Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tegyek bejelentést gyermekvéde...

Tegyek bejelentést gyermekvédelemnél?

Figyelt kérdés
A szomszédban lakik egy nő néhány gyermek társaságában és nagyon durván kiabál velük, néha obszcén szavakat használva. Fizikailag talán nem bántja őket, de attól tartok hosszabb távon az a stílus árt a gyerekeknek. Régóta ez a helyzet, nem csak átmeneti.

2022. dec. 14. 19:23
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
67 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Igazából hiába szólsz nem fog történni semmi ha nincs bántalmazás illetve megvan mindenük.

Szóval felesleges

2022. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%
Hívd ki rám is légyszi! Szinte minden nap üvöltök, különben nem hallják meg a folyamatos énekléstől, egymás túlkiabálásától.
2022. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ahogy az nő üvölt az nem egy egészséges ember üvöltése, biztosan komoly mentális bajai vannak. Egyébként a gyerekek hangját, meg semmi egyéb hangot nem hallani csak a nő üvöltését, szóval nem kell semmit túlkiabálnia.
2022. dec. 14. 19:40
 4/36 anonim ***** válasza:
84%

Ha netán meg kiemelik a gyerekeket (nem fogják) akkor szerinted jobb lesz otthonban, meg kitudja milyen nevelőszülőkkel?

Nemritkán szexuálisan bántalmazzák ilyen helyeken a gyerekeket, szóval szerintem nem kéne ebbe beleszólj. Nem ideális a kiabálás, de sajnos van olyan gyerek aki kihozza a szüleiből a legrosszabbat. Hozott minta, eszközhiány, fáradtság, problémás gyerek, sni, adhd, hiperaktivitás, nem tudhatod mi van. Garantálom hogy az a nő minden nap rosszul érzi magát emiatt.

2022. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

Akkor már rám is légyszi 🙏

Legalább lesz egy szusszanásnyi időm 2 hiperaktív gyerek mellett.


Viccet félretéve honnan tudod mi zajlik ott valójában?! En is napi szinten ordítok velük, de nem azért mert idegbeteg vagyok, vagy mert nem szeretem őket. Hanem mert sokszor nem értenek a szóból, ha fejreállok sem.

2022. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy intézetbe kerüljenek a gyerekek, hanem a nőt kellen felvilágosítani arról, hogy az üvöltözés nem vezet jóra.
2022. dec. 14. 19:51
 7/36 babyboom567 ***** válasza:
80%

Rám is kihívhatnád, nálunk a gyerek is szokott artikulálatlanul üvölteni.

6 éves sajátos nevelésű igényű, beszédfogyatékos,autista gyanús.

Csak a mai akciói:(vasárnap volt a 6. szülinapja)

- az egyik lufi zsinórját a nyakára tekerte többszörösen és azzal rohangált a folyosón,és ugrált az ágyról

-szétszedte a kihúzhatós kanapét, szétcipzározta,és belemászott,és beszorult

-belemászott a paplanhuzatba,beletekeredett,üvöltött mint a sakál.

-a golyópálya üveggolyóját az orrába dugta.

-letépte a függönyt,mert az autókat dobálta rá.

-és orrszívás(nem tud orrot fújni) közben torka szakadtából üvöltötte,hogy"anya ne ölj meg"

-egy fél liter szörpöt öntött a kanapéra.

Na ezeket ilyen 2-5 percek alatt szokta megcsinálni, az ilyen hétköznapi dolgokat,hogy elővadássza a zsírkrétát és rajzol a falra,vagy felül a komódra ahol a tévé van,vagy kinyitja az összes fiókot és szekrényt napjában 10x, vagy főzés közben műanyag játékokat dob bele a kajába, már nem is mondom.

Bevallom szoktam kiabálni kínomban.Kívülről könnyű okosnak lenni,és persze nem mentség a kiabálásra, de én pl bármilyen segítségnek jobban örülnék.De érdemben soha senki sem segít.

2022. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%
És ezt hogy képzeled el? Odamegy a gyermekvédelem, elmondja neki, hogy nem szép dolog kiabálni, ő pedig ennek hatására megvilágosodik, soha többé nem emeli fel a hangját?
2022. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
67%

Ide is küldheted. Néha szerintem valóban hasonlítok egy elmeháborodottra, mikor a két gyerekemhez sokat kell kelni éjjel, mert épp egyedül vagyok rájuk jó ideig, majd órákon át a fülembe visítanak/énekelnek/szirénáznak, közben pedig ordítanak minden alkalommal, ahányszor a másik kötekszik velük, üti őket, el akarja venni a játékot, megette a dörmit...

Tényleg. Ilyenkor nekem a türelmem minden morzsájára annyira szükségem van, hogy egy okoskodó szomszédnak biztosan nem jutna egy csöpp sem, és ha még fel szeretne világosítani, hogy a kiabálás rossz, a legnagyobb csöndben vágnám orrba.

2022. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Van hogy nem azért kiabál egy szülő mert a gyereket túl kell kiabálni. Van hogy a lányom csendben csinál akkora hülyeséget hogy képtelen vagyok nem ordítani egyet. Egyedül vagyok mert a férjem külföldön dolgozik csak hétvégén van itthon igy mar ez is rátesz egy lapáttal. Nyáron például a lányom a gyogyszertari popsikremet ami nagyon zsíros krém szétkente a kanapén és saját magán. A hajába az arcára meg kb mindenhova, alig tudtam lefürdetni is. Megláttam es egyszerűen muszáj volt ordítanom egyet hogy kiengedjem a feszkót. De ugy vagyok vele inkább kiabálok minthogy megüssem.
2022. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!