Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van még remény, hogy megszólal...

Van még remény, hogy megszólaljon az unokám?

Figyelt kérdés
Kedves hozzáértők! Három éves kislányunokám, még semmit nem beszél csak halandzsázik. A védőnő és az orvos is bíztatnak, de egyre nyugtalanabbak vagyunk.
2010. szept. 29. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is elmúlt már 3 éves, amikor értelmesen kezdett el beszélni. De én mindenképpen elvinném a a gyermeket hallásvizsgálatra illetve neurológiára. EGy kivizsgálás nem árt és megnyugtató lehet, ha kiderül, hogy nincs semmi baj, csak megkésebb beszédfejlődésről van szó. Ha pedig baj van, minél hamarabb kezelik, annál hatékonyabb lesz a terápia.
2010. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
AZ elsőnek teljesen igaza van!Hallás vizsgálta és neurológia...de leggyakrabban az a probléma,hogy a szülők nem ösztönzik a beszédre!Ha azt mondja bubi és azt jelenti,hogy kaját kér,akkor a szülők teljesítik ezt és egyáltalán nem támogatják a beszédfejlődést vele!Nem beszélnek hozzá sokat,nem gyakorolják a szavakat!És miért mondaná a gyerek,hogy kaka ha a szülő úgyis érti,hogy nini és a gyerkőcnek meg sem kell erőltetnie magát!
2010. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
96%

Az én kisfiam áprilisban volt 3 éves, és nem beszél. Szavakat sem mond. Talán most kezdegeti.

Azzal nem értek egyet, hogy a szülők nem beszélnek a gyerekkel, és ha észrevesszük a kakit miért szóljon?

Azért egy nem beszélő 3 évesnél már másról van szó.

Mi a háziorvostól kaptunk beutalót a Budai gyerekkorház neurológiájára. Csináltak eeg-t.Jó lett. A Neurológus azt mondta,hogy gyenge az arcizma. Ennek tünetei: Nem szivesen rág, sok nyála van.... Ezek nálunk is megvannak, bár a fiam több mint két évig szopott, ami köztudottan igencsak igénybe veszi az arcizmokat. Kell hallás, és audiológiai vizsgálat.Utóbbira beutalót a fülészeten adnak.

Ki kell zárni az autizmus lehetőségét is.

Jó megkeresni a területileg illetékes nevelési tanácsadót.

Mindenképp kell majd járni logopédiára, és mozgásterápiára. El lehet menni a Beszédjavitó központba, de szerintem a nevelési tanácsadóban ugyanazt vizsgálják. A szakorvosi kivizsgálásokat hamar el kell kezdeni, és nem szabad várni.Biztos fog ő is beszélni, és remélem az én fiacskámnak is beindul.Az orvosnak pedig kötelessége továbbküldeni kivzsgálásra a 3 éves nem beszélő gyermeket.

És ami tilos:Nem szabad nem megérteni a gyermek jelzéseit.

Ő már nem kényelmi szempont miatt nem beszél.A fejlődéséhez szükséges lenne a kommunikáció, és ha ő igy érteti meg magát, akkor igy kell megérteni. És nem szavakkal kell kezdeni a tanulást. Állathangok, szótagok...mutogatós mondókák,dalok. Ezek felkeltik az érdeklődését.Sok sikert!

2010. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: Jó persze én nem az egyáltalán nem beszélő gyerekről beszéltem!A környezetemben van olyan,hogy 4 éves a kisfiú,ül és csak annyit mond,hogy :"uuu" és az anyja tudja,hogy csokit kér és már pattan is!A gyerek meg tesped a fotelban és szó szerint lusta megszólalni!Persze ez is egy durva példa,de én erre gondoltam!
2010. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és továbbítom a lányom felé.

Csak még azt tudom hozzáfűzni, hogy a hallásával nincs baj.

Bár mit mondunk Neki végrehajtja.

Hozzd ide a papucsod, erre szalad a másik szobába és hozza stb.

Megszületett most 28. án a kistestvére, remélem lessz kérdeznivalója ezzel kapcsolatban és megoldódik a nyelve.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2010. szept. 30. 09:18
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A halandzsa is beszéd nem kell megijedni. Amelyik gyerekre azt mondjuk, hogy nem beszél az nem is halandzsázik, mint pl az én kisfiam:-(
2010. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vinni kell kivizsgálásra. AZ ÉN FIAM MAJDNEM 4 ÉVESEN KEZDETT BESZÉLNI.

KAPOTT ÉS MAI NAPIG KAP FEJLESZTÉST.

JÁR BÖLCSIBE VAGY OVIBA

2010. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jár még közösségbe mert okt. 11 én született és a környéken nincs szabad bölcsi sem és óvoda sem.

Szigetszentmiklóson laknak, de Szigethalmon sincs férőhely, még jövőre sem bíztatnak.

Köszönöm a válaszokat, minden levélből leszűrünk valamit.

2010. okt. 2. 10:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én hugom februárban lesz 4 éves, de még most sem beszél tisztán. Beszélni is nemrég kezdett el, neki is rendben volta hallása mint megértette és a választ meg elmutogatta. és ha az orvosok is azt mondják, hogy várjatok, akkor nincs semmi baj.)
2010. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 3 éves.

Két és fél éves volt, mikor aggódni kezdtünk, mert nem beszélt. Elkezdtük hordani mindenféle vizsgálatra(szerencsére mindent rendben találtak), de mindenhol azt a választ kaptuk, hogy még nincs 3 éves addig ne aggódjunk.

Nem hagytuk annyiban,elkezdtük a TSMT-tornát, hajolajat kap minden nap, logopédushoz járunk, és most fogunk elmenni cranio-sacralis terápiára.

Nagyon sokat fejlődött, már sok szót szépen kimond kérés nélkül is,de nagyon el van maradva a beszéddel.

Két napja mondta ki élete első mondatát: Fújja a szél a fák.


Szóval, saját tapasztalatból mondom ne várjatok arra, hogy majd magától elkezd beszélni. Az ilyesmi nagyon ritka.

Ki kell vizsgáltatni az okokat, mert lehet, hogy csak egy megnagyobbodott orrmandula a ludas a dologban.

Minél korábban kiderül, hogy mi a baj, annál hamarabb és hatásosabban lehet fejleszteni a gyermeket.


Szívesen írok még ha van valami kérdésed.


Jó egészséget nektek!

2010. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!