Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek mozgásban el van...

Akinek mozgásban el van maradva a gyereke, bevált az intenzív terápia?

Figyelt kérdés

Van egy 18 hónapos kislányom, aki sajnos nagyon el van maradva a mozgásban. Oka is van, egyrészt koraszülött volt, másrészt agyverzese is volt, ami a mozgás részt érintette az agyában.. Úgy tűnik, ezt csak kB én veszem figyelembe a családban, mindenki más azzal jön, majd beindul meg ugy kezelik, mintha semmi baja nem lenne. Főleg a férjem. A kislányom ugyan kap fejlesztéseket, de én szeretnék kiprobalni egy intenzív terápiát is, hátha jobban beindulna. A férjem erre ellenségesen reagált, közölte, hogy nincs a gyerek elmaradva és igenis fejlődik. Holott még mászni sem tud..

Férjem elejétől fogva ellenezte az összes fejlesztést, merthogy magától is beindul majd.. Stb.

De én nem tudok a babérjaimon ülni és igenis minden lehetőséget ki akarok próbálni, maximum nem válik be, de mit veszitek vele?

Azt mondta, elválik, ha elkezdem szervezni ezt az egészet (megjegyzem a saját pénzemen).

Vállaljam be, lesz ami lesz?

Aki volt intenzív terápiás héten a gyerekével, azoknál bevált a dolog? Volt fejlődés?



2023. jún. 25. 20:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy itt nem is a pénzen van a hangsúly, hanem hogy közölte, hogy ne egzecíroztassam már ezt a gyereket folyton..
2023. jún. 25. 20:58
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Gyerek neurológus mit mondott?
2023. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Budai, Pető, Borsóház? Mindegyik más. Hipotón fb-s csoportban sok véleményt olvasni.

Mi csak a Db-i gyerekrehabon jartunk intenzív kethetesekre, mindig szépen megdobta a fejlődését, DE nem volt ennyire lemaradva, viszont még így is kőkemény munka volt és a mai napig hordjuk és még most se hozta be magát minden területen, pedig elsős nagylány.

Sürgősen fel kellene vilagosítani a férjedet és kirángatni a tagadás mélyéről, mert ezt csak együtt lehet.

Nem lehet úgy küzdeni a gyereked boldogulásáért, hogy az egyik akadályoz.

Vigye el ő a következő kontrollra, beszéljen ő a fejlődésneurológussal vagy a neuropszichológussal!

2023. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Azt senki nem tudja megmondani, hogy a gyerekednek használna-e, de az borítékolható, ha a férjeddel ennyire nem vagytok összhangban, arra rá fog menni a kapcsolatotok. Jelenleg fontosabb lenne vele egyezségre jutni, mint az a terápia.
2023. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A neurológus semmit se javasol, és a neurológiai vizsgálaton ő is bent volt
2023. jún. 26. 01:15
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Ne viccelj már!

Miféle neurológusnál jártatok ti? Az a feladata, hogy terápiás javaslatot tegyen.

2023. jún. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éve járunk intenzív terápiás hetekre. Legtöbbször Borsóházban, de voltunk többször Szekszárdon és máshol is. Közel 40 hét van a hátunk mögött. Sokat segítettek, de meg nem gyógyítják a kislányunkat. Nem tudom, hogy te mire gondolsz az alatt, hogy beválik. Kislányunk 5 éves múlt. Megtanult felülni, mászni, segítséggel sétál. De önállóan nem tud felállni és értelmi sérült is mindemellett. Nekünk hatalmas sikerek ezek is, amit eddig elértünk. Sok ismerős jár szintén ilyen hetekre. Attól óvaintek mindenkit, hogy csodát várjon, de az biztos, hogy hasznosak ezek a terápiák. Mellette természetesen otthon ugyanúgy kell csinálni az otthoni fejlesztéseket.
2023. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, egy hét alatt nem lehet megváltani a világot.

Az orvosok semmit nem segítenek terápiás kérdésben sajnos az a tapasztalat. Persze biztos vannak kivételek, de olyannal nem találkoztam.

2023. jún. 27. 22:11
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja de, annyit mondott, hogy járjunk korai fejlesztésre. Ami a településunkon egy vicc.

Meg hogy esetleg a Dévényt próbáljuk ki. Addigra mi már rég elkezdtük magán úton.

2023. jún. 27. 22:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Több segítséget kaptam anyukáktól az elmúlt egy év alatt, mint pl egy védőnőtől, gyerekorvostól vagy neurológustól. Lehet én élek a világ háta mögött, de itt ez van.
2023. jún. 27. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!