalan. Ha autista gyereked van, ne az általános megoldásokat keresd. Különösen ne óvodás korban. A hiszti miatt meg pláne...
2022. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Vizuális megsegítés, ok-okozat-következmény, akkor is ha folyékonyan beszél. Felsős hiperszuper okos Aspergeres gyerkőccel már jó sok mindenen túl vagyunk, hidd el, kellenek a vizuális segítségek, ovis korban biztosan

Ovi kihagyás alkalomszerűen autinál?! Felejtsd el! Vagy van ovi vagy minden héten ugyanazon a napon nincs, rendszer kell, kiszámíthatóság, aztán ez később nyilván lazulhat, de nem oviban.


Nyugodtan keress privátban ha kell segítség!

2022. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Én részben egyet értek az #1-sel.

Lehet hogy azért hisztizett az oviban, mert szorongott attól, hogy szóltál neki, hogy másnap más program lesz. Ez nálunk is így van, kikeszul ha olyan program van ami nem a kedvére való, de nehéz belőle kihúzni, hogy ez a baja.

És bizony ha ez a hisztizes most bevált nála, hogy elkerülje a programot, akkor lehet hogy legkozelebb is alkalmazza majd.


Igazából ekkor látszik mennyire sérült a kommunikációjuk, mert nem képes elmondani, hogy nem szeretne, nem tudja elmondani, hogy tiszta stressz tőle, csak úgy történik egy csomó szociálisan értelmetlen reakció, es aztán az ember néha akaratlanul is megerősíti a rossz reakciot mikor ösztönösen reagál rá.


Egyébként igen, IQ ide vagy oda a vizuális megsegites nagyon kéne, akar csak rajzolni (én is úgy szoktam, hogy csak papírra rajzolok kb. placikaember szintű skicceket, hogy mi jön mi után).

2022. jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy nem akart menni. Nagyon várta! Annyira nem súlyos eset,Asperger szindrómás.
2022. jún. 25. 08:03
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom, miért gondoljátok, hogy olyan nagy és jó dolog a strand. Nem mindenki szereti. Én pl próbáltam kibújni alóla, és most is. Napsütés, sok ember, közös víz, törölközőn fekvés a hangyáknál.. kössz nem. Uszoda oké, strand nem.


Nem lehet, hogy csak nem szereti? Nem azt mondom, hogy direkt hisztizett, hogy ne mehessen, hanem csak nem érdekli, megy e vagy sem. Ez átlagos gyerekeknél is szokott lenni. Én mindig spontán voltam, az én auti gyerekem is spontán, könnyen mond le programokról, könnyen alkalmazkodik(ilyesmihez). Neki is ilyen a difertesztje egyébként, 100%felett ért el(asszem 120-130), szintén magas iq, egyik sem lett alacsony, mind átlag feletti..


Egyébként 6 évestől még nem lehet hosszútávú dolgokat elvárni önmérséklet terén. Átlagosoktól sem. Mármint lehet, hogy érti(nem tudom, milyen a tesztnek az a része), de nem tudja fékezni magát(az enyém ez a típus), az érzelmek jönnek és akkor elönti és ott helye nincs logikának, büntetéssel nem lesz képes önmérsékletet tanulni(jutalmazás is kell hozzá, de leginkább idő). Egy hat éves önmérséklete sem olyan, hogy csettintésre működjön, amikor feszültek, még nem tudják megfelelően szabályozni a dolgokat, olyan 8 éves korra már jelentősen jobb lesz. Nálunk 7 évesen kezdett javulni, 8 éves a gyerek, már jelentősen jobb, de azért még van, ami nem megy, csak már kivonul a helyzetből, ha valami zavarja a "hiszti" helyett. Ellenkezésnél meg kiabálás helyett pofákat vág és simán tiltakozik, néha kiabál csak, szóval fejlődik. Adj neki időt, nem kis felnőtt. Nem tudom, min ment a hiszti, de ne zárd el a programoktól, mert nem ebből fog tanulni.. Vizuális megsegítés felesleges a magas iqjú gyerekeknek, nálunk 2 auti spec fejlesztő és egy pszichiáter mondta.

2022. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Imádja a strandot,állandóan nyaggat vele...
2022. jún. 25. 08:08
 8/15 A kérdező kommentje:
Pont ezért volt fura a reakciója.
2022. jún. 25. 08:08
 9/15 A kérdező kommentje:
Járunk is fürdőkbe gyakran.
2022. jún. 25. 08:09
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Hm. Akkor passz. Talán stressz reakció lehet még a mosolygás, az enyém sokszor sírás előtt mosolyog, mikor kellemetlenül érzi magát, és zavarában nem tudja, mit csináljon, és úgy tesz, mintha vicces lenne a dolog, pedig nem úgy érzi. Példa: Betakarta a macskát takaróval, az egészet. Rászólok, mosolyog, mondom neki milyen rossz ez az állatnak, sírás kiabálás, hogy nem akarta és mennyire sajnálja. Szóval mikor tudja, hogy "rosszat csinált" megpróbál úgy tenni, mintha nem zavarná és reménykedik, hogy viccesnek fogom látni és nem lesz baj belőle és van ilyen tényleg, pl volt, hogy rajzolt a falra, és olyan szép lett és olyan aranyos volt, hogy tudta, hogy lebukott, hogy megpróbáltam letolni érte, de nem ment és csak megölelgettem a rajzával együtt. Szóval ő sem tudja mindig, hogy milyen reakcióra számíthat, elég összetett a dolog.
2022. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!