Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális az, hogy a 3,5 éves...

Normális az, hogy a 3,5 éves gyerekeim, este csak nagy veszekedés, kínlódás után alszanak el? Mi lesz ennek a későbbi következménye?

Figyelt kérdés
Pedagógus vagyok, de egyszerűen nem tudom mit csináljak. Férjemmel minden este kiakadunk. hiába a nyugis lecsengése a napnak, mese, puszi, ének, stb. utána még kimászkálnak, szomjas, pisi, viszket itt-ott stb, kifogások. Nekem is rossz érzés úgy elbúcsúzni tőlük este hogy már kiabálok sokszor. Vagy minden gyereknél van ilyen korszak?
2013. jún. 19. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is voltak ilyen problémák, de miután kimentem a gyerekekkel a játszótérre, egész napos játszások után úgy aludtak mint a tej!
2013. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Manipulálnak, te is tudod. Ne hagymagad,lefekvés előtt legyen pisi,párkorty víz,aztánmárnincs helye kifogásnak.Állj a sarkadra,mert ez így nem csak neked nem jó, de a gyerekeknek sem.
2013. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
enyém is 3,5 éves. akkor van ez ha alszik délután az oviban. nem nagy az alvásigénye, ha délután alszik egy órát akkor a fekvés kitolódik 10 óra körülre, ha a fejem tetejére állok se alszik el előbb :/
2013. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tényleg nem írtad, alszanak-e délután, mikor fekszenek le este...

És mióta tart? Most a melegben nálunk is nehezen alszanak el.

2013. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, alszanak délután, de szükségük is van rá talán egyszer nem aludtak el, de akkor már 5 után káosz, hiszti van. meg az oviban is van alvásidő, és nem akarom őket erről leszokatni. Pár hónapja fél 9 körül elaludtak, de most ez kitolódik 10 is elmúlik. pedig ugyanúgy 8 körül van fürdés.
2013. jún. 20. 15:49
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Nekem ketten csinálják ezt :)

5 éves a Lányom és 3 éves a Fiam.

Pisi, inni, éhes, mesét ő olvasna, de én olvasok, de valamikor 3 mondat után abbahagyom, mert nem figyelnek. Énekelnek, akkor megint inni és ez így megy!


Hát én sokszor sajnos megemelem a hangom, de nincs mit tenni, amikor még 10 után is kitalálnak valamit, csak, hogy ne kelljen aludni :(.

Ma délután nem aludtak, így várom, hogy este remélem könnyebb lesz az altatás!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

:)

Én ma du. adtam fel, egytől fél 3-ig könyörögtem, aztán ott hagytam őket és azóta is alszanak. Előre félek az estétől.:)

2013. jún. 21. 15:47
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Gyerkkori sajátosság és elég gyakori probléma, de ha valóban pedagógus lennél, ezt magadtól is tudnád.
2013. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

na hát ha 3-5 ig alszanak délután akkor mondjuk nem is értem miért csodálkozol, ha 8kor nem fáradtak. nem 3 hónapos csecsemők, hogy 3 órás ébrenlét után kidőljenek.

mondjuk ilyen esetben nem is értem a kiborulást, nyilván ha ennyire későn aludna a gyerekem délután, akkor meg se próbálnám 10 előtt letenni

2013. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Már vártam a kötekedést! Valóban pedagógus vagyok, és tisztában vagyok a gyerekek életkori sajátosságaival, sőt még a nevelési módszerekkel is. Persze tudjuk, hogy amit a könyvben leírnak az valójában nem mindig úgy működik. Nem a probléma diagnosztizálása nem tiszta, hanem a megoldás keresése. Próbáltam többféleképpen, játékosan, szépen, türelmesen, türelmetlenül. Csak kíváncsi voltam, kinek van vmi ötlete ami hatásos ilyen korúaknál.

A délutáni alvás sose szokott elhúzódni, egyedül tegnap aludtak el később. Ált 1-fél 3-ig alszanak,d e mint mondom igényük is van rá, meg ez 3 évesen még alapvető szükséglet, része az idegrendszeri fejlődésnek. ( fejlődéslélektan kollokvium 7. sz tétel: testi-és mozgásfejlődés óvodáskorban...)

Mindegy is nem magyarázkodom, mindenki azt hisz amit akar.

2013. jún. 22. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!