Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idő alatt kaptatok...

Mennyi idő alatt kaptatok időpontot gyermek pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


Tudom, minden kórházban más a várólista hosszúsága, de érdekelne milyen sokat kellett várnotok mire sikerült időpontot kapnotok?

Nekem jelenleg 2 hónap alatt sikerült elérnem az osztályt, ezt is háziorvoson keresztűl, ő 1 hónapig hívogatta szintén az osztályt.

Elviekben már a várólistán kellett volna lennünk péntek óta, gyakorlatilag csak ma vették fel a gyerekeimet. Döbbenten ért, hogy akár még 2-3 hónapot is várhatunk, mire egyáltalán kiértesítenek időpont ügyben, és akkor még hol van a konkrét időpont..



2022. jún. 27. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos borzasztóan kevés gyermekpszichiáter van az országban, és reális a több hónapos várakozási idő. Esetleg maganban lehet még megprobalni, de ott is biztos hogy várni kell. Melyik jellegű a probléma? Más fajta segítség nem jöhet szóba?
2022. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, a pedagógiai szakszolgálat küld minket mindkét gyermekemmel. Így csak ebben szakosodotthoz mehetünk a klinikára.
2022. jún. 27. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem miért odaküldött a ped. szakszolg?


De igen amúgy minden szakrendelesre hónapos előjegyzés van, főképp a gyerekrendelesekre :(

2022. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom auti gyanú miatt mentetek. Mi is most járjuk ezt az utat. Valamikor január végén kértem időpontot a gyermekemnek, április 20.-ára kapott időpontot, de úgy, hogy mi ennek a pszichiátriának a körzetébe tartozunk, így állami alapon mehettünk. A magán betegek várólistája 3-4 hónapos. Ezt onnan tudom, hogy először magánban próbálkoztam, bízva abban, hogy az ott gyorsabban pörög a várólista, de felhívtak telefonon, hogy fölösleges magánba mennünk hozzájuk, mert úgy még többet kellene várni.

2022. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A nagyobbik lányom kevert specifikus, és beszédértési problémája van. Őt a szorongása miatt küldik. Fejletlen idegrendszerű. Mai napig vannak autisztikus tűnetei, sok a szenzoros tünete.


A középső lányomat adhd gyanúval küldik, a nagyfokú figyelemhiány fix, igazából fel sem tudták mérni rendesen ez miatt. De rengeteg a szenzoros tünete neki is.

2022. jún. 27. 16:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Értem, hát igen, így már megértem hogy elküldtek, remélem tudnak segíteni <3
2022. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindkét gyermekemnél én kértem a felmérést. Ha az ovin múlt volna, sosem küldték volna őket..
2022. jún. 27. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
2-3 hónapot vártunk mi is, és az a többi szakrendeléshez képest még nem is sok. Próbálnád a gyermek gasztrót. Az 8 hónap volt.
2022. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

😅 Igen tudom, anno a középsővel tejfehérje miatt jártunk. Covid berobbanásakor mentünk volna terhelésre.. Természetesen azóta is "megyünk" , a gyerek meg elnötte - szerencsére.

A naggyal a nephrológiára az elmúlt 2 évben 4 időpontunk volt. Hol a gyerek volt beteg, hol orvos nem volt. Hol szakrendelés a covid miatt.. Most húgyhólyag uh-ra megyünk következő hónap végén, és augusztus végén a vesegondozóba..

Azt teljességgel megszoktam, hogy a felnőtt szakrendelésekre sokat kell várni.

2022. jún. 27. 21:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelentem, még mindig semmi azóta sem kaptunk időpontot..
2022. szept. 22. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!