Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik önként pszichiátriára...

Akik önként pszichiátriára kértek időpontot, nem szégyeltétek ezt?

Figyelt kérdés

Évek óta elhúzódó problémáim vannak, hangulatingadozások, halálvágy, indulatkezelési problémákmáskor irreális öröm-gyönör érzet és boldogság. Néha előjön a depresszió, de ez ilyen szorongásos depresszió. Nem igazán tudok semmilyen közösségbe sem beilleszkedni, ha mégis, akkor is alsóbbrendűnek érzem magam mindenhol. Tele vagyok frusztrációval. Most pár napja megint előjött egy ilyen negatív szakasz és minden este gondolkodom azon, hogy milyen lenne öngyilkosnak lenni... ha leugranék, vagy vonat elé ugranék... így lejátszom a fejemben a jeleneteket, hogy milyen lenne, pl. ugrás közben mire gondolnék, félnék-e vagy megnyugvást éreznék, egyáltalán mernék-e öngyilkos lenni vagy csak így gondolkodom rajta? Ha a vonat levágná a fejem, mert úgy feküdnék a sínre, vajon pár másodpercig látnám-e még a leszakadt testem vagy azonnal meghalnék? Ilyen dolgokon gondolkodom és őszintén kezdek megijedni saját magamtól is..


Évek óta vannak ezek a visszatérő problémák, egy időben gondoltam arra is, hogy borderline vagyok vagy nárcisztikus, előbbi a hangulatingadozás miatt, utóbbi is eléggé igaz rám. De lehet bipoláris vagyok, vagy kontrollmáiás, mert változnak ezek a boldog-negatív időszakok. Nem az én feladatom a diagnosztika, de szeretnék már végre jól lenni és kiegyensúlyozottnak lenni, ezért gondolkodom, hogy felkeresem a pszichiátriai szakrendelést. De annyira szégyellem a helyzetet, olyan kellemetlen az egész... Ti is éreztétek ezt a szégyen-érzetet? Illetve senkinek nem merném elmondnai...



2022. jún. 1. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
nem tudom, fontos ez, de 24N vagyok
2022. jún. 1. 11:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem szégyelltem magam, mert ez az egész az agy kémiáján múlik, amiről nem tehetek. És nincs kedvem szenvedni, rosszul érezni magam. Sőt, a terápián az összes hülyeségemet kimondtam, és lám, a doktornő nem nevetett ki, hanem segített abban, hogy normálisan gondolkozzak. Életem legjobb döntése volt. hogy elmentem.
2022. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
NEM. A saját egészségem számomra sokkal fontosabb, mint akárki más véleménye az életemről.
2022. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán semmi szégyellnivaló nincs ezen, sőt, büszke is lehetsz, hogy kézbe veszed az életedet!


Engem megerőszakoltak, utána sajnos sűrűn megfordultam a nemi beteg gondozóban... a váróteremben rengeteg normális vagy egyenesen jól szituált ember volt, néha fiatal házaspár, terhes nő, anyuka csecsemővel stb. akik mind azért voltak ott, hogy meggyógyuljanak vagy ne legyen nagyobb baj. Pedig ugye oda is alapjáraton "ciki" menni.

2022. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem, ha felismerted, hogy problémád van és ezen szeretnél javítani, akkor az ég világon semmi ciki nincs abban, ha szakember segítségét kéri valaki. Akinek villanyszerelési gondja van az villanyszerelőt keres, akinek meg olyan, mint a tied az pszichológust, pszichiátert, szerintem már előrébb vagy a megoldásban, mint az aki fel se ismeri a saját problémáit.


Szerintem hajrá és sok sikert a gyógyuláshoz/változáshoz!

2022. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én egyáltalán nem szégyelltem, pedig generalizált szorongásom és pánikbetegségem van, szóval eléggé rá tudok stresszelni dolgokra🙂 Ugyanúgy felhívtam a pszichátriai rendelőt mint amikor pl. kardiológushoz kértem időpontot. Én mondjuk csak egyszer voltam ott, megkaptam a diagnózist és írt fel a Frontin mellé antidepresszánst. Utána felkerestem egy szakpszichológust, aki ugyan fizetős, de én inkább a pszichoterápiát szerettem volna mint a gyógyszert. Azon vagyunk hogy a Frontint is elhagyjam. Rólam amúgy elég sokan tudják hogy pánikbeteg vagyok, pszichológushoz járok és Frontint szedek, kollégák, ismerősök előtt sem titkoltam soha. Szerintem az embereknek kicsit természetesebben kellene kezelniük a mentális betegségeket.

28N

2022. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!