Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesség alatt intenzív...

Kora terhesség alatt intenzív mozgás mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés

Pénteken tudtam meg hogy terhes vagyok, olyan 8-9 hetes lehetek.

Mivel eddig nem tudtam róla, ugyan úgy éltem az életem, napi szinten edzettem (futás, spinning, TRX) és jóval 140 fölé is emelkedett edzések során a pulzusom, akár 1-1,5 órán keresztül.


Azt olvastam, hogy ez nem tesz jót a magzatnak, oxigén hiányos állapotot idézhet elő. Igaz ez kora terhességre is? Nagyon aggódom, első gyerek és nem szeretném hogy bármi baja legyen.


A vetéléstől nem félek, csak az oxigén hiányos állapot miatt, arra vonatkozik a kérdésem!


2023. ápr. 16. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Én első terhesség előtt intenzíven, napi szinten edzettem. Igaz, én már a pozitív tesztnél, kb 3-4 hetesen jelentősen mérsékeltem az edzést, de úgy gondolom, nem lesz ettől semmi baja. Sokan végig dolgoznak terhesség alatt, vagy végzik a megterhelőbb mindennapi feladatokat. Második terhességnél az akkor másfél éves nagy tesót sokszor kellett cipelnem, rohangálni utána stb.
2023. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire, ha nem terhesen kezdtél hozzá, hanem a terhesség előtt is ilyen életét éltél
2023. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Engem lecsesztek a nagyokosok itt valamelyik nap, amikor hasonló kérdést tettem fel, hogy az elliptikus tréner az semmi (se a fokozatot nem írtam, sem a sebességet), hogy az őseink a mammut elől sprinteltek mégis itt vagyunk, szóval szerintem ne aggódj. Vagy mégis?!
2023. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Semmi baj nem lesz, még nincs is magzat, még csak embrió. A terhesség nem betegség, óvatosan de nyugodtan folytathatod az edzést. Az emberiség kihalt volna, ha ennyitől elvetélnénk.


3. Bocsi, de 30 perc elliptikus tréner nem intenzív edzés.

2023. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
3. Én kérek elnézést, most elképzeltem az elliptikus tréner legmagasabb fokozatát maximális sebességen. Hát hihetetlen, hogy az milyen veszélyes lehet 30 perccel megszorozva. Csoda, hogy nem tiltották még be.
2023. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mèg mindig gyökér vagy :D
2023. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!