Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Down-szindróma miért lenne...

A Down-szindróma miért lenne állapot?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy nem kór, nem fertőző, de miért lenne állapot?
2022. aug. 23. 08:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%
19. Nem, nem a buta embereket nézem le, hanem a nagypofájú buta embereket. Nagy a különbség. Mégegyszer nekem teljesen mindegy ti mit mondtok a kérdező kérdésére válaszoltam. Amúgy meg mást zavarnak a szavak. Én mint kívülálló tiszteletben tartom ezeknek az embereknek a kérését, érdekes, hogy pont te nem. De akkor gondolom nem zavar ha az autista gyerekeidet fogyatékosnak hívják, vagy esetleg valaki téged okol, mert nem szeretted őket eléggé. Ezek ugyanakkora tudatlanságra vallanak és ugyanúgy baromi ciki lenne, nem neked, hanem nekik.
2022. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
20! Igazad van.
2022. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

21 nem, nem zavar, ha fogyatékosnak nevezik őket, mert azok...

Számomra ez nem minősítés, hanem a tény. Sőt inkább az zavar, mikor bagatellizálják a problémát olyasmikkel, hogy ez csak "másfajta látásmód" vagy "állapot". Na, állapotban én szoktam lenni néha...

#19

2022. aug. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
23. Az autizmus nem fogyatékosság. Gondolom igazából nem is autisták, csak így jobban jött ki a mondandód.
2022. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

24 Tényleg marha jó lenne, ha csak egy vicc lenne és nem életem legdurvább arculcsapása... Szerinted itt irogatnék, ha lenne normális életem?!

Nem fogyatékosság?! Jó, hogy nem azt írtad hogy nem hiszel az autizmusban, mert csak egy divatbetegség. Na, aki fél órát nálunk töltött, az már hisz benne!!!!

2022. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

A betegség definíciója:


Az élő szervezet olyan állapota, amelyben az életfolyamatok a normálistól eltérnek.



Mindenki döntse el,mire érvényes,és mire nem szerinte.

2022. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az elpuhult PC világban már nem lehet semmit sem a nevén nevezni, azért állapot.
2022. aug. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

27! Igen. Lassan már azt se lehet mondani rájuk,hogy értelmi fogyatékosok.


Amúgy példa a pc látásmódra: Egy kisvárosban dolgoztam a Fogyatékosok Nappali Intézetében. Erre valaki kiakadt,hogy mi az már, hogy benne van a nevében a "fogyatékos " szó. ......azért volt benne,mert őértük épült,ők jártak oda. Meg autisták.

2022. aug. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Én is autista vagyok, ugyan "magasan funkcionáló", bár ezt a kifejezést nem különösebben szeretem. Aki nem ismeri a jelenséget, az valószínűleg észre sem veszi rajtam. Azért nem érdemes betegségnek nevezni, mert ez sokkal inkább egy másmilyen beállítottság, nem nevezhető egyértelműen fogyatékosságnak, vagy hátránynak. Bár a szociális készségeim valóban gyérebbek, mint a neurotipikus embereké, de sokkal jobban tudok információt gyűjteni, szélsőségesen nagy az érdeklődésem, egy-egy adott dolog, ami felkelti az érdeklődésemet, annyira leköt, hogy a legapróbb részletekig képes vok utánaolvasni és megjegyezni minden részletet. Emiatt, ha valami érdekel, abban sikeres tudok lenni. Bizonyos feladatokat nehezebben látok el, mint mások (pl. ahol emberekkel kell kapcsolatban lenni), más munkákat viszont kimagaslóan (pl. ahol a precizitás a fontos, tervezés, programozói feladatok, számokkal és logikával kapcsolatos dolgok). Így tehát az autizmust betegségnek tekinteni egy nagyon régimódi felfogás.
2022. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

29

még 10 éve sincs, hogy az Asperger szindrómát besorolták az autizmus spektrumba. Igaz, nagy köze nincs egymáshoz, mert nyilván te aspergeres vagy, és az valóban nem fogyatékosság, hogy máshogy látod a világot, de közben önellátó vagy és dolgozol, nem szorulsz átlagosnál nagyobb támogatásra.

Az igazi autizmus = gyerekkori autizmus viszont az. Nem kell magadra venni, ha te nem ebbe tartozol.

2022. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!