Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagy az Isten állatkertje....

Nagy az Isten állatkertje. Elégtelen a gyermekvédelem. Megoldás?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, sok gyermek rossz körülmények között él, sajnos. Éheztetés, testi-lelki bántalmazás, elhanyagolás, stb.


Kire tartozik ezek megelőzése, időben való felismerése és a bajt kezelők aktivizálása?


Szülő vagy gondviselő, rokon, szomszéd, védőnő, óvónő, tanító és tanár, orvos, rendőr, gyermekvédelmis. Ők?


Az előbb felsoroltak illetékessége vagy hatékonysága felemás.


A szülő gyakran a probléma forrása, védőnők alig vannak. A gyermekkel rendszeresen kapcsolatba kerülő nem ismeri fel a bajt vagy ha igen nem érzi illetékesnek magát, vagy épp nem akar konfliktust. Az orvos, rendőr, gyermekvédelmis pedig az előbbiek jelzése után tenne valamit, ha tenne.


Summa summárum komoly gondok vannak, miben látod a megoldást?



2012. szept. 6. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
óvónő, tanító, védőnő stb. ezeknek mind kötelességük jelenteni a gyámhatóságnak! és szokták is ha biztosak a dolgukban, de nagyon nehéz az ilyesmit megítélni... pl.: ha a gyereket bántalmazzák, annak testi jelei is vannak, de azok származhatnak elesésből, beüti vhová. persze nem minden helyen
2012. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valami szülői tanfolyam féleség: ha gond van a gyerekeddel,(lila, éhes, füves, verekedett, lopott stb) kötelező 5 foglalkozáson részt venni az adott témában.

Ha nem javul a helyzet, a gyerek után járó összegeket a családvédelmis kezeli.

Ha nem működsz együtt, bünti...

2012. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A hírek és egy sorozatgyilkosos film megtekintése után rávettem magam a topik felélesztésére.


A kérdésemre eddig négy válasz érkezett:

Az első marhaság volt, a moderátor el is takarította.

A második privátban érkezett, az egyén aktív felelősségvállalását hangoztatta, amiben teljesen igazat adok. Ha gyermeknél, akár egy idegen gyerekénél gondok vannak nem kellene elsunnyogni, ha egy picikét is segíthetünk.

A harmadik félig meddig azt állítja, hogy jól működik a gyermekvédelem és eljutottunk a lehetőségek határáig. Ez szvsz baromság!

A negyedik használható ötletet mond, de érzésem szerint nagyon a szülő ellen irányul.


Öszesen 1,5 válasz a kérdésemre, pedig szerintem fontos.


Valaki árulja el nekem, hogyan lesz ebből a cuki kislányból

[link]


egy ilyen szörnyeteg: http://www.youtube.com/watch?v=yFBcjII3QAE


Persze világos hogyan, meg lehet nézni Wikipédián. Csak azt nem értem, hogy senki nem akadt aki ezt az átalakulást felismerje és megakadályozza. Jó, ez a távoli Amerikában volt és régen volt.

De nem kell Amerikába menni, a mi kis országunk közelmúltbeli híreiben is bőven van jele elromlott embereknek.


Biztos felfújja a média, meg az ilyen szélsőségesen eltorzult személyek kevesen vannak, így nem sok embert érintenek. Csakhogy ez a jéghegy csúcsa, ha gyilkolászás nem is, de a mindennapi hülyeség majdnem mindenkit elér.


Rosszul tettem fel a kérdést?

2012. szept. 28. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Marhaságra csak marhaságot lehet válaszolni. Nem tudsz mit tenni míg szar a rendszer, és olyan emberek ülnek a gyermekvédelemnél és a gyámügyön, akik vagy már belefásultak, vagy szarnak a gyerekekre. Pénz beszél, a többi meg nem számít. Amíg fontosabb pl hogy egy gyerek után megkapja az óvoda és az iskola a kvótát, és ezért egy bizonyos faluban, és a bántalmazó, elhanyagoló szülőknél maradjon, mint az hogy kiemeljék onnan addig nincs miről beszélni.


Az általad említett példa a hozzászólásodban, meg nem ezekről a gyerekekről szól. Ha valaki pszichopata, annak az egyik fő ismertetőjegye, hogy már gyerekként is jól manipulálja a környezetét. Nem abból lesz sorozatgyilkos, akit vernek gyerekkorában. Az "csak" egy rossz mintát visz tovább, és lehet hogy ő is így tesz majd a családjával.


Én elég jól belelátok ebbe a dologba, mert voltam nevelőszülő, illetve van több ismerősöm is, aki még mindíg csinálja, de itt is csak az marad meg hosszútávon, aki nem lelkizik a gyerekek problémáján, hanem kielégíti a testi szükségleteiket és kész. Ez meg így nem jó, bár még mindig jobb mint a saját családban. Csak hát oda is bármikor visszahelyezhetik, ha a polgármester, meg az óvónők, meg a tanítónők, meg a védőnő öszzefognak, és nem a gyerek érdekét nézik, hanem a saját pénztárcájukat. Hányinger az egész.

2012. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A legelső válaszoló postját eltakarította a moderátor, gondolom te vagy az akkori második és a mostani első.


A megoldást nem csak arra értem ami hatalmunkban áll átlagemberként, hanem ha pl politikusok lennénk. Tehát ha szar a rendszer hogyan reformálnád meg, ha tegyük fel egy szakpolitikus lennél akinek ez a dolga. Másrészt az átlagembernek ott a szólásszabadság, a rendszer problémáit szabad megtárgyalni. Ha eléggé kikristályosodott a probléma és egy lehetséges megoldás megfogalmazódott rá, akkor ez előbb utóbb eljuthat a hatalom birtokosához is.


"Nem abból lesz sorozatgyilkos, akit vernek gyerekkorában." Nem biztos. Bizonyos pszichikai rendellenességeknek lehet genetika oka, de nem hinném hogy a legtöbbnél ez az ok.


Idézet Wikipédiából:

"A legtöbb ismert sorozatgyilkosnak zaklatott családi háttere volt. Sűrűn megalázták őket gyerekkorukban testileg, lelkileg vagy szexuálisan és az esetek többségében kapcsolat fedezhető fel a gyerekkoruk megaláztatásai és a gyilkosságaik között."


Az előbb azt írtad szar a rendszer. Tegyük fel megkér téged I. Orbán királyunk a rendszer gatyába rázására, milyen intézkedéseket tennél?


Egyébként nem értem. Alap társadalmi érdek, hogy egy gyerekből felnőve kiegyensúlyozott, testileg-lelkileg egészséges felnőtt váljék. Állítólag vannak emberek, közalkalmazottak akiknek ennek megfelelő a munkájuk(a fentebb felsoroltak). A jól végzett munkáért a legtöbben pénzt kapnak, a rossz munkáért nem, vagy éppen büntetést. Hogy a fenébe lehet pénzügyi érdeke valakinek a rosszul végzett munka?

2012. szept. 29. 13:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok, a "szülő ellen irányuló" Miért szülő ellenes dolog az, ha valaki valamit nagyon elront (pl rossz példát mutattak a saját szülei, vagy mentális beteg) és ő vagy más árt annak a szegény gyereknek, akkor a legközelebbi, a szülő kapjon lehetőséget változni/ változtatni?

Másodsorban azért írtam az anyagiakat, mert úgy látom a problémás szülők többsége a pénz "beosztását" is a gyerek kárára oldja meg: neki cigi, pia; ha marad akkor a családnak kaja.

A bünti meg lehet az is, ha az éhségtől agresszív gyerek szétverte az iskolapadot, javítsa meg apuci a két kezével, anyuci meg fesse le.

2012. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Válasz 6-ra.


A szülői tanfolyam a hibázó szülőknek ésszerű és abszolút támogatom. Két bajom van vele. A probléma megelőző szerepe csak a probléma megtörténte után lesz. A másik, hogy nem kezeli a problémát, egy buta szülő miatt pszichopata kezdemény gyereket kezeletlenül hagy. Sokat nem segít, hogy az okosított szülő nem teszi még pszichopatábbá.


A 2-es postodban írtakkal egyetértek, de azok szerintem csak egy része a lehetséges megoldásoknak. Ja, ha családvédelmis kezeli a gyerekpénzt, akkor azt hogy?


Az alternatív büntetési módszered a gyakorlatban furcsa lenne.

2012. szept. 29. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Túl nagy a bürokrácia. Külön párhuzamosan fut a Gyermekjóléti Központ, a Családsegítő, a Nevelési Tanácsadó és az Ifjúsági- és gyermekvédelmi felelős "munkája". A gyerekkel ugyan mindegyik találkozik, de mindegyik csak egy kicsi, rá tartozó részre koncentrál. Pl. iskolai gyermekvédelmis a hiányzásokra fókuszál... Mindent 5 felé dokumentálnak, igazodnak a törvényekhez... De közben a gyermeket egészben alig-alig látják...


Persze ez emberfüggő. Ha nem egy hivatalnok kerül a szerepbe, hanem egy érző ember látja el a feladatot és hajlandó nem betartani az előírásokat adott esetben, akkor sokat tud segíteni.

2012. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy aki igazán segíthetne a gyereken (pl.: családsegítő, gyerekvédelmis), aki a "lelkébe" lát az embereknek, és le tudja szűrni, hogy ki az aki tényleg akarja a gyereket, és nem csak azért, mert "így döntött a bíróság", elbújik a § mögé, hogy ne lehessen felelősségre vonni.

Szégyen! És akkor orrba-szájba nyomatja minden, hogy milyen jó nálunk a gyerekvédelem! EZ NEM IGAZ!!!

2013. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!