Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők! Ti hogyan álltok a...

Szülők! Ti hogyan álltok a gyermekkori maszturbáció kérdéséhez? Tiltanátok, eltűrnétek vagy esetleg beszélnétek is róla a gyerekkel? Melyiket hogyan tennétek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 13. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Tiltani nem szabad! Egész kicsi kortól csinálják a gyerekek, onanizálásnak hívják. Természetes dolog. Csupán azt kell elmagyarázni, hogy hol szabad csinálni és hol nem.
2023. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Tiltani nem szabad és nem is lehet.


Teljesen természetesen kezelném. Ha akar róla beszélni, akkor persze. Ha nem, akkor csak annyi a lényeg, hogy tudja "rendesen" csinálni, vagyis ne mások előtt, stb.

2023. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Tiltani semmiképp.

Életre szóló traumát lehet ezzel okozni, ha megszégyeníted a gyereket emiatt.

2023. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3

Nos, akkor nálam valószínűleg ez történt.

2023. jan. 13. 18:18
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

#4

Nálam is, épp ezért írom...

2023. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy már többen is írták nem tiltanám, hanem el kell magyarázni hogy ez nem közszemlére való stb.

Régen azért máshogy kezelték ezt is, a férjemnek tiltották, azt hazudták megvakul meg hasonló hülyeségek.

2023. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Uhh ez durva. Nekem ilyeneket nem mondtak de mindenképpen tiltották, rám szóltak, enm szabad stb. Egész tini koromban bűntudattal csináltam, és lehet hogy ez máig is kihat, talán ezért sem volt még barátnőm, és ezért kezelem az egész szexualitást ilyen furán.
2023. jan. 13. 18:35
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

Ellenemre van a maszturbáció, mint keresztény embernek, de nem biztos, hogy tiltanám a fiamnak, tudom milyen az, mikor 16 éves az ember.

A bûntudatkeltés csak akkor mûködne, ha a világon mindenhonnan nem az ellenkezôjét hallaná.

Ki lehet próbálni, mert úgyis ki fogja, aztán meg kell tanulni uralkodni magán. Ahogy az evésben is, mozgásban, tanulásban, stb.

2023. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

"de mindenképpen tiltották, rám szóltak, enm szabad stb."


Nem szabad mások előtt, nem szabad közösségben. Megvan a helye, ideje.

Ha ennyit mondanak, attól nem kellene traumatizálódnia senkinek.

2023. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9

Nem azt mondták hogy nem szabad mások előtt, hanem hogy nem szabad! Ne csináld! Nyilván ha nem csináltam volna előttük, ahogy később már nem is csináltam, akkor nem tudták volna meg.

2023. jan. 13. 20:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!