Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyereket speciális...

Ha a gyereket speciális iskolába szeretnénk járatni, azt csak bizottsági javaslattal lehet?

Figyelt kérdés
Kislányom autista és figyelemzavaros. Normál iskolába jár, ahol épp bukni fog. Rengeteget tanulunk, de semmi foganatja. Nem érti meg, amit igen, azt is elfelejti. Ha mégsem, akkor csak ül a papír felett, egyedül nem dolgozik. Elengedtem a normál iskola lehetőségét, speciálisba beírathatjuk? Sajnos csak kínlódik, már szorong amiért nem sikerül neki.
2023. márc. 30. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nem ez a probléma. De gondolom autista kóddal mehet autista egymi-be. A figyelemzavarosok ki vannak turva, nekik nincs külön suli.
2023. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Az iskolában nem segíti gyógypedagógus?
2023. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kértek engedélyt a szakszolgálattol, de megadták, nem simán, de megadják, szerintem a ti esetetekben könnyebb lesz, mert látszik, hogy nem megy neki a suli.
2023. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsős?

Kérj felülvizsgálatot a szakszolgálatnál, ha épp nem most aktuális visszamennetek! Ott kijelölik neki az egymit.

2023. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak a bizottság engedélyével mehet oda. Kell kérni egy befogadó nyilatkozatot az iskolától és akkor kijelölik neki.

A legkisebb csemeténk auti és ADHD-s. Auti csoportba jár, ő most másodikos (vegyes évfolyam). Nem hittem volna, hogy megtanul írni, olvasni, számolni és mégis! 😀 Imád oda járni.

A középső beszedfogyatékos, diszgráfiás, ADHD-s és még az autizmust sem zarták ki nála teljesen. Vele kikosaraztak a szegregált suliból, oda nem elég sérült, a többi iskola meg úgy irtózik tőle az ADHD miatt, mintha az ördögnek keresnék iskolát. Hiába mondom, hogy nála a figyelemzavar dominál, amint meglátják a kódot, egyből az elmebeteg, verekedős gyereket látják benne, pedig még soha nem verekedett, sőt nagyon szeret segíteni másoknak.☹️ Amelyik suli neki való lenne, az tele van, a körzetes is csak azert venné át, mert nem tehetnének mást...

Borzasztó nehéz helyzet.

2023. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A szakszolgálatnál már be van adva a papír. Főleg mivel szakszolgálati papírja csak btm-ről van. Ott az általunk említett autista gyanúra csak legyintettek, hogy nem gondolnák. Kerülőúton mentünk a pszichiátriára, de az iskolának az orvosi papír kb mintha nem is lenne. Ennél fogva mozgásfejlesztést kap. Gyógyoedagógushoz közünk sincs.
2023. márc. 30. 14:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert csak a szakszolgálatos papír a hivatalos az oktatásban...
2023. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Elég szomorú, mikor évekig maszatolták a gyerek problémáját idegrendszeri éretlenséggel. Még akkor is, amikor mondtuk, hogy ez annál több lehet. Aztán várunk és várunk a lassan őrlő malmaikra miközben a gyerek kínlódik és megbukik.
2023. márc. 30. 16:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem is értem egyébként, hogy hogy lehet mérvadóbb egy két órás pszichológussal való beszélgetés után kapott papír, mint egy egy hetes pszichiátriai kivizsgálás eredménye. Vagy azt feltételezik, hogy megvettem a dignózist az orvostól?
2023. márc. 30. 16:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak egyedül ott kaphatsz pl.SNI státuszt, onnan hivatalból küldik a papírt mindenhová, a "sima" pszichiáter diagnózisát meg simán elteheted a fiókba és a kutya nem tudja meg.
2023. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!