Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire lóg ki a gyereked a...

Mennyire lóg ki a gyereked a sorból? Ez milyen érzés? Jó, hogy egyedi?

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 06:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon kilóg és nagyon nem jó.


12 éves, és egyre jobban magába zárkózik. Valószínűleg autista, most megyünk majd kivizsgálásra.


Nincsenek barátai, nem tud senkivel se beszélgetni, ha nincs ok (pl.: iskola, orvos), akkor könyörögni kell neki, hogy legalább a boltba menjen el, egész nyáron bezárkózik.

2022. dec. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon kilog és nagyon nem jó.
2022. dec. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem lógnak ki, és ennek nagyon örülök. Ez nem azt jelenti, hogy nem egyediek, de örülök, hogy nem különcök, sokkal boldogabbak lesznek így. Én sajnos kilógtam, nem volt jó, folyton be akartam vágódni a kortársaimnál, de sehogy se sikerült. Örülök, hogy nekik nincsenek ilyen gondjaik.
2022. dec. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Manapság mindenkire rásütik, hogy "különc", akinek van személyisége és nem birka. Anno rám azért, mert színházba szerettem járni, nem bulizni...
2022. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Én eléggé kilógtam. De a személyiségem is elég zárkózott.

Többek közt az osztály közösségbe mem illeszkedtem be (inkább nem akartam), de mindig volt 1-2 barátom akikkel jóba voltam. Átmentünk egymáshoz, programoztunk. De ez szó szerint 1-2 barát. Az iskolai programokból is mindig kihúztam magam.


Így 20 éves fejjel nem gondolom azt, hogy nagy probléma volt a különcségem. Vannak barátaim (továbbra is az a pár ember), van egy szerető párom és építgetem az életem. Csak annyi különbséggel, hogy nem vonz a nagy társasági élet. Inkább megyek egy napos túrára 10-15 fővel, minthogy éjszaka elmenjek egy klubba táncolni.

Introvertált vagyok, de ez nem akadályozott meg soha semmiben. Anyukám meg el tudta, tudja ezt fogadni. Látja, hogy minden rendben van velem és örül hogyha átjönnek a barátaim.

2022. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Azért a "van személyisége, és nem birka" és az "annyira különbözik a kortársaitól, hogy képtelen velük kapcsolatot teremteni" között van átmenet. Senki sem lesz attól különc, hogy színházba jár, se "birka" attól, hogy vannak barátai.
2022. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Jaj, hagyjuk már, én is "kilógtam a sorból", mert jobban érdekeltek a könyvek, mint a smink, pia, cigi, a szex, és nem süllyedtem le az ilyen osztálytársaim (16-ból 12) szintjére.


A maradék hárommal jóban voltam, a többiek meg nem érdekeltek - rám is mondták, hogy különc vagyok, pszichésen problémás, mert nem normális, hogy nem beszélgetek másokkal (ez nem igaz de nem dumcsizgattam minden jöttmenttel), semmire nem viszem, álmodozok, stb.


Huszonöt múltam, megírtam 3 könyvet, van párkapcsolatom és barátnőm, pedig kamaszkoromhoz képest még zárkózottabb lettem (családi dolgok miatt).

2022. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
A gyerekem "különc" vannak barátai de sokkal visszafogottabb viselkedésben. Öltözködésben is szereti az ingeket, nyakkendőt, szeret férfiasabban öltözni. 11 éves. Emiatt néha piszkálják.
2022. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kilóg. Nagyon nem jó. Neki még csak most lesz ez rossz. Eddig csak én érzékeltem,mert még kicsi volt. Most már 6.5 éves, már látja ő is, hogy a kinézett iskolák sorra utasítják el...Nehéz neki elmagyarázni ezt.


Asperger szindrómás kislány. :(

2022. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem igazán, olyasmi lesz, mint én. Szeret eltűnni a tömegben, és onnan figyelni az eseményeket. Kissé zárkózott, művészlélek, azt mondta az óvónő.
2022. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!