Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha beszédértési nehézséget...

Ha beszédértési nehézséget állapítottak meg a gyerekednél?

Figyelt kérdés
Megoldódott a probléma.Mikor vetted észre hogy mindent egyből megért?hány éves volt?
2012. júl. 10. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy megfelelő beszédértésű gyerek sem ért meg mindent egyből. Az én testvéremet is visszatartották az iskolából rossz beszédértés miatt. Járt fejlesztésre, anya is naponta gyakorolt vele beszédértést fejlesztő gyakorlatokkal. Egy év alatt nagyon sokat fejlődött a megismételt felmérőteszt szerint, most már mehet iskolába. De most is gyakori, hogy el kell neki valamit ismételni.
2012. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!A lányom még csak 3,5 éves.Azért kérdeztem mert félek hogy iskolás koráig nem javul a helyzet .
2012. júl. 12. 16:03
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Keresd Dr Gósy Mária: A beszédészlelés fejlesztése óvodás korban című könyvét. ez alapján tudtok foglalkozni a kislánnyal. ha rendszeresen és kitartóan csináljátok, fél-egy év alatt jelentős javulást lehet elérni.

Persze sok függ attól, mi a probléma oka.

2012. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
idegrendszeri éretlenség...
2012. júl. 14. 09:40
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

"Idegrendszeri éretlenség"

Itt sokféle kimenetel lehetséges, de az esetek nagy részében szépen beérnek ezek a gyerekek, főleg ha megkapják a megfelelő ellátást. Elsőként szerintem nem kifejezetten a beszédértéssel kellene elkezdeni foglalkozni. Nem javasoltak valamilyen mozgásterápiát? TSMT vagy Ayres-terápia jönne szóba az ő korában. Kérdezzetek rá az illetékes nevelési tanácsadóban, ott ingyenes ellátásra jogosult a kislány. Otthoni gyakorlatokat is kell kapjatok, heti egy foglalkozás valószínűleg nem lesz elég.

A TSMT-t gyakran otthoni tréningként is csinálják. Ekkor a vizsgálat alapján összeállítanak egy feladatsort, amit a szülő csinál minden nap a gyerekkel. 6-8 hét után kontrollvizsgálat következik, és módosítják a feladatokat.

Kitartást, és sok sikert kívánok!

2012. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Járunk TSMT-re.Sok mindenben javult a helyzet.Most ez a kirívóbb,idegenek által is észrevehető dolog.Hogy nem ért meg mindent és ezért nem válaszol/nem jót válaszol.
2012. júl. 15. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ezt hogy vettétek észre? Mik voltak a tünetek? A fiammal kapcsolatban én is gondoltam már erre sajnos. Mi is Tsmt-zünk.
2012. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Logopédus is megvizsgálta ő mondta ezt,mi is észrevettük itthon hogy nem válaszol a kérdésre vagy válaszol vmit de nem odaillő dolgot.Kicsit összetettebb utasítást nem értettet meg.pl:tedd a piros és a kék könyvet a polcra a többi mellé.Akkor fogta a két könyvet és nézelődött forgolódott hogyy most mit is csináljon.HALLÁSA JÓ ÉS EGYÉBKÉNT ÉRTELMES GYEREK.Csak emiatt furcsának tűnik.
2012. júl. 16. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan alakult a gyermek sorsa! Mi történt veletek? Helyrejött, ha igen, minek a hatására?
2017. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fél év TSMT 2 év logopédus az oviban.Sok meseolvasàa,tàrsasozàs.Szerető ovónénik .Most màsodikos éppen nem kitünő tanuló mert szövegértésből néha becsúszik egy 86%Matekból németnyelvből viszont dicséretes.
2017. jan. 16. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!