Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A te gyerekednek volt olyan...

A te gyerekednek volt olyan problémája, hogy zavarta, hogy valami nézi?

Figyelt kérdés

Nálunk egy képnél van ez, a gyereket nagyon zavarja, hogy az amúgy nyitott szemű alak nézi, és bújik el előle, eltakarná és mérges, ha elveszem a takarást(takarításkor). A többi nyitott szemű ábra nem zavarja.


Egyszerűen kitennéd a képet és nem foglalkoznál vele, vagy gondot látnál a dologban és próbálnád hozzászoktatni, hogy az csak egy kép(amit tud), ami senkit sem figyel, nyomtatva van, ártalmatlan.


2022. okt. 2. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, de ha lett volna, akkor egyértelműen el tettem volna olyan helyre, ahol őt nem zavarja.
2022. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Átrakni már átpakoltam, az ágy mellett, a polcon, és a kanapénál is zavarta. Könyvborító az, a könyvet szereti(nem ilyesmiről szól).
2022. okt. 2. 11:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt gyerekként, de még most felnőttként is ilyen "problémám", pedig nincs semmilyen "problémám", ha érted. Festményből volt olyan ami ezért nem tetszett, mert "követett" a szeme. Ronda is volt, utáltam.

Nem csinálnék ebből gondot, elraknám a könyvet a szekrénybe. Vagy a befedés is opció.

2022. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Húgom egy szarvasagancstól félt nagyon, ami a nyaralónkban volt a falon. Elraktuk a szekrény tetejére, hogy ne lássa.
2022. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy eltenném. Eltettem volna rögtön, amint egyértelmű lett, hogy komolyan zavarja.

A gyerekemnek nem, de nekem volt ilyen problémám, amikor kicsi voltam. Nem túl jó érzés, emlékszem, hogy eléggé stresszelt.

2022. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felnőtt fejjel is van olyan alkotás ami nem jó érzést vált ki belőlem. Nem is szívesen raknék ki ilyet emiatt. Pl gyerek koromban a plüssjátékokat elfordítottam, eldugtam,ne nézzenek. Egyszerűen zavart.
2022. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na és akkor konkrétan mi akadalyoz meg abban, hogy megforditsd azt q könyvet vagy tegyél rá egy borítót?
2022. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6 éves fiamat meg a világító "pöttyök" zavarják. A tévé kis piros LED lámpája pl, ami ugye azt jelzi, hogy áram alatt van a készülék, a párásító kis kék lámpája, ha be van kapcsolva, ilyesmik. De érdekes módon pl a digitális órája a polcon nem zavarja, sőt, az be kell legyen kapcsolva, hogy ha megébred, tudja, mennyi az idő. Fene se érti, de visszaemlékezve kisebb koromra, nekem is volt egy időszakom, amikor nem szerettem a tévé lámpáját. Ebből kiindulva a te fiadnak/lányodnak az őt "néző" képtől való félelme is normális, majd kinövi.
2022. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak terhes vagyok, de tisztán emlékszem, hogy gyerekként volt egy ilyen. Egy kis fém metszet, a falon lógott, és valami vicsorgó indiai istent ábrázolt. Én féltem tőle gyerekként, de nem szóltam, csak mindig levertem, és így beesett a kanapé mögé. Már nagyobb koromban mondtam el anyámnak, aki meg nem értette neki miért nem szóltam akkor, és mondta, hogy ő meg egy csomót értetlenkedett, hogy miért esik le mindig az a dísz.

Szerintem ez teljesen normális, majd kinövi. Én nem ijesztegetném vele, hogy csak azért is elöl hagyom.

2022. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Levenném a képet. Ennyi.
2022. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!